Kousnutí páteční noci

Kousnutí páteční noci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188487/bmid_kousnuti-patecni-noci-N7z-188487.jpg 4 369 39

Upíři z Chicaga série

Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům v Chicagu svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech – hromadných večírcích, kde upíři hodují a kam si za tímto účelem vodí smrtelníky jako dobytek – začnou obyvatelé města brousit kůly. Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji, a aby další nechutné detaily upířího života nepronikly do médií. Někdo si však mír mezi nimi nepřeje – někdo, kdo v sobě chová dávnou zášť…... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Friday Night Bites , 2009

Arlienen
08.07.2023 3 z 5

(SPOILER) S Merit jsem se setkala díky čtenářské výzvě v roce 2020, kdy jsem sehnala druhý díl Kousnutí páteční noci. Kniha se mi líbila a říkala jsem si, že se někdy k této sérii musím vrátit. No, uplynula už dlouhá doba, ale náhodou jsem objevila knihy s Merit a měla jsem chuť číst knihy v žánru urban fantasy.
Po přečtení prvního dílu jsem se pustila hned do druhého, který jsem už sice měla přečtený, ale opakování je matkou moudrosti. :-D
----------
Merit je stejně paličatá a vzdorovitá, jak je již u ní zvykem. Sice randí s Morganem, ale její vztah s Ethanem je pořád stejně žhavý, jako tomu bylo v prvním díle. Ethan se chová k Merit odtažitě, i když je jasné, že ji pořád chce.
----------
Kniha je čtivá a stránky mizí pod rukama. Děj odsejpá. Je tam napětí, drama a romantika. Řekla bych, že knihy o Merit jsou spíše oddechovky, protože člověk u nich nemusí moc přemýšlet a ten svět není složitý na chápání. Hodně se řeší intriky a Ethan je mistr v pletichaření.

Luigi1
30.05.2023 5 z 5

Tento sloh se mi moc líbí,přečetl jsem na jeden zátah jako minulý díl.Zápletka se parádně zamotala.

Pain
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Stále oddychové čtení. O lepší než první díl.
SPOILER!!!!
Raději bych viděla Merit s Morganem. :( Závěrečné rozuzlení mi přišlo šup šup - tenhle je práskač. Hlavní záporačka se jen mihla v závěru. Jsem zvědavá na Mallory - vydrží jejich kamarádství?
Škoda, že to není více propracované. Ale pobaví a splní jednohubkový účel.

MAU256
11.08.2022 5 z 5

Další krásně čtivé pokračování Merit v roli upírky, tentokrát již s dokončenou proměnou. Je mi líto, že to s Morganem nevyšlo, líbí se mi asi víc než Ethan. Zamrzel mě vztah s Mallory, byla její nej kamarádka, tak kam to teď povede? V tomto díle bylo více politikaření, ale taky více odhalení ohledně kožoměnců. Tak honem k dalšímu dílu :-)

michaela5515
16.07.2022 4 z 5

Lepší než jednička, ale trochu moc politiky. Uvidíme, co přinese další díl.

renefer
07.07.2021 3 z 5

Tento díl mi přišel slabší. Je tam moc politikaření, Merit se má smířit s tím, že už je jen Merit, tedy že se vzdá spojení se svým bývalým životem, ale na druhou stranu je donucena obnovit styky se svým otcem a jeho přáteli. Taky jsem úplně nepochopila tu její částečnou přeměnu a proč o tom mlčela. Asi jen proto, aby bylo o čem psát, protože Mejdany, které měly být hlavní osou tohoto dílu, jsou jaksi upozaděny a nemyslím, že by to mělo až takový vliv na smýšlení lidí o upírech. Jo a abych nezapomněla, Morgan je mi rozhodně sympatičtější než Ethan.

DenkaFantasy
14.06.2021 5 z 5

Tuto upírskou sérii doporučuji.

anelise
22.02.2021 5 z 5

(SPOILER) O trošku lepší než jednička. Hodně se těším na společné tréninky Merit s Ethanem. Taky se mi líbí vztah Mallory s Catcherem, ty jejich hádky, prostě všechno. Doufám, že Merit bude pořád tak tvrdohlavá. Jsem zvědavá na další díly. Zatím 10/10.

Okoslav
20.12.2020 2 z 5

Takže nakonec (bohužel) jako vždycky: nalákají vás na upíry, aby vám nejpozději ve druhém díle naservírovali červenou knihovnu zkombinovanou se špatným pornem. Za mě z téhle série asi stačilo.

anndrra
30.11.2020 5 z 5

Bylo to lepší než jednička.

radka2501
18.09.2020 5 z 5

Celou sérii mám moc ráda

Lenka_S
05.09.2020 4 z 5

I druhý díl jsem už asi kdysi četla, jen si to nepamatuji. Přesto musím říct, že mě příběh Merit baví. Jsem zvědavá kdy se vyřeší vztah s Ehanem a také jak daleko jsem se tenkrát v této sérii dostala, jdu ti zjistit u dalšího dílu:-)

luculi
22.03.2020 3 z 5

O maličko lepší než první díl, ale opět bych ocenila více zaměření na děj než vztahové peripetie a chování hlavní hrdinky, jako by jí bylo o deset let méně...

Ailee
12.03.2020 4 z 5

Čtyřka, ale taková slabší. Ono se tam toho vlastně moc nedělo, takže co mě na tom tak baví? Hádám, že právě to pošťuchování mezi Merit, Ethanem Mallory, Catcherem a dalšími. Je to takové odpočinkové, rychle se to čte. Nečekejte žádný závratný dechberoucí román, pohodovou četbu.

havrmoni
18.12.2019 4 z 5

Víc se mi líbil první díl. Děj není špatný, ale Merit mě tak nějak zklamala svým chováním. Opět necítím nic z toho o čem se píše, jako o jiskření mezi ní a Ethanem. Ten je mi mimochodem celkem nesympatický. Vedlejší postavy mě zajímají víc než ty hlavní. Uvidíme dál.

Siu83
13.03.2018 5 z 5

Knížka přečtená jedním dechem. Vše šlo stranou. :-)

Gabriellam
09.03.2018 3 z 5

Ethan, Ethan, Ethan. Člověk celou knihu neposlouchá nic jiného. Ačkoli se mi styl prvního dílu velmi líbil, druhý mě zklamal. Ta drsná holka je pryč, teď je tu jen tahle posedlá Ethanova fanynka (ne že by nebylo příjemné o něm poslouchat, ale čeho je moc…).
Upřímně se mi celkově více zamlouvala postava Morgana, ale toho autorka shodila do takových hlubin, že mě úplně přešla chuť ve čtení dalších dílů pokračovat. Především proto, že mi je touto dobou nad slunce jasné jak to dopadne a s kým Merit skončí.

Tesset
20.10.2017 3 z 5

Žádná hitparáda, ale četlo se to rychle a nemusela jsem u toho přemýšlet, což je přesně to, co od takových knih očekávám. Nejsympatičtější postavou mi přišel Morgan a to, jak se k němu Merit chovala mi nějak k její postavě nesedělo.

klarence
25.05.2017 4 z 5

První díl jsem četla na doporučení a docela se mi líbil. Tento díl ale byl o něco lepší .
Takže určitě půjdu do dalšího. Jsem zvědavá jak se to dál vyvine.... myslím, že Upíři z Chicaga upoutali mou pozornost :-)

witchersbitch
25.02.2017 4 z 5

tak tohle už bylo lepší.. Jsem zvědavá jak se to vyvine, takže pokračuji dalším dílem..

upíři městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Kousnutí páteční noci je v