Holky někdy koušou

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou. Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, „majiteli panství“. Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje. Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války – a při té poteče krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/188486/upiri-z-chicaga-holky-nekdy-kousou-fpj-188486.jpg 4324

Upíři z Chicaga 1.

Horory, Romány, Dívčí romány
Vydáno, Fantom Print

Some Girls Bites, 2009

Kniha Holky někdy koušou

EwelynDark
30. listopaduodpad!

No... po prečítaní niekoľkých stránok z prvej kapitoly mi za A nesedí preklad, za B nesedia reálie, pri ktorých by som niekomu rada otrieskala o hlavu Draculu. Ja chápem, že je to fantasy, ale aký "logický" manéver vedie niekoho k tomu, aby novo premeneného upíra niekto po 3 dňoch premeny poslal DOMOV v limuzíne? To má od začiatku perfektné sebaovládanie? Eh?

mimisko
25. říjnaodpad!

Tohle fakt nechceš. Dlouho jsem nečetla fantasy a tak jsem si řekla, že se do něčeho pustím. Nechtěla jsem žádnou story s pubertakama. Tady bylo hrdince prý 27 ???????????? to nemyslí autorka vážně. Moje trápení jsem ukončila na str. 68 a dal už jsem nepokracovala. Děkuji never ever.

Ailee

Po prvním čtení jsem hodnotila za tři, dnes, když jsem si dala repete, protože chci v sérii konečně pokračovat, zvyšuji na čtyři hvězdičky. Jako dějová linka, to, co tam mělo být napínavé a vážně, za moc nestálo. Ale ten zbytek, jak se Merit seznamovala se světem upírů, a jak se do něho zaplétala, to už bylo zajímavější. Takový... prolog. Prolog k dalším dílům. Věřím, že se mám na co těšit.

janelka2

Super knížka, čtu jí již podruhé. Chemie mezi postavami je úplně cítit. Postavy jsou sympatické, nechybí humor.

Nikidree

Marně se snažím přijít na to, proč jsem se k této sérii dostala až teď. Před odletem na dovolenou jsem si stáhla několik knížek/sérií a tato byla mezi nimi. Okamžitě jsem se začetla a s radostí četla jednu stránku za druhou.
Na mou oblíbenou upíří sérii to nemá ale rozhodně není nijak pozadu. Merit má skvěle propracovaný charakter, který je konstantní a díky tomu, jak má krásně ostrý jazyk, mi hned padla do oka. Stejně jako její nejlepší kamarádka Mallory.
Příběh jako takový není nic náročného, ale líbil se mi. Nebyl ani odfláknutý, ani nijak zvlášť složitý a zamotaný. Vztahové pletky jsou poměrně typické pro tento žánr. Nevadí mi to. Autorka to podala dobře a člověk v tom hned nevidí "lásku až za hrob". Prostě se to tam hodí.
Jako upíří oddechovku, u které se člověk i zasměje,,, to mohu rozhodně doporučit.

Merrit999

Pro mě jedna z nej urban fantasy

kyklop123
07.04.2018

Super oddechovka, po dlouhý době jsem něco takovýho potřeboval. Příběh žádný velký zvraty, vlastně celkově žádný překvapení, ani extra bitky, nic prostě. Ani nevim co se mi na to líbilo, ale prostě oddech na vyčištění hlavy pohodovej.

martina1199
03.04.2018

Pořád to na mě odevšad vyskakovalo, a protože mám v rámci relax čtení upířiny - potažmo urban fantasy - ráda, tak jsem se do toho pustila. Plynulo to docela dobře, Merit jako hlavní hrdinka ušla, ale měla jsem pocit, jako bych to všechno už někde četla. Upíři vystoupili na veřejnost? Pravá krev. Hrdinka přeměněná na upírku s parádním mečíkem? To mi zase připomnělo Cat z Nočních lovců. Do toho pěkný pel mel čarodějek, nymf, kožoměnců. Pro mě v urban fantasy zatím prostě pořád vede série s Mercy Thomson od P. Briggs a Kate Daniels od I. Andrews :-)