Štěstí v lásce

Lásku si za peníze nekoupíš… Maddie není impulzivní člověk. Vždycky tvrdě pracuje a všechno má naplánované dopředu. Jednou si náhodou koupí los a... vyhraje! A její život se bleskově změní k nepoznání. Už žádný stres, jestli dostane stipendium, aby mohla jít na univerzitu. Stane se však středem pozornosti ve škole, což je fajn, dokud o ní nezačnou kolovat různé drby. Dokáže Maddie včas rozpoznat, komu může věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412696/big_stesti-v-lasce-V3r-412696.jpg 3.5202
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Lucky in Love, 2017

Kniha Štěstí v lásce

Vjeerus

Ach ne, opět kniha, kterou nevím jak hodnotit.
Jelikož jsem už pár knih od Kasie West přečetla, tak nějak jsem věděla, do čeho jdu a co od knihy očekávat. Takže čtivost se příběhu nedá upřít a příběh hezky plyne.
Největší můj problém byl s hlavní hrdinkou. Už na začátku jsem z ní úplně nadšená nebyla, ale vzhledem ke svému rodinnému zázemí ji člověk dokázal trochu pochopit, protože moc možností jak se posunout a prosadit neměla. Ale po nečekané události se z ní stala strašně hloupá a naivní slepice, která snad do té doby žila někde pod kamenem. Jasné, od vlastní rodiny to člověk čeká trochu míň, ale i tak se mi špatně věří, že by tak hloupí lidé existovali.
Příběh jsem si naplno začala užívat až ke konci, zhruba posledních 50 stran, kdy hlavní hrdinka dostala pořádně přes papulu (obrazně řečeno) a došlo jí, jací lidé po světě chodí. A konečně se tam nějak rozvinula romantická linka, protože do té doby byla dost chabá a točila se trochu kolem jiných věcí.
Za mě tedy slabší "Westovka", ale dalším příběhům dám rozhodně šanci, jelikož tyhle knížky jsou opravdu oddechové.

kimChristopher

S knížkou jsem hodně spokojená a mohu ji zařadit mezi mé oblíbené. Je neuvěřitelné, jak mohou peníze změnit a myslím, že příběh to dost dobře vyjádřil. Určitě doporučuji :3

loty13

Dej mi přišel předvídatelný. Myslím, že tato kniha je slabší oproti jiným od spisovatelky.

emulebobule

taková jednoduchá oddychovka, nad kterou se nemusí přemýšlet. Jedna z mála "westovek", které se mi líbily

Knihomolka506

(+ SPOILER) Maddie a její rodina na tom finančně nejsou zrovna nejlíp. To se ukáže na její oslavě plnoletosti, kdy ze svých úspor zaplatí oběd celé rodině. Proto chodí na brigády, aby si vydělala na stipendium na univerzitu. Při tradičním studijním večeru s kamarády a předcházejícím nákupu sladké výživy pro mozek jen tak na zkoušku vsadí los. Stane se ale neuvěřitelné a nejmíň očekávané- Maddie vyhraje! Jestli z toho všeho poprasku kolem ní zešílí nebo gratulace od dosud neznámých spolužáků a nečekanou popularitu nechá být a bude se chovat jakoby nic uvidíte... stačí se začíst :)

MishRarach

Četla jsem od Kasie skoro všechny knihy a mám je velmi ráda. Hlavně se k nim často vracím, když mám volné odpoledne. Téhle knihy jsem se bála, protože je hodnocena nejhůře. Snížila jsem svoje očekávání a ve finále to taková katastrofa nebyla. Ano, je to slabší kousek z jejího repertoáru, ale když člověk nemá příliš vysoká očekávání, dá se to přečíst a ani to člověka nepopudí. Upřímně jsem četla a rozečetla mnohem horší YA knihy, kde jsem chtěla hlavním hrdinům nafackovat.

ZNellyZ
31.10.2021

Je to moje první kniha od West a přiznám se, že jsem dosti zklamaná. Kdybych byla mladší, zřejmě bych to hltala více,ale Maddie byla neskutečně hloupá, naivní a otravná hlavní hrdinka u které jsem občas pochybovala, že by měla nastoupit na univerzitu. Její uvažování občas připomínalo jedenácti letou holku. Zachraňoval to jenom Seth, který byl neskutečný milouš a jediná kladná postava knihy. Ano, všichni v okolí Maddie (rodina, kamarádi ze školy) byli na pár facek. Naopak lidi ze Zoo byli skvělí. Romantická linka se skoro nekonala. Za mě osobně je kniha tak pro věk do 15 let, pro starší dosti nudné. Doufám že další Westovky budou lepší.

Ann98
21.09.2021

Štěstí ve hře nutně neznamená štěstí v lásce nebo lásku si za peníze nekoupíš. Ne nadarmo tyto citáty vznikly a ne nadarmo se v nich skrývá pravda. O tom se přesvědčila i sama hrdinka. Být bohatá a populární je fajn, ale musí se to udržet v určitých mezích, protože lidé jsou pro peníze schopni udělat cokoliv. Pak bratr nezná bratra.
Příběh se mi velmi líbil, kniha je poutavě napsána. Maddie je skvělá, i když je pravda, že ke konci mě svým chováním a osočováním všech okolo štvala. Na druhou stranu, nedivím se ji, ale mohla si za to tak trochu sama.
Mrzí mě jedna věc, že v knize byl upozaděn vztah Meddie a Setha. On byl taková její kotva. Jedině jemu mohla věřit a opřít se o něj. Proto mrzí, že se jim nedostalo tolik prostoru.