Anor505 Anor505 komentáře u knih

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Chtěla jsem si přečíst nějakou romantickou oddechovku a tady mě nalákala anotace. Příběhy o přátelství, které se změní na něco víc mám ráda a nápad s dopisy se mi líbil.
Začátek byl hodně slibný, jenže pak to začalo váznout, nevím čím to bylo, ale kniha mě nebavila. Možná mi nesedl překlad, některá slova byla volena hodně zvláštně a celou situaci to pak shodilo, že nevyzněla tak jak asi měla. Nejspíš i proto mi hlavní hrdinové často lezli na nervy. Z celé knihy mě nakonec bavil nejvíc doktor a Hortenzie.

10.04.2023 3 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Knížku jsem si v knihovně vybrala hlavně podle obálky - moc se mi líbila a navíc byla žlutá do výzvy, ale nakonec mě velmi mile překvapil i obsah.
Vyprávění bylo čtivé, detektivní zápletka byla chytrá a vyšetřování dobře vymyšlené. Závěr mě vyloženě potěšil, hezky ukázal jak je důležité si přiznat, že na něco nestačíme - a pak bychom měli včas požádat o pomoc.

03.04.2023 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

M. K. Hardy u mě začíná být sázka na jistotu, když mám chuť na nějakou romantickou roztomilost. Hackera jsem zase přečetla ani nevím jak. Začátek byl sice trošičku kostrbatý, ale brzo se to vylepšilo a pak už ten příběh jen krásně plynul. Velký palec nahoru dávám za to, že se na konci knihy neudálo žádné hysterické uměle vytvořené drama, je to v tomhle žánru hrozně příjemná změna.

30.03.2023 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Už potřetí jsem se vydala do světa časodějů a zase jsem docela spokojená. Oproti předchozím dílům je vyprávění svižnější, čtivější a dobrodružnější. Zatím se mi série opravdu líbí a rozhodně je originální. Trochu mě mrzí, jen dvě věci:
Za prvé, že ani v polovině série pořád neznáme motivace některých docela důležitých postav - zejména dospělých, které se občas chovají poněkud zvláštně. A za druhé mi nesedí ta nevraživost mezi dětmi, která je místy opravdu přehnaná (kam se hrabe Draco Malfoy).

28.03.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tohle byla vážně ztřeštěná šílenost, některé situace byly až absurdní, ale bylo to vtipné a to jako hodně. Víc se mi líbila první polovina knížky, ta byla vážně trhlá, v druhé polovině už to byla klasická pohádka pro větší holky. Příběh měl i svoje mouchy a chybičky, ale tak 3,5 hvězdičky si určitě zaslouží.

25.03.2023 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Knihy Terryho Pratchetta mám moc ráda, s Neilem Gaimanem jsem se naopak setkala poprvé (a určitě ne naposledy). Příběh o konci světa, který společně vytvořili, je geniální, často jsem se u knihy usmívala a občas jsem se smála i nahlas.
Oba dva autoři se svým britským humorem s naprostou lehkostí strefují do všech možných společenských témat od otázek víry, přes ekologii až po fastfoody a studenou válku. Překvapilo mě, jak je kniha i po 30ti letech stále aktuální a moc jsem si ji užila.

23.03.2023 5 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Ach jo, tahle knížka měla takový potenciál! Tisíce světů propojených Dveřmi - to bylo poměrně originální a tady navíc hezky propracované. Příběh byl psaný velmi krásným a kultivovaným jazykem. Postavy byly dobře vykreslené, měly své silné i slabé stránky a rozhodně nebyly černobílé.
Jenže pak se něco pokazilo, jako by se autorka nemohla rozhodnout, jestli chce psát dobrodružný příběh, romantiku, rodinné drama nebo společenský historický román s fantasy prvky.
Ve výsledku to byla hrozná nuda, když už to vypadalo, že se schyluje k nějaké akci, tak ji nahradil květnatý popis nebo ji autorka úplně přeskočila a začal další odstavec. Ani střídání dvou dějových linek mi tady moc nesedělo a spíš mě rozčilovalo.
Velmi rychle jsem odhadla kam to celé směřuje, takže mi chyběl i nějaký ten moment překvapení. Konec byl sice dojemný, ale to mi bohužel nestačí.

19.03.2023 3 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

V první řadě musím ocenit odvahu autorky, že se jako svou prvotinu rozhodla vydat právě erotický román. A co se lechtivých scén týče, tak byly napsány velmi vkusně.
Bohužel erotika není všechno, dobrý příběh potřebuje i něco navíc a to něco mi docela chybělo, i když jsem z knihy místy cítila silnou inspiraci Božským bastardem a 50 odstíny.
Velký morální problém jsem měla zejména na začátku, kde mi kniha podsouvala, že bossing a sexuální obtěžování je vlastně úplně v pohodě, sexy a žádoucí. No, není... obzvlášť, když chybí mezi postavami jiskření, které by to alespoň trochu zjemnilo.
Zamrzely mě i časté chyby v textu, některé nelogické situace a časté vulgární vyjadřování, které bylo neadekvátní situaci. I děje bylo na 368 stran textu opravdu málo i na erotický román.
Bohužel nemůžu dát víc než 2 hvězdičky, i když jde o první knihu autorky.

16.03.2023 2 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Přesně tohle jsem potřebovala - miloučký, romantický příběh se sympatickými hlavními hrdiny. Kniha je naprosto pohodová, na nic si nehraje a čte se úplně sama. Jen za sebe bych knížku zařadila spíš mezi dívčí romány, než do literatury pro ženy, ale to už je maličkost.

14.03.2023 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Autorka odvedla skvělý kus práce, na tyhle střípky dějin by se nemělo zapomenout, protože historie mívá nehezkou tendenci se opakovat. Knihu jsem dočetla s vypětím všech sil, z takovýchto příběhů mi vůbec není dobře.

12.03.2023 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Vrátila jsem se v čase o 20 let zpátky... =) Na knize mě hodně bavilo, že se celý příběh mohl odehrávat i u nás, na jakémkoliv letním táboře z mého dětství. Tenhle pocit u knih od anglicky píšících autorů obvykle nemívám. Autorka s přehledem udržela laťku nastavenou v prvním díle, časování, časové paradoxy, chování dětí na táboře... Super. Jediná vada na kráse byla, že jsem se do knihy nedokázala úplně ponořit, přece jen je určená spíš pro děti. Proto jsem ji občas odkládala, ale velmi ráda jsem se pak ke čtení vracela.

10.03.2023 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tohle byla perfektní romantická komedie s velmi originálním námětem a u situací kolem spolubydlení jsem se královsky bavila. Navíc měla kniha přesah i do vážnějších témat, jako je například odchod z toxického vztahu s manipulátorem. Vše bylo hezky vyvážené, romantika, humor i životní trable. Knížku můžu rozhodně doporučit.

06.03.2023 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Do knížky jsem se pustila s vědomím, že jde o příběh určený spíše pro větší děti, ale i tak mě docela mile překvapil. Začátek knihy byl pomalejší a dlouho trvalo, než jsem se dozvěděla alespoň nějaké odpovědi a souvislosti, ale postupně se to vylepšilo. Svět má autorka vymyšlený skvěle, trochu jsem se bála časování a manipulace s časem... ale fungovalo to parádně. Vasilisa i ostatní se chovali docela přiměřeně svému věku, i když na začátku bylo té vzájemné nevraživosti na můj vkus trochu moc. Jde o velmi slibný úvodní díl série a určitě si přečtu i druhý díl.

04.03.2023 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Romantické příběhy „od přátelství k lásce” s nádechem osudovosti prostě můžu. Líbilo se mi, že si autorka dala záležet na historii postav a na vývoji jejich vztahu, takže to mělo hloubku. A za dokonalého rozervaného básníka odpouštím i ten poněkud přeslazený konec. Za mě rozhodně lepší než první díl, a i když to bylo předvídatelné, tak jsem si celou knížku moc užila.

28.02.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Kouzla rodu Thornů jsou parádní pohádková fantasy. Svět je pěkně vymyšlený, magie, knihovny, grimoáry… Příběh je příjemně dobrodružný, přehledný, s něžnou a nenásilnou romantickou linkou. Elisabeth, Nathaniel i Silas mi přirostli k srdci. Tohle je jedna z knih, o kterých už teď vím, že si je s chutí přečtu ještě jednou.

26.02.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

První polovina knihy byla parádní, tam nemám co vytknout. Jack se snaží vyrovnat s novou situací, jenže život se s ním nemazlí a háže mu další klacky pod nohy… A on se s tím rve fakt statečně. Riley to taky nemá jednoduché, ovšem některá její rozhodnutí… jednou by se to dalo pochopit, ale takhle už mi to přišlo moc. Pár kotrmelců bych v druhé polovině knihy ubrala, nevěřím, že by tohle nějaký vztah ustál.

22.02.2023 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Tohle byla naprosto parádní jednohubka na odpoledne! Jsem strašně mile překvapená, jak dobře byly napsané postavy, včetně těch vedlejších. Alex byl naprosté zlatíčko, kapitoly z jeho pohledu byly perfektní. Sedím tu, culím se jako idiot a těším se na další díl. =)

20.02.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Tak tedy… mě autorka neoklamala, když se na druhý díl podívám hodně kriticky, tak je to z hlediska děje jen „vycpávkový” díl, kdy se všechno připravuje na velké finále. Ale kniha mi nabídla velmi pěknou a hříšnou cenu útěchy. =)
I když by kniha mohla být o trochu kratší, hlavně v prostřední části, tak se mi děj nevlekl. Emilie na sobě pracovala, učila se, začala plánovat místo bezhlavého vrhání se do malérů (i když měla i slabší chvilky). Některé záhady se vyjasnily, jiné přibyly… něco jsem očekávala a něco bylo velmi nečekané. V závěru se vše ještě víc zašmodrchalo a kniha nelítostně skončila… A já teď mám několik divokých teorií a třetí díl ještě není přeložený, ach jo.

19.02.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Knihu jsem četla podruhé, abych si osvěžila podrobnosti než se pustím do druhého dílu. Při prvním čtení jsem byla z knížky naprosto nadšená a přečetla ji jedním dechem.
Při druhém čtení už jsem věděla, co mě čeká a trochu víc si všímala podrobností... Občas jsem měla pocit, že se ztrácím v čase a nevěděla jsem jestli je den nebo noc, dnes nebo už zítra. Emilia jednala většinou naprosto bezhlavě a nedala si říct, ani když ji Ira tahal snad už z pátého maléru... Zas na druhou stranu, je jí 18. Aspoň vynikl kontrast mezi pubertálním třeštiprdlem a nesmrtelným, prohnaným démonem.
Takže mi nic z toho stejně nakonec nevadilo. U příběhu jsem se královsky bavila i podruhé a jsem moc zvědavá, jak se budou postavy dál vyvíjet.

17.02.2023 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Bridgertonovi nezklamou, když si chce člověk přečíst laskavou romantiku. Jen tentokrát si pro sebe ukradli celou knihu Phillip s dvojčaty, moc jsem jim fandila, aby k sobě našli cestu.

15.02.2023 4 z 5