Arlienen Arlienen komentáře u knih

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Na Lilith a její příběh jsem se moc těšila. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a snad ještě víc. Kniha byla plná sexu, násilí a šílenství.
Překvapila mě ta trojka. Netušila jsem, že by Amo mohla spojit svět Králů a Půlnoční běsnění, i když se to předtím stalo.... Krále mám ráda a byla jsem ráda, že i tady dostali svůj prostor. Bohužel, ale ani oni nezachránili knihu a já hodnotím pouze třemi ***. Přišlo mi, že Amo tuto knihu až moc překombinovala a bylo tam všeho moc. Úplně nechápu toho Eliho a ani Dove. Doufám, že své vysvětlení naleznu v dalším díle.

23.08.2023 3 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

(SPOILER) Knihu Dvojí kousnutí jsem měla přečtenou za jedno odpoledne. Nemohla jsem se vůbec od knihy odtrhnout. Tento díl se mi zdál zatím nejlepší.
---------
Konečně se Ethan trochu otevřel Merit a došlo k jistému průlomu v jejich vztahu ( KONEČNĚ)! No a co se nestane? Ethan to zase zkazil... což na jednu stranu chápu. Jeho důvody byly pochopitelné vzhledem k situaci upírů a blížící se válce.
---------
V této knize se více dozvídáme o kožoměncích a o jejich apexovi Gabrielovi. Ten mi byl hned od začátku sympatický a bavil mě. Díky nemu je v knize více akce a také humoru, ne že by Merit nebyla vtipná i v těch předešlých dílech....

08.07.2023 4 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

(SPOILER) S Merit jsem se setkala díky čtenářské výzvě v roce 2020, kdy jsem sehnala druhý díl Kousnutí páteční noci. Kniha se mi líbila a říkala jsem si, že se někdy k této sérii musím vrátit. No, uplynula už dlouhá doba, ale náhodou jsem objevila knihy s Merit a měla jsem chuť číst knihy v žánru urban fantasy.
Po přečtení prvního dílu jsem se pustila hned do druhého, který jsem už sice měla přečtený, ale opakování je matkou moudrosti. :-D
----------
Merit je stejně paličatá a vzdorovitá, jak je již u ní zvykem. Sice randí s Morganem, ale její vztah s Ethanem je pořád stejně žhavý, jako tomu bylo v prvním díle. Ethan se chová k Merit odtažitě, i když je jasné, že ji pořád chce.
----------
Kniha je čtivá a stránky mizí pod rukama. Děj odsejpá. Je tam napětí, drama a romantika. Řekla bych, že knihy o Merit jsou spíše oddechovky, protože člověk u nich nemusí moc přemýšlet a ten svět není složitý na chápání. Hodně se řeší intriky a Ethan je mistr v pletichaření.

08.07.2023 3 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

----------
Kniha začíná tím, že je Merit proměněna v upíra a patří teď do domů Cadoganů, jehož mistrem je Ethan. Ethan je (jak jinak ) krásný a panovačný. Mezi Merit a Ethanem je to pěkně žhavé . Dostala mě scéna, kdy Ethan nabídl Merit, že by mohla být jeho konkubína a že by patřila pouze jemu. :-D Ethan i Merit jsou oba pěkní paličáci, takže si často vjedou do vlasů a o drama také není nouze.
----------
Kniha není tak ační jako tomu bývá u knih o Mercedes Thompson. Řeší se tady postavení upírů ve společnosti, kdy v minulosti docházelo k čistkám a mnoho upírů umíralo. Je to spíše o intrikách a pletichách, kdy Ethan používá Merit jako svého prostředníka.

08.07.2023 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl o Kate Marshallové se mi líbil. Děj odsejpal a já jsem byla na konci knihy. Kate v druhém díle stále bojuje se svými démony a svou minulostí. V oblasti Shadow Sands se ztrácejí lidé a Kate s jejím synem našli tělo v nádrži Shadow Sands. Kate a Tristan se pustili do záhady ohledně Shadow Sands.
V tomto díle jsem měla možnost poznat více postavu Tristana a jsem za to autorovi vděčná, protože Tristan si rozhodně zaslouží více prostoru v knize.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Mám ráda sérii s Erikou Fosterovou a jejím týmem. Říkala jsem si, že si zkusím přečíst novou sérii o Kate Marshallové od Roberta Bryndzy. Autorův styl psaní mi vyhovuje. Jeho knihy mám rychle přečtené a ani kniha Kanibal z Nine Elms nebyla výjimkou. Postava Kate se mi líbila. Na začátku knihy ji sériový vrah skoro zabije a z ní se potom stane alkoholička. Tak nějak mi to přijde logické, že to se to na ní muselo podepsat. Kate její minulost dostihuje a opakují se vraždy, který spáchal sériový vrah z Nine Elms.

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco se začíná řadit mezi mé oblíbené autory. Byla jsem příjemně překvapena jejími knihami ze série Království prohnilých,přečetla jsem je na jeden zátah a jen nedočkavě čekám na pokračování.
__________
Kniha Hon na knížete Draculu je označená nálepkou horor, avšak pro mne byla kniha temnější oddechovkou. Atmosféra Rumunska byla temná a strašidelná. Navíc tomu napomáhála přítomnost knížete Draculy, který vraždil a vysával krev svým obětem.
Chemie mezi Audrey a Thomasem funguje i ve druhém díle a jejich konverzace mě baví. Thomas na mě působil, že nebyl úplně ve své kůži v tomto díle, ale pro klid mojí duše, jsem se dozvěděla, co za tím bylo.
Vraha jsem neuhádla. Měla jsem tolik teorií a tolik možných tipů na pachatele a žádný mi nevyšel, tak uvidíme, jak se mi povede v dalším díle.

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Jay Kristoff. Tak právě Jay Kristoff se stal mým oblíbeným autorem. Jeho dílo Říše upíra byla mou první knihou od něj a zabrala mi pár dnů, než jsem ji přelouskala. Přece jen to je slušná bichle, ale víte co? I kdyby kniha byla dvakrát tak obsáhlá, klidně bych si ji přečetla. Kniha má úžasné tempo od začátku od do konce. Autorův styl vyprávění mi neskutečně sedl a bavil mě. Kniha obsahuje hodně vulgární slova a musím říct, že jsem se i během čtení nějakému tomu slovíčku přiučila :-D Knihu vystihuje asi jen jedno slovo - BOMBA. NAPROSTÁ BOMBA. Samou nedočkavostí si snad okoušu všechny nehty na rukou a možná i na nohou, než vyjde druhý díl ! :-D

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

(SPOILER) Kniha se mi válela na polici v mojí skromné knihovně už od ledna. Říkala jsem si, že je nejvyšší čas na to si ji konečně přečíst. Kniha se mi na první pohled zalíbila svým krásným obalem. Anotace mne také zaujala.
Pustila jsem se do čtení a kniha mě úplně pohltila. Líbilo se mi to silné pouto mezi Nei a Redou. Jak za každou cenu chtěla Nei svou sestru zachránit a byla ochotná obětovat úplně vše, i sebe samu.
Reda mi byla sympatická. Přijala svůj osud a byla smířená, že bude obětována Divému lesu a Vlkovi.
Eammon alias Vlk se mi líbil. Jeho chemie s Redou měla postupnou tendenci. Nebyla to láska na první pohled, kdy se hrdinové po sobě hned sápou.
Líbilo se mi prostředí Divého lesa a celkově jeho hystorie.
Moc se těším na další díl. Doufám, že to s Nei dobře dopadne.

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda duchařskou tématiku a také kvůli krásnému obalu, samozřejmě mě zaujala i anotace knihy. Kniha je označená jako horor. Velkou roli hrají duchové, ale určitě se čtenář při četbě bát nebude.
Kniha je psaná z různých pohledů. Na začátku jsem s tím měla trochu problém, než jsem si přiřadila jména k určité postavě.
Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musela jsem vědět, co se stalo Sofii. Kdo zabil Rosemary... Na všechny moje otázky jsem nalezla odpověď a teď jen nedočkavě čekám na druhý díl. :-)

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

(SPOILER) Moje čtvrté setkání s Erikou Fosterovou a jejím týmem. Musím přiznat, že už uplynula delší doba, co jsem četla poslední knihu Temné hlubiny, a proto jsem byla na začátku knihy lehce zmatená a dezorientovaná. Pak mi něco cvaklo v hlavě a vše se mi začalo vybavovat.
--------------------
Erika je stejná m*cha jako v předchozích dílech. Přesto se mi líbí její charakter a fandím jí. Jen je mi líto, že si nechce nikoho pustit k tělu. Já bych ji přitom tak přála, aby jí to vyšlo s Jamesem. Bylo mi Eriky líto, když byl zraněn James a opakovala se stejná situace jako s Markem, kterého Erika ztratila.
--------------------
Co se týče pachatele, tak jsem na bojovala sama se sebou, jestli pachatele spíše lituju nebo ním naprosto pohrdám. Na začátku knihy byl pachatel tlouštík, který žil u rodičů, a kterým otec naprosto opovrhoval. V průběhu knihy se začínají projevovat pachatelova nenávist k ženám a jeho pomstychtivost. Jeho hlavním pomocníkem byl internet a všechny dostupné informace, které si pachatel mohl zjistit o stáhnout o svých obětech. Bryzdza naráží na fakt, jak jsou sociální sítě nebezpečné a co ostatní o nás mou všechno zjistit na naších profilech a jak těchto informací mohou zneužít.
--------------------
Co se mi na knize líbilo:
+ krátké kapitoly
+čtivost, autorův styl psaní
+kapitoly z pohledu pachatele

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Už je zvykem, že knihy z pera paní Marsonsové jsou pro mě známkou kvality. Pokaždé se těším na novou knihu s Kim a jejím týmem.
Líbí se mi vztah Kim s Bryantem. Kim potřebuje někoho, kdo má koule na to, aby jí řekl, že to už vážně přehnala a chovala se jako chladná m*cha. Vážně k takové situaci došlo a Kim všem (za trest) upekla sušenky. :-D
--------------------
Kniha je čtivá a děj odsejpá. Čtenář se ani na chvíli nenudí. Dávka napětí se průběžně zvyšuje.
--------------------
Byla jsem překvapená motivem vražd. Nikdy by mě nenapadlo, že se dá soutěžit v brutálnosti a surovosti. Pachatele jsem neuhádla, proto jsem byla docela překvapená.
--------------------
Další díl s Kim výjde až v srpnu a já se ho nemůžu dočkat!

Odkaz popela Odkaz popela Matthew Ward

(SPOILER) Já jsem knihomol, který miluje knížky a je mi jedno, jestli je kniha tenká nebo tlustá. Odkaz popela z pera pana Warda je teda slušná bichle, ale ani takovou knihou se nenechám zastrašit. Prostě si vyhrnu rukávy a pustím se do čtení!
Kniha mne od začátku naprosto pohltila a děj krásně odsejpal. Líbilo se mi, že byly kapitoly z různých pohledů postav.
Oblíbila jsem si Viktora. Za mě top postava. Také Kazamor se mi líbil, ale bohužel mi ho autor zabil. Nečekala jsem, že by to mohl udělat, vždyť si chtěl Kazamor vzít Kalennu...
Reveca a Kurkas byli spolu bezkonkurenční. Moc mě jejich chemie bavila.
Druhý díl si určitě přečtu, protože mě zajímá, jak to skončí s Viktorem.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje druhá kniha v pořadí od paní Kleviské. Musím přiznat, že mi autorčin styl psaní a vyprávění naprosto vyhovuje. Charaktery postav jsou uvěřitelné. Bergman není žádný superhrina, který hned pozná pachatele, ale je to normální chlap, který řeší problémy jako každý druhý obyčejný človek.
Nevím, jak to autorka dělá, ale v prvním díle Kroky vraha mi byla nesympatická hlavní hrdinka - Julie a v této knize to byly všechny tři kamarádky - Anna, Ester i Marcela.
V knize bylo opět použito téma špatná matka. Julie byla špatná matka a i teď Anna byla špatná matka....

01.06.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Musím se přiznat, že kniha Kroky vraha je mou první detektivkou z pera českého autora. Paní Kleviská umí uvěřitelně napsat charaktery a čtenář v nich snadno pozná někoho ze svého okolí, či osobu blízkou.
Kniha je čtivá a postupně se zvyšuje dávka napětí. Co v knize rozhodně nenajdete - potoky krve, brutální způsoby zabití a další nechutnosti, na které jsem normálně z detektivek a kriminálek zvyklá. Řeší se rodinné a sousedské vztahy.

01.06.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Od Kerri Maniscalo mám rozečtenou sérii Království prohnilých, která se mi četla skvěle, protože autorka píše čtivě a dokáže čtenáře vtáhnout do příběhu. V knize Po stopách Jacka Rozparovače se jí to daří na jedničku s hvězdičkou.
Líbila se mi postava hlavní hrdinky - Audrey Rose a její chemie s Thomasem.
Knihu jsem hodnotila pouze třemi hvězdičkami, neboť jsem "Jacka" tušila od začátku, a proto pro mě konec nebyl úplně wau. Zároveň mi v knize něco chybělo na to, abych dala knize čtvrtou hvězdičku.

01.06.2023 3 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Knihu Andělé smrti jsem měla přečtenou během jednoho dne. Nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem byla napnutá, jak kšandy. Kniha se mi moc líbila. Druhý díl Ukradené životy se mi líbily o malinko víc. Lottie se vůbec nezměnila a je pořád stejně nesympatická jako v prvním díle.
Nelíbí se mi to zapojení členů rodiny Lottie do případů. Autorka si na tom očividně zakládá a je to součástí jejího plánu ohledně budoucích knih.

15.05.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Po knize Andělé smrti jsem sáhla, protože jsem potřebovala změnu žánru a možná něco oddechovějšího. No, oddechové čtení to pro mě vůbec nebylo. Bylo to drsné a měla jsem husí kůži. Kdykoliv se v knize objeví zneužívaní, mám z knihy špatný pocit. Nemám ráda tohle téma. Lépe snáším krváky od Chrise Cartera nebo opravdu kruté a zvrhlé vraždy od Jo Nesba. Teď jsem malinko odbočila..... Kniha se mi četla dobře. Vlastně jsem měla problém se od ní odtrhnout, jak byla napínavá a čtivá. Na první díl začínající série to bylo vážně dobré a jen mě to navnadilo k četbě dalšího dílu.

Lottie mě úplně neohromila. Mám na ni spíše neutrální názor. Chápu, že se snaží svůj život dál žít po smrti svého manžela, do toho vychovává tři děti a pracuje u policie. Vůbec to nemá lehké. Do toho problém s alkoholem.
Boyd se mi líbil. Akorát jsem si říkala, co vlastně na té Lottie vidí.

14.05.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jo Nesbo je pro mě zárukou kvality. Proto když vychází nová kniha s Harrym, musím si ji rychle přečíst. Líbí se mi, že Harry je vlastně pořád stejný. Stejný charakter,který není neomylný a dělá chyby. Já jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a stejně tak Harry, bohužel ani jeden z nás neměl pravdu. Nesbo je v tomhle ohledu unikátní. Umí si krásně hrát s naší pozorností a předhazuje nám od začátku drobečky s nápovědou, o co v knize jde a nepřímo nás navádí na vraha.
Pro mě to bylo úžasné shledání po delší době s Harrym a těším se na to další.

08.05.2023 5 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Letos jsem si dala takovou vlastní výzvu, že bych měla číst více knih od českých autorů. Kniha Zloděj osudů mě zaujala svým krásným obalem, proto jsem si ji půjčila v knihovně, jenže se mi jen válela na poličce a prášilo se na ni. Když se mi poté dostala do rukou, litovala jsem, že jsem knihu nezačala číst hned po jejím půjčení. Líbí se mi, když je kniha psaná z více úhlů pohledů. Autor má vyloženě krásnou češtinu a mé srdce se tetelilo blahem.

05.05.2023 5 z 5