Arlienen Arlienen komentáře u knih

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

(SPOILER) Já miluju žánr urban fantasy. Přečetla jsem si všechny knihy od Patricie Briggs a říkala jsem si, že musím dát šanci Kate Daniels od Ilony Andrews. Před lety jsem si koupila první díl o Kate a teď jsem si na něj udělala čas. Vypadá to, že jsem si našla novou sérii, do které bych se mohla zamilovat. Kate je super postava. Umí se bránit, má smysl pro humor a ostrý jazyk, který se nebojí použít. Také má super schopnost, o které se v knize mluví, ale není úplně vysvětlena, což mě zklamalo, ale určitě této záhadě přijdu na kloub v dalším díle. Knihu jsem začala hltat, až ve chvíli, kdy se na scéně objevil Curran Pán šelem. Načičiči.

,,Načičiči?" zeptal se vyrovnaně mužský hlas.
Nadskočila jsem. Žádný kožoměnec se nedokázal změnit z šelmy v člověka bez toho, aby si pak zdřímnul. Dokázali se proměnit do meziformy, ale šelmolidé mívali s mluvením problémy.
,,Jo," přitakala jsem. ,,Přistihl jste mě nepřipravenou. Příště přinesu smetanu a hračky pro kočičí šanty."
,,Jestli nějaké příště bude."

Pán šelem byl o něco vyšší než já a vyzařovala z něj nahromaděná síla. Stál v jednoduché, vyvážené póze. Plavé vlasy měl zastřižené na krátko, aby se nedaly snadno uchopit. Na první pohled by mu člověk hádal něco kolem pětadvaceti, ale jeho postava ho zrazovala. Triko se mu na ramenech napínalo. Záda měl široká a svalnatá, charakterističtější pro sílu a energii, kterou člověk oplýval na začátku třicítky.
,,Jaký druh ženy vítá Pána šelem slovy ,,načičiči"...?" zeptal se.
,,Výjimečný," zamumlala jsem odpověď, která se přímo nabízela.

Mrkla jsem na číšníka a ten přitančil k nám. ,,Ano, madam?"
Kývla jsem směrem ke Curranovi. ,,Vidíte toho muže s velmi krátkými vlasy? Vedle té krásné ženy?"
,,Ano, madam."
,,Mohl byste mu donést misku s mlékem a mými pozdravy?"
Číšník ani nemrkl, živoucí důkaz prvotřídního personálu ve Fernando´s. ,,Ano, madam."
Crest se na mě díval, očividně se nemohl dočkat, až mu to vysvětlím.
Číšník donesl ke druhému stolu mléko a pak Curranovi cosi zamumlal. Na tváři Pána šelem zahrál dravčí úsměv. Pozvedl misku v jakémsi druhu pozdravu. Oči mu plály zlatou.

,,Musel jsem vyslat ven tři hlídky," odtušil Curran. ,,Kvůli tobě. Nikdo z nich neumřel, ale mohlo se jim něco stát. Ato všechno kvůli tomu, že jsi nesnesla nebýt na pár minut středem pozornosti."
,,Hajzle."
,,Seru na tebe."
Začala jsem čichat. ,,Co je to kruci za puch? Počkej, já už vím. Jsi to ty. Smrdíš. To jsi posvačil skunka, a nebo je to tvá normální vůně?"
,,To by stačilo," zaburácel Mahon. Oba jsme překvapeně zmlkli.,,Chováte se jako děti. Currane, zmeškal jsi svou meditaci a potřebuješ ji. Kate, ve tvém pokoji je boxovací pytel. Tak ho využij."
,,Proč já musím mlátit do věcí, zatímco on jde meditovat?" zamumlala jsem cestou ven.
,,Protože když do pytle praští on, zničí ho," řekl Mahon.

26.02.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od této autorky mám přečtěné tři knihy a Terapii hodnotím jako nejslabší díl. Kniha je čtivá a má i to správné napětí, jenže jí něco chybí. Jako oddechové čtení na nedělní odpoledne se tato kniha báječně hodí.
***
Hlavní postava Alice se nastěhuje do nového domu se svým partnerem a má pocit, že je někdo u ní v domě. Snaží se zapadnout mezi obyvatele Kruhu a mezitím žije v bublině tajemství, které se dere na povrch...

26.02.2023 3 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Na druhý díl série Dark Elements jsem se moc těšila. V prvním díle jsem si oblíbila Laylu, Zayna, Rotha a jeho mazlíčky. Zajímalo mě, jak to bude pokračovat, když se Roth na konci prvního dílu obětoval za Zayna. Na tuto otázku jsem svou odpověď dostala.
Jakmile se na scéně objevil Lilin a Layly schopnosti se začaly měnit, tak jsem si říkala, co se to děje?! Až na samém konci knihy jsem se dozvěděla, kdo je Lilin. Upřímně, nebyla jsem překvapená a docela jsem to i čekala, No, autorka nechala konec otevřený a já musím opět čekat na další díl.

Tady je malá ukázka humoru, který v knize najdete. :-)

Cayman sklonil bradu. ,,Jinak řečeno, stačilo jen, aby zažila orgasmus."
,,Proboha," zaúpěla jsem a ruce jsem si připlácla na hořící obličej. Raději bych byla zpátky v uliččce a nechala se tím Strážcem rozsekat na kousíčky než být tady.
,,A s největší pravděpodobností ne vlastním přičiněním," dodal Cayman. ,,Ostatně si to neumím vysvětlit."

,,Zakopla bys a zlomila si vaz nebo bys spadla na jednoho z našich hlídačů. Nebo by sis je chtěla pohladit."
,,Jakých hlídačů?" Rozhlédla jsem se po schodišti. ,,Nic nevidím."
Roth nic neříkal a pokračoval až nahoru. Průměrný člověk by patnáct pater nezvládl, ale on ani nenopadal dech. Rozrazil další dveře a já uviděla něco, co tam předtím nebylo. Na konci chodby před jeho dveřmi seděli dva psi velcí jako čivavy.
Vypískla jsem a zatleskala rukama. ,,Fakt si je chci pohladit! Jsou tak prťaví!"
Povzdechl si. ,,Slyšel jsem, že na velikosti nezáleží."
,,To ti někdo lhal."
,,Aha, to bude ono." Jemně mě postavil na zem a dál mě držel kolem pasu. ,,Měj na paměti, že vzhled může klamat."
Chtěla jsem se k nměu otočit, ale jeden z krysaříků se postavil.
,,Mohla bych ho nosit v kabelce.... V takové té drahé kabelce."
,,Nemyslím si, že se jim líbí, jak to zní."
Nelíbilo. Oba teď stáli, uši měli stažené dozadu a vrčeli. Jeden zaštěkal. Znělo to jako by kvičel.
Zasmála jsem se. ,,Co by mi tak mohli udělat? Pokousat kotníky?"

Koukl na mě a udělal krok stranou, abych si mohla nastoupit. Právě když chtěl zavřít dveře, vyšel z domu Dez a zamířil k jednomu z esúvéček.
Přejel pohledem ze Zayna na mě. ,,Ona jde snad do toho domu s tebou?"
,,Jo." Opřel se o otevřené dveře a sjížděl staršího Strážce pohledem. ,,Máš s tím problém?"
Dez zvedl ruce. ,,To jsem netvrdil. Jen buďte opatrní." Mrkl na mě a ten pohled říkal, že mě chce vytáhnout z auta a přehodit si mě přes rameno. ,,Vždyť je..."
Zakabonila jsem se. ,,Démon?"
,,Ne." Dez pozdvihl obočí. ,,Chtěl jsem říct ,,holka", taková, co je mladá a nepotřebuje se zranit."
,,Aha." Cítila jsem se jako husa. ,,Dík, že na to upozorňuješ."
Zayne mi zavřel dveře dřív, než jsem mohla ještě něco dodat. Když zkřížil cestu s Dezem, řekl: ,,Víš, nedovolím, aby se jí něco stalo."
Přikývl. ,,I tak. Prostě dávejte pozor."
Jakmile Dez zmizel v útrobách garáže, podívala jsem se na Zayna. Posadil se za volant. ,,Hádej co?"
,,Co?" Motor se rozvrněl.
,,Jsem holka."
Koutky se mu zvedly nahoru. ,,Sklapni."

26.02.2023 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Na knihu Nikdykde jsem měla políčeno několik let, ale stejně jsem po ní nikdy nesáhla, abych si ji vážně přečetla. Od Gaimana jsem přečetla Koralínu a ta se mi velmi líbila, ale teprve Nikdykde způsobilo, že jsem si Gaimenův styl psaní a jeho příběhy vážně zamilovala! Kniha je psaná čtivě a čtenář je hned od začátku vtažen do děje a hltá každé autorovo slovo. Líbí se mi, že Richard, i když je hlavní postava, je vlastně normální kluk, který není ničím zvláštní a speciální, proto jsem se do něj dokázala vžít a chápat i jeho chování.
Nejvíce mne zaujal pan Croup a pan Vandemar. Kapitoly s nimi neměly abolutně žádnou chybu a je mi skoro až líto, že nemám v ruce knihu pouze o nich dvou.

11.02.2023 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Po několika letech jsem se opět vrátila na začátek série o Mercedes Thompson. Tuto sérii jsem začala číst na střední a hned jsem se do ní zamilovala, proto jsem si právě tuto knihu vybrala do letošní čtenářské výzvy - téma č. 11 Kniha, kterou nebudete číst poprvé.
Musím přiznat, že se mi kniha četla dobře, protože postavy už znám a mám je ráda. Čtení pro mě bylo jako návrat domů, který jsem si se sentimentem užila a ráda bych si ho opět znovu prožila.
*****
Po úklidu na lesní farmě jsme se zastavili u Warrena doma a našli Jesse bez lepící pásky a taky bez většiny vlasů. Warren vypadal... no, měl vypadat zahanbeně, ale v očích mu pobaveně jiskřilo.
Jesse protočila oči. ,,Kdo by si myslel, že gay neumí stříhat vlasy."

11.02.2023 5 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

(SPOILER) Tajemství čokoládovny byla kniha, na kterou jsem se velmi těšila a autorka mne vůbec nezklamala. Xanthe opět cestuje časem, aby pomohla svému příteli Samuelovi. Setkává se také s Benedictem, který je v knize vykreslen jako ten ,,záporák". Xanthe při snaze o záchranu života Samuela zjišťuje více o sobě samé a také o tom, co znamená být Převraceč.

08.02.2023 4 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

(SPOILER) KONEČNĚ!!! TRVALO MI NĚKOLIK LET, NEŽ JSEM SE DOSTALA PRÁVĚ K TÉTO KNIZE ZE ZEMĚPLOCHY. Všechny díly už mám dávno přečtené a jen tato mi chyběla do mé kompletní sbírky. Musím říct, že je stejně humorná, zábavná a naprosto úžasná jako ostatní knihy. Ilustrace od pana Kidbyho jsou uměleckým dílem a krásně doplňovaly příběh o bandě starých hrdinů, kteří se vydali za Bohy s úmyslem je zničit. V knize nechyběli ani mágové, Vetinari, Leonardo da Quirm, Mrakoplaš a můj oblíbenec sám - Smrť.

Lord Vetinari opatrně popošel kupředu a nahlédl do velkého kulatého skla. Zamyšleně nakčil čelo.
,,Jediné, co vidím, je to, co je za tím sklem," řekl.
,,Aha, to bude tím, že je to nastaveno na tady a teď, pane," ozval se mladý mág, který se stále zabýval úpravou přístroje.
,,Aha, chápu," přikývl Patricij. ,,Abych řekl pravdu, máme něco takového v paláci. Říkáme tomu ok-na."
,,Nuže, když udělám tohle," řekl mág a pohnul něčím na okraji skla ,, je jimi vidět opačným směrem." Lord Vetinari zíral do vlastní tváře.
,,A těmhle říkáme zr-ca-dla," řekl, jako kdyby něco vysvětloval dítěti.

Natáhl se k temi, zvedl koťátko, pohladil ho po hlavičce, velmi opatrně ho spustil do krabice a zavřel víko.
KOČKA ZEMŘE, KDYŽ DOJDE VZDUCH?
,,Já si myslím, že asi ano, pane," řekl jeho sluha Albert. ,,Ale nemyslím si, že je to to, oč tu běží. Pokud to správně chápu, tak vy nebudete vědět, jestli je kotě mrtvé, nebo živé, dokud neotevřete krabici."
VĚCI BY BYLY PĚKNĚ ŠPATNĚ, ALBERTE, KDYBYCH ZROVNA JÁ NEPOZNAL, KDE JE NĚCO MRTVÉHO NEBO ŽIVÉHO, ANIŽ BYCH SE NA TO MUSEL PODÍVAT.
,,Ehm... ta teorie zní tak, pane, že je to právě onen pohled, který rozhoduje o tom, zda je kotě živé, nebo mrtvé." Zdálo se, že Smrť vypadá ublíženě. TO MI CHCEŠ NAZNAČIT, ŽE TU KOČKU ZABIJU JENOM TÍM, ŽE SE NA NI PODÍVÁM?
,,Tak docela to není, pane."

08.02.2023 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Kniha obsahuje dvě vyšetřování. David se snaží najít Sama Wrena, který nastoupil do metra a už se neobjevil. Policisté společně s Healym se snaží najít Uchvatilete, který unáší své oběti ze svých domovů a na polštáři po nich zůstanou pouze vlasy.

David je naprosto skvělý detektiv a je zapálený do svých případů, proto se stává, že objasní případy dříve než samotní policisté.
Healy se snaží opět nasednout do sedla a být policistou, jakým býval před zmizením své dcery.

Jsem ráda, že autor začlenil Healyho do svých knih a spojil ho s Davidem, protože ti dva k sobě skvěle pasují a navzájem se dopňují.

Nebudu psát, jak moc se mi kniha líbila a jak je skvělá, protože spoustu čtenářů přede mnou to napsalo dávno do svých komentářů.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

(SPOILER) Už je to nějaká doba, co jsem četla první díl o Davidovi. Pamatuju si, že jsem měla ohledně prvního dílu jisté výhrady, ale druhý díl mě naprosto nadchnul a žádné chyby jsem nenašla. Tim píše čtivě. Čtenář čte a najednou zjistí, že je na konci, knihu totiž nelze odložit. Nejsou v ní žádná hluchá místa, je tam akce a napětí. Není také nouze o pachatele, který je uvěřitelný a skvěle popsán.

David řeší případ zmizení Megan. Nebyl by to David, aby se z obyčejného případu zmizení nestalo něco jiného. On má na to prostě štěstí. Jrště že si za parťáka vybral bručouna Healyho. Skvěle se doplňují a baví mě spolu.

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

(SPOILER) Kniha začíná sestupem Emilie s Irou do pekla. Ohledně pekla jsem měla představu takovou, že je tam děsné teplo a všude hoří oheň. Nicméně Kerri měla jinou představu. Peklo vykreslila jako mrazivé, kde vládne mráz a zima. Její popis pekla se mi moc líbil.
Vztah mezi Emilií a Irou prochází změnou, protože jsou v pekle, jsou v pokušení všech hříchů. Emilie a Ira jsou k sobě čím dál víc přitahováni a je mezi nimi sexuální napětí, ani o hádky mezi nimi není nouze. Emiliin pobyt doprovází intriky a tajemství a dokonce dojde i na samotného Ďábla.

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Knihu hodnotím až s odtupem. Četla jsem ji mezi svátky, které byly ve znamení nemoci, únavy a totálního chaosu. Stejně jako mnozí čtenáři, tak i já jsem měla výpadky ohledně toho, o čem jsem četla v prvním díle a co se tam stalo. Postavy jsem si pamatovala, aspoň tohle mě nebrzdilo ve čtení.
Massové nelze upřít, že píše čtivě. Kapitoly mizí pod rukama rychlostí blesku. Napětí a akce jde ruku v ruce s romantickou linkou mezi Huntem a Bryce. Co mi trochu kazilo můj čtenářský zážitek, bylo to věčné slintání a rozplývání mezi Bryce a Huntem. Nicméně knihu hodnotím jako NAPROSTOU BOMBU. INFARKTOVÝ STAV mi zapříčinil konec knihy. Nemůžu uveřit, že autorka spojí svět Bryce a Hunta s Dvory! Potřebuju nutně pokračování!!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

(SPOILER) Po knize jsem sáhla ve své oblíbené knihovně, porotože se mi kniha hodila do čtenářské výzvy - téma č.4. Upřímně, jsem měla strach, že kniha bude psaná stylem, jenž mi nebude vyhovovat a kniha pro mě bude těžkým oříškem.
No, byla jsem příjemně překvapena, neboť mě kniha od samého začátku vtáhla do děje a já jsem hltala každé slovo. Příběh byl silný a struhující- Solmena byla žena, která to měla v životě těžké, ale i přesto se snažila vychovávat svou neteř a synovce a zároveň pomáhat lidem. Bohužel se právě kvůli léčení a pomáhaní lidem, dostala do hledáčku lidem, díky nimž trpěla ona a její rodina.

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Moc jsem se těšila na nový díl ze světa Mercy a spol. Dokonce i záviděla těm, kteří už si knihu přečetli. Pak jsem knihu přečetla jedním dechem sama a začala zase závidět těm, kteří knihu ještě nečetli.
Musím přiznat, že se mi kniha velice líbila. Konečně už vím, kdo je Sherwood ve skutečnosti. Když jsem se to dozvěděla, měla jsem pusu pomalu v úrovni kolen. Potrebuju vědět víc o jeho minulosti!
Škoda, že vychází od autorky pouze jedna kniha ročně, protože potřebuju další knihu!

24.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Upřímně, já nejsem zrovna velkým fanouškem románů pro ženy. Nicméně jsem měla náladu na něco odlehčeného, u čeho nebudu muset tolik přemýšlet a prostě si čtení užiju. Přesně to se stalo. Kavárna v Kodani je krásná, oddechová četba, kterou jsem si náramně užila. Poznala jsem jinou tvář Dánska, než jakou jsem ji měla možnost poznat z pohledu Carla, Asada a Rose. Moc se mi líbilo podání Dánů a jejich chápání rovnocenosti lidí. Hned jsem dostala chuť se vydat do Kodaně a pochopit smysl "Hygge". Určitě si přečtu další díly, protože mi čtení knih od paní Caplinové zvedá náladu a v zimním období je to potřeba o to víc.

19.01.2023 4 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Jako začátek knižní série to nebylo špatné, ale přišlo mi to občas až moc přitažené za vlasy. Kniha je čtivá a nechybí ani to správné napětí. Sam s Molly se docela dobře doplňují a jsem zvědavá na další knihy s nimi.

17.12.2022 3 z 5

Kluk jménem Vánoce Kluk jménem Vánoce Matt Haig

,,Někdy k někomu vzhlížíme ne pro to, čím byl, ale pro to, čím se může stát."

Knihu jsem si půjčila v knihovně s tím, že se blíží Vánoce. Já Vánoce miluju, a proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu. Překvapilo mě, že kniha má tak málo hodnocení. Určitě si zaslouží více pozornosti, protože je vážně nádherná a v člověku vyvolá dojem, že lidé mohou být hodní, stejně tak elfové, škřítci a trolové. Součástí knihy jsou krásné ilustrace, které skvělé doplňují příběh.

17.12.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Zamilovala jsem se do světa, který autorka vytvořila. Ketterdam se stal mým domovem na pár dní a já bych v něm žila klidně i měsíce. Je mi líto, že autorka napsala pouze dvě knihy, protože vytvořila něco jedinečného a naprosto úžasného.

Kaz a jeho parta stojí proti celému Ketterdamu. Jenže nejsou to oni, kdo by se měl bát. Jsou to právě obyvatelé Ketterdamu a hlavně Kazovi nepřátelé....

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran jsem začala číst, až po sérii Grišů, kde hlavní hrdinové byli Alina, Mal a Temnyj. Podle recenzí měla být série Šest vran mnohem lepší, akčnější a napínavější. Upřímně, byla jsem překvapená, že je to až o tolik lepší a propracovanější, než příběh Aliny. Kaz byl prostě fenomenální! Kdyby autorka napsala jen knihu o něm, rozhodně by mi to nevadilo.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

PECKA! Takový mám pocit z posledního dílu ze světa Grišů. Vychutnávala jsem si knihu od první stránky až po tu poslední. Byla to jízda a já jsem vlastně ani nechtěla, aby to skončilo. Na konci mi ukáplo několik slziček. Možná jsem si trochu přála, aby Nikolaj skončil s Alinou, protože mezi nimi se mi ta chemie zdála víc uvěřitelná, než mezi Malem a Alinou....No, pak jsem si uvědomila, že autorka má s Nikolajem jiné plány a ve výsledku jsem spokojená.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl ze světa Grišů byl pro mě mnohem lepší a zajímavější než první díl. Moc jsem si užila ty části, ve figuroval Nikolaj. Bez něj by kniha nebyla tak dobrá. On dodával knize to správné napětí a vzrůšo.

08.12.2022 4 z 5