Arlienen Arlienen komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Páni, tak takhle kniha je naprostá pecka! Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. Líbilo se mi, jak byly dvě časové linie. Každou stránkou stoupalo napětí a má zvědavost. Musela jsem číst dál. Bohužel jsem zrovna při této knize neměla moc času. Tím se ten zážitek protáhl a jsem tomu ráda, mohla jsem si knihu více vychutnat.
Už se těším, až budu mít v ruce další díl s Martinem!

29.03.2022 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Bylo to temnější než předchozí díl, protože se v hlavní roli objevil sám Hirtmann. Kolem něj se točí celá kniha. Zdá se, že se kolem jeho krku pomalu, ale jistě utahuje smyčka. Servaz se mi nezdál být úplně ve formě.
Děj byl propletený různými kombinacemi a občas jsem z nich měla slušně zamotanou hlavu.

23.03.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

V této knize je jasný příklad toho, jak nás ovlivňuje naše dětství a výchova našich rodičů. Grahama mi bylo neuvěřitelně líto. Je nechutné, co mu jeho máma způsobila.
Tracy jsem poznala z jiného úhlu pohledu. Stejně jako Kim i já jsem na ni změnila názor a je možné, že se i z nás staly kamarádky.

18.03.2022 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Knihu vystihují tyto slova naprosto do písmene - manipulace, muka, teror, psycho a násilí. Všechny tyto pojmy byly vyhroceny do nejvyšších otáček. Úplně se mi z toho emocionálního tornáda motala hlava.
Ten, kdo ta muka Christine působil, jsem zjistila až na konci. Minier je v tomto oboru Mistr. Čtenář zjistí, kdo je ten padouch, až v té chvíli, kdy si to Minier přeje.
Servaz byl podle mého názoru upozaděn, neměl tolik prostoru, kolik bych si představovala. I tak ukázal, že ještě nevyšel z formy a je pořád stejně geniální.
Nejvíce jsem se byla zvědavá na tu část, kdy se protne linka mezi Servazem a Christine. Trvalo to hodně dlouho, než k tomu došlo, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná. Pak teprve začaly věci gradovat!

18.03.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Knihu jsem přečetla nehorázně rychle, jak jsem chtěla rozmotat to klubko tajemství a lží.
Brie se ocitla ve světě víl s tím, že zachrání svoji sestru. To je v knize několikrát zmíněno, ale nějak jsem to hlavní hrdince nevěřila. Spíš si chtěla nabrnknout dva vílí prince, takhle to na mě působilo.
Postava Sebastiana mi byla protivná už od začátku. Jeho chování k Brie se mi nelíbilo a ona byla tak hloupá, že mu pořád věřila. Ještě se kvůli němu cítila provinile.
Finn a jeho banda byli vážně skvělí. Fandila jsem jim a klidně by mohli mít i více prostoru.
Konec knihy byl vážně brutální. Je škoda, že si autorka takovou jízdu nechala až na konec. Kniha by rozhodně potom měla lepší hodnocení.

***
Stejně jako ostatní čtenáři, tak i já jsem si všimla podrobností se Dvory. Snažila jsem se dát knize šanci a nesrovnávat tyto knihy. Nicméně, Dvory jsou na jiné úrovni. Ale i tak si ráda přečtu pokračování a doufám, že Brie to dá pořádně sežrat Sebastianovi!

15.03.2022 3 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Další slušný nářez od Deavera, který jsem si užila od začátku do konce!

12.03.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha byla napínavá, čtivá a měla spád!
Jakmile v některé knize figuruje únos dětí, kniha se pro mne stává hodně osobní. Jako matka se do té situace až moc vžívám. Jsem ráda, že zrovna Kim vyšetřovala tento případ, protože jsem věděla, že to dobře dopadne. :-)

12.03.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Zjistila jsem, že mě Kim začíná bavit čím dál víc. Je občas hodně otravná a člověk by s ní běžné raději nepřišel do styku, ale jedno se jí musí nechat - je zatraceně dobrá ve své práci!
Líbí se mi knihy, kdy jsou dva úhly pohledu (pachatel vs. detektiv ) ve stejném případě. Je to o to napínavější!

11.03.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Nesta klesla až na úplné dno. Bojuje se svými démony a svou temnou stránkou. Tíží ji pocity viny, a proto sama sebe trestá. Nechce si nikoho pustit k tělu, protože má pocit, že si nezaslouží, aby ji měl někdo rád. Zároveň se snaží najít své místo v novém světě.
*****
Upřímně, já mám Nestu hodně ráda. Netvrdím, že to byla láska na první pohled. Musela jsem si k ní najít cestu, protože při prvním setkání s ní, ji autorka nelíčila zrovna líbivě.
Chtěla jsem číst knížku, kdy by byla Nesta hlavní hrdinkou a dočkala jsem se! Rozhodně to pro mě nebylo žádné zklamání. Já jsem si četbu náramně užila a spíš mi bylo líto, že to nebylo delší.
Příběh Casse a Nesty byl hodně bouřlivý. Nabitý vášní, vztekem a láskou. Ti dva jsou spolu skvělí a baví mě.
Azriel má v mém srdci své speciální místo a tajně doufám, že další kniha bude o něm. V této knize neměl tolik prostoru a rozhodně by si ho zasloužil. On a Gwyn měli mezi sebou zajímavý vztah.... Bohužel autorka mi dala jen lehce nahlédnout do jejich příběhu, čímž jen prohlubila můj zájem o pokračování Dvorů.
Závěrem se musím přiznat, že jsem u některých částí v knize bulela, jak želva.

08.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Upřímně, ani nevím, jak mám knihu hodnotit. Bylo v ní tolik momentů, kdy jsem si říkala "Jo, tenhle pocit znám" nebo "Kdybych tam byla já, co by bylo napsáno v knize Výčitek". Je to hodně na zamýšlením se nad osudem hrdinky, ale také nás samých. Protože vždycky je situace, kdy si řekneme, co by se stalo KDYBY.....
Kniha dokáže čtenáře strhnout do víru emocí a pravd, které se skrývají ve stránkách příběhu.
Za mě to je vydařená kniha, ke které se nejspíš za pár měsíců vrátím. Určitě mě opět nějakým způsobem obohatí. To je jisté!

07.03.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha je super čtivá. Brutalita a násilí jsou zde poměrně hodně. Já jsem zvyklá i na větší krváky, takže mě v této knize nemohlo nic šokovat nebo pohoršovat.
Hlavního padoucha jsem si vytipovala na začátku knihy a překvapivě jsem měla správný tip!
Je škoda, že není další díl, protože bych si ho s chutí přečetla. :-) Zajímá mě, jak to bude s Sagou. Ta se v této knize objevila jen na chvíli.

07.03.2022 3 z 5

Šakal Šakal J. R. Ward (p)

(SPOILER) Upřímně, to nebylo tak špatné, jak jsem čekala. Poslední dobou mám s autorkou docela problém. Přidává další postavy a nové příběhy, se kterými se musím seznámit. Já osobně bych chtěla více nových knih o původních členech Bratrstva. Já je prostě žeru a Ward jim nedává tolik prostoru, kolik já bych chtěla.
No, v této knize byl hlavním hrdinou i Rhage. Díky tomu jsem knihu hodnotila kladněji. Rhage a Zsadist jsou mojí srdeční záležitostí ️
Šakal mi byl sympatický a i Nyx. Prostředí věznice a to, co se tam dělo..., to bylo hodně hnusné a až zvrácené. Jsem zvědavá, co autorka dál zamýšlí s tímto tématem.
Tajně doufám, že Apex, Blázinec a Lucan nějakým zázrakem přežili, protože tyhle postavy byly zajímavé a bylo by mi líto, kdyby se už neobjevily.

27.02.2022 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu jsem četla se zatajeným dechem. Postava padoucha se mi líbila. Jeho motiv měl smysl a dokázala jsem se proto do něj vcítit a zároveň s ním i trochu sympatizovat. Za mě tento díl určitě stojí za přečtení a hodnotím ho spíše kladně.

26.02.2022 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Kniha byla super čtivá a stránky mi mizely pod rukama. Děj byl děsivý, až mi běhal mráz po zádech.
Jurek se objevil na scéně a byl to ohromný šok, protože jsem si myslela, že je mrtvý. Ono ehjle, tenhle padouch má pěkně tuhý kořínek! Je zajímavé, jak se dostane každému do hlavy a jak s ostatními manipuluje. Ještě že proti němu stál Joona.

26.02.2022 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Postava Erika mě neskutečně baví. Líbí se mi, že to není takový ten klasický nesmrtelný hrdina, který nemá žádné chyby.
Padoucha jsem si vytipovala v první třetině knihy a myslela jsem si, jak to je absurdní, že to určitě tak být nemůže. Světě div se, měla jsem překvapivě správný tip! Bohužel mě tento padouch tolik neoslovil a ani jeho modus operandi.
Konec byl lehce překombinovaný, ale i tak knihu hodnotím **** hvězdami.

14.02.2022 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Knihu jsem si přečetla znovu po hodně dlouhé době. Děj jsem si letmo pamatovala, ale to nijak neovlivnilo můj čtenářský zážitek. Kniha měla spád a sotva jsem popadla dech, byl konec.

,, Budoucnost bývá odrazem minulosti. "

,, Všichni to máme v sobě, každý člověk dokáže zabít. Záblesky vražedných sklonů se obvykle objevují v našich snech a fantaziích. Nosíme je ve svém nitru, jenže většina lidí je dokáže potlačit."

,, Člověk je určitě to nejbázlivější zvíře na světě."

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Musím přiznat, že mě knihy ze série Joony Linny začínají víc bavit. S každou knihou se zvedá úroveň.
Tato kniha je super čtivá a má spád. Napětí graduje. Joona se ocitá až na samé hraně, jak zákona, tak svých sil. Dozvídáme se více o jeho minulosti.

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Další skvělá kniha pro děti z pera pana Dahla. Čtení jsem si náramně užila.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na tuto knihu jsem měla políčeno už několik let. Každý rok jsem si říkala, že se mi kniha hodí do Čtenářské výzvy. Letos jsem si dala za úkol, že si knihu prostě musím přečíst, i kdyby se kniha nehodila do žádného tématu z výzvy!
Jsem moc ráda, že jsem si knihu konečně přečetla. Moc se mi líbila :-) Autorka píše čtivě. Vykreslila skvěle postavu Louisy a Willa.

,,Jsou hodiny, které jsou normální, a pak jsou hodiny ochromené, během nichž se čas zadrhává a zakopává a život - skutečný život - jako by existoval někde za oknem. "

04.02.2022 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

S knihou jsem měla docela problém. Nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Hlavní hrdina – Arťom mne tolik nezaujal a pro mě zcela překvapivě přežil až do konce knihy. Z knihy mám smíšené pocity. Některé části se mi hodně líbily, ale převážně jsem se těšila, až knihu dočtu a sáhnu po jiné.

Tady jsou ty části, které mne zaujaly.

,,Vědění, chlapče, je světlo, a nevědění tma.“

,,Čas je jako rtuť – jakmile se pokusíš ho rozkouskovat, okamžitě se zase spojí a bude znovu jednotný, celostní a beztvarý. Lidé si ho ochočili a spoutali ho v hodinkách a stopkách; pro ty, kteří drží čas v řetězech, plyne stejně. Avšak dopřej mu svobodu a uvidíš, že pro každého plyne odlišně. Pro jednoho se pomalu vleče a měří ho vykouřenými cigaretami nebo počtem nádechů. Jinému naopak letí jako šílený a jeho jednotkou jsou prožité lidské životy.“

,,Smrt není strašná – strašné je čekat na ni.“

,,Mnohem snáze umírají ti, kteří v něco věří a jsou přesvědčeni, že smrt neznamená konec.“

,,Osud má svou jedinečnou logiku.“

,,Dospěl k poznání, že existují otázky, na které by raději nikdo neměl znát odpověď.“

02.02.2022 3 z 5