Anor505 Anor505 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tenhle díl se mi zatím z celé série líbil nejvíc, bylo to takové pohlazení po duši. Postavy byly sympatické, příběh příjemně plynul a často jsem se i zasmála. Jestli mě některý z romantických útěků nalákal na výlet, tak tenhle, protože prostředí Islandu bylo představené parádně.

13.11.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Za mě je tohle bohužel zatím nejslabší díl série. Nebylo to špatné, knížka se mi četla lehce a rychle, jen se nemůžu zbavit dojmu, že nevyužila svůj potenciál… A ten konec? Já nevím, přišlo mi, jak kdyby už to autorka chtěla mít z krku… =( Ale i tak jsem zvědavá na další díl, věřím, že bude lepší.

09.11.2022 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Knížku jsem začala číst, pak mi došlo, že už jsem ji četla… Chvíli jsem přemýšlela, že ji odložím, ale nakonec jsem ji dočetla a příběh si užila. Zápletka odsýpá, nic se nevleče, vědecké pasáže jsou kraťounké. Jasně že moc reálný geniální profesor Theo není, ale mě prostě baví. =)

29.10.2022 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Zatím jsem přečetla 4 díly série Znovu a jsem docela spokojená. Hrdinové jsou vesměs sympatičtí a líbí se mi, že se o nich dozvídáme víc i v dalších dílech. Oceňuji, že se autorka věnuje kromě romantiky i složitějším tématům a zdůrazňuje, jak důležité je spolu mluvit.
Pět hvězdiček ale nedám… Trochu mi vadí, jak všichni hrdinové reagují na zlomené srdce úplně stejně, od druhého dílu mi to vrtá hlavou, proč…? A proč všem tak strašně dlouho trvá, než se svěří?
Jinak k tomuto dílu - linka Everly byla fajn, tam nemám co vytknout, kromě už obvyklého nervového zhroucení. Za sebe bych vynechala Nolanovu minulost a víc bych se pohrabala v problému studentka a učitel. Pak bych autorce možná odpustila i to nervové zhroucení a dala 5 hvězd. =)

20.10.2022 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tohle bylo těžké, velmi těžké. Silmarillion jsem vzala do ruky mnohokrát a pak ho vždy odložila. Celý jsem ho dokázala přečíst až teď - přiznám se, že mě motivoval nový seriál, protože jsem si chtěla prvně přečíst knihu. V průběhu čtení bych mohla knize vyčítat mnohé, ale po dočtení můžu jen konstatovat, že to měl pan Tolkien vymyšlené dokonale.

18.10.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Knihu jsem si přečetla, protože mě zaujala anotace. Ze začátku jsem měla problém s orientací v čase, skoky mezi minulostí a přítomností mě trochu mátly, ale nakonec si to "sedlo".
Ve výsledku to byla taková příjemná romantika na jedno sychravé odpoledne, kterou si ale za týden už nejspíš nebudu pamatovat.

30.09.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Miloučký sluníčkový příběh, který byl jako pohlazení po duši. Hrdinové mi prostě sedli, hlavně to jejich špičkování. :-)

23.09.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, možná proto jsem byla nakonec trošičku zklamaná. Čekala jsem, že se dozvíme víc o dobré kávě a ono to bylo spíš o pečení skořicových šneků. Ale jinak to byla příjemná oddychovka na dovolenou.

23.09.2022 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Celá série je moc povedená. Po perfektním prvním dílu, ze kterého jsem byla nadšená, tempo příběhu trochu zpomalilo a třetí díl byl taková klasika, ale velmi dobře napsaná. Konec byl hodně rychlý, ne že bych se vyžívala v nekonečných bitvách, ale opravdu bych ocenila alespoň krátký epilog, jak to naši hrdinové nakonec vymysleli... Ale jo, rozhodně můžu celou sérii doporučit. :-)

23.09.2022 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tajemství, intriky, pletichaření a klam, kdy v sázce není nic víc než lidské životy…
Tenhle díl mě bavil o fousek míň než první, protože intrikaření není úplně můj šálek kávy. Ale zase to bylo vyváženo skvělým vývojem postav, hlavních i vedlejších. No a závěr byl strhující, co dodat… pokračuju v maratonu. :-)

18.09.2022 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Na tuhle sérii jsem narazila náhodou, neměla jsem žádná velká očekávání, ale jsem velmi mile překvapená. Všechny hlavní postavy jsou sympatické, příběh plyne, je napínavý… ze začátku hádáte kdo je kdo. Tady se přiznám, že mě autorka dokonale zmátla a já pak listovala zpátky a některé pasáže četla znovu, protože jsem nechtěla věřit, že bych byla tak vedle. :-) A ani v druhé polovině knihy jsem se nenudila. Taky oceňuji, že ani vedlejší postavy nejsou černobílé a jsem zvědavá jak se budou vyvíjet dál. Hned jdu na druhý díl.

16.09.2022 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Terry Pratchett a jeho příběhy ze Zeměplochy jsou moje srdcovka, vracím se k nim a vždycky mi zvednou náladu. Morta jsem poslouchala jako audioknihu a byla to příjemná změna. Smrť je drahoušek a i v audioverzi je jeho hlas nezaměnitelný. =)

14.09.2022 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy... a nechápu, jak mě mohl tento autor tak dlouho míjet. Jsem nadšená! Kniha mě bavila moc, humor, hlášky, akce... Paráda!

12.09.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tak já nevím… kniha je napsaná hezky, text se čte dobře a rychle. Myšlenka je skvělá. Svět je pěkně vystavěný, pravidla existence Addie jsou promyšelná a fungují překvapivě dobře. A přesto…
Něco zásadního mi v knize chybělo a to byl děj, napětí, které by mě nutilo číst dál. Nepomáhaly tomu ani neustálé skoky v čase tam a zpátky, které často vše jen zbytečně natahovaly. Děj se pak rozvíjel tak pomalu, až mi bylo jedno jak to s Addie dopadne, vztah jsem si k ní hledala opravdu těžko. Od začátku pro mě byla Addie neuchopitelná, protože pro mě charakter postavy definují vztahy, jenže ty její jsou (logicky) velmi povrchní… nakonec jsem nevěřila, že by takhle vydržela žít 300 let. Promiň Addie, taky bych si přála víc…

19.08.2022 2 z 5