aquaver aquaver komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kroniky prachu jsem měla v plánu číst už nějakou chvíli, ale jsem ráda, že jsem si ji nechala takhle na podzimní období, protože mi hned zvedla náladu. Byl to milý příběh, který rozzářil pochmurné dny. Sice mi nějaký čas dalo zabrat, oblíbit si Animant i pana Reeda. Dokonce jsem ze začátku nechtěla věřit, že by si pana Reeda vůbec šlo oblíbit. Ale nakonec si mě oba získali. Musím uznat, že bych taky nechtěla navštěvovat ten archív, i když jsem jen o tom četla, tak mi to nahánělo husí kůži. Naopak do té knihovny bych se nejradši nastěhovala :D Navíc bylo příjemný pro jednou číst příběh, který se točí kolem knih. Konec byl možná trochu až moc uspěchaný, mohl být přeci jenom o malinko delší. Přesto si tuto knížku přidávám mezi své oblíbené knihy ❤ A rozhodně mám v plánu si ji někdy v budoucnu přečíst znovu.

21.11.2020 5 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Celou trilogii doporučuji, opravdu stojí za přečtení. A je mi líto, že jsem to už dočetla. Bude mi to chybět... Arin, Kestrel, sestřenka Arina, Rošar, Oštěp, Verex a celý ten svět (i když to bylo o válce).

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Tak tento díl se mi líbil dokonce o malinko víc než předchozí. Líbili se mi ty zvraty a ten konec... byl napínavý, i když dost i předvídatelný, a proto jsem se pustila hned do závěrečného dílu. Taky tu přibylo dost nových postav. Císaře jsem nemohla doslova ani vystát, Verexe jsem si oblíbila, na Rošara jsem si musela zvyknout a na Tensena jsem se chvíli na konci i zlobila. Kestrel a vlastně i Arina mi tu bylo opravdu hodně líto. Druhý díl můžu doporučit, stejně jako ten první.

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Tuto sérii už jsem objevila dřív, ale stále jsem ji odkládala z obavy, že mám třeba od ní až moc velké očekávání. A jsem ráda, že se tak nestalo. Obě hlavní postavy jsem si celkem rychle oblíbila. Vlastně jejich charaktery jsem byla mile překvapena, obzvlášť tedy Kestrel. Kniha se četla rychle, nešla skoro vůbec odložit (dokonce jsem kvůli ní po dlouhé době ponocovala :D), s koncem jsem byla taky spokojená a musela jsem hned jít na druhý díl.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Stejně skvělý jako předchozí díl. Sice ani Dean s Allie na Garretta s Hannou nemají, ale i tak jsem si je oblíbila. Až na pár smutných částí, hlavně jedné konkrétní, jsem se u příběhu dost nasmála. Můžu jen doporučit. Mám v plánu si přečíst i poslední díl této série.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Na první díl to nemá, ale i tak jsem se bavila a jsem s příběhem spokojená. To jak se Logan snažil napravit co pokazil... dost jsem se u toho nasmála. A jsem ráda, jak to dopadlo s Loganovým problémem. Přesto Garrett s Hannou stále vedou :D

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kniha se mi líbila. Četla se lehce a velmi rychle, nemohla jsem ji vůbec odložit. Postavy byly sympatický (tedy až na nějaký výjimky). Skoro všechny jsem si je oblíbila. Ať už samotnou Hannu s Garrettem, tak i její kamarádku Allie a jeho partu spolubydlících. Určitě se co nejdřív pustím do příběhů těch ostatních. Doporučuji si přečíst.

07.10.2020 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídky se mi velice líbili. Ani nevím, která byla z nich nejlepší, všechny byly pěkné. A ten příběh o androidce byl dojemný. Doporučuji celou sérii, je totiž přímo úžasná ❤ Určitě se k této sérii někdy v budoucnu vrátím. Jen mě trochu mrzí, že už je to konec skvělé série :(

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Tato doplňková kniha k Měsíčním kronikám byla pěkná. I když chvílemi mě nebavila tolik jako ostatní knihy ze série. Vím, že by mi asi mělo být Levany i líto, ale to co provedla Evretovi, tak se mi možná zhnusila ještě víc. Evreta mi bylo velmi líto. Chápu, že to co ji udělala Channary bylo fakt hnusný a celkově byla její sestra příšerná, ale Levana se od ní tedy zase až tak neliší (kromě začátku).

24.09.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak toto bylo naprosto... nádherný, napínavý, úžasný, originální,... Vlka mi bylo opravdu hodně líto. Na to že jsem Jacina dřív moc nemusela, tak teď patří k mým oblíbeným postavám. Stejně tak Thorne, Iko, Cinder, Winter a Kai. Samozřejmě ostatní jsou taky skvělý. Kdybych si ale měla vybrat jaký díl této série se mi líbil nejvíc, nedokázala bych si vůbec vybrat, všechny jsou totiž naprosto boží. Rozhodně doporučuji, a teď nemyslím jen Winter, ale celou sérii. Od autorky mám v plánu si přečíst i Renegáty, na které se už teď moc těším :)

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Kniha byla přesně taková jak jsem čekala. A možná byla i o trošku lepší. I když byla celá kniha předvídatelná, tak i přesto se mi velmi líbila. Sice mi ze začátku trvalo než jsem se začetla a zvykla na ty postavy. Oakley i Vaughn byli úžasní. A ten její expřítel byl strašný, nebyl mi už od začátku vůbec sympatický. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám dát plný počet hvězd a nebo jednu ubrat. Kdybych to totiž měla porovnat třeba s Cinder & Ella tak bych musela dát o jednu míň. Ale nakonec jsem se to rozhodla ohodnotit jako každou jinou knihu, co hodnotím, a to tak, že jaký pocit z knihy mám. Proto dávám knize 5 hvězd. Doporučuji těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

Cress Cress Marissa Meyer

Další velice originální zpracování. Zavřená v družici namísto ve věži... velice originální a zajímavý nápad. Trochu mě překvapil charakter Crew, v prvním díle mi přišla trochu jiná charakterově (mám teď namysli tu komunikaci přes D-comm), asi jsem nečekala, že bude až tak naivní. Ale i tak je to fajn postava. Autorku si teď řádím ke svým oblíbeným autorům, stejně jako tuto sérii. A samozřejmě doporučuji.

15.09.2020 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl série byl stejně tak skvělý jako ten první. Všechny pohledy byly zajímavý, ale o trochu lepší byli části s Cinder a kapitánem. Dost jsem si tuto novou postavu oblíbila. To snad ani nejde, si ho neoblíbit :) Příběh Scarlet s Vlkem mě bavil o trošičku méně (ale opravdu jen trochu). Kvůli této knize jsem ani nešla spát a radši si dál četla. Stejně jako první díl doporučuji.

15.09.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tak tato kniha byla naprosto úžasná. Ne jen že to je převyprávění na popelku, což už jen ten námět mám ráda, ale to zpracování... to spojení sci-fi s pohádkou... opravdu úžasné. Z nějakého, ale mě neznámého, důvodu jsem se nějakou dobu této knize vyhýbala. A to byla chyba. Ale pořád lepší později než nikdy :) Měla jsem to předčteno během jednoho dne, vůbec jsem tu knihu nemohla odložit. Napsáno velmi čtivě a napínavě. A ten závěr... ta část na plese, a pak ten úplný konec, i když tedy byl dost předvídatelný. Dost postav jsem si zamilovala. Ať už samotnou Cinder, Pivoňku, Kaie a samozřejmě Iko :D Rozhodně doporučuji.

14.09.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Líbí se mi zpracovatelnost té obálky, protože ta je na rozdíl od obsahu knihy skutečně celá růžová (což možná někoho může i dost odrazovat). Jedná se o velice milý i smutný příběh zároveň. Už jsem to sice u nějaké knížky zmiňovala, ale mám moc ráda knihy, kde si hlavní postavy vyměňují dopisy (či jinou formu vyměňování zpráv), a zároveň nevědí s kým, že si to dopisují. Má to své kouzlo. Můžu jen doporučit.

05.09.2020 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Na to, že knihy od Kasie West mám velmi ráda, tak tato mě malinko zklamala. Poprvé u této autorky jsem měla problém se začíst a chvílemi jsem měla i chuť to ani nedočíst. Ale jsem nakonec ráda, že jsem to vydržela a neskončila jsem, protože asi tak za větší polovinou knihy mě konečně ten příběh trochu zaujal a připadal mi jako obvyklý příběh od autorky. Nejdřív mi nebyli ani moc sympatické žádné postavy (tedy až na Setha), až ke konci jsem porozuměla už i Maddie. Sice tuto knížku úplně nedoporučuji, ale je škoda si ji nepřečíst a neudělat si na ní vlastní názor. Sama jsem se do ní pustila, i když jsem o ní dost slyšela, že je na Kasie West dost slabá. Ale co bych doporučila je zkusit jí dočíst do konce, protože ta druhá polovina by mohla třeba i překvapit.

05.09.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tento díl byl o trochu lepší než první, alespoň příběh Spencera a Dawn se mi líbil víc. Myslela jsem si, že už si mě Spencer víc získat nemůže, než v prvním díle, ale ukázalo se, že jsem se zmýlila. Určitě si přečtu i další díly ze série. Stejně jako u prvního dílu doporučuji.

05.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Původně jsem měla v plánu dát 5 hvězdiček, ale díky tomu, že jsem se hned potom pustila do druhého dílu (a ten se mi líbil o trošičku víc), rozhodla jsem se (po těžkém rozhodování) 1 hvězdu ubrat. To ale nemění nic na tom, že se mi kniha velice líbila a že ji mohu jen doporučit.

05.09.2020 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem ji už dvakrát a určitě se k ni znovu někdy vrátím. Jsem opravdu vděčná, že jsem si ji mohla vybrat jako maturitní četbu. Určitě doporučuji.

15.04.2020 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha se četla rychle a sem tam dokázala i rozesmát. Zvolila jsem si ji jako maturitní četbu
a nelituji toho. Rozhodně bych si ji vybrala znovu.

28.03.2020 4 z 5