S láskou, Eloise

Ovdovělý sir Phillip potřebuje matku pro své děti a nejvhodnější mu připadá Eloise Bridgertonová. Domnívá se totiž, že je to prostá nenáročná dívka, a protože je v devětadvaceti letech stará panna, nejspíš jen zoufale čeká na nabídku k sňatku. Žena, která se objeví na jeho prahu, mu však vyrazí dech. Je nejenom krásná, ale také sebejistá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, sir Phillip netouží po ničem jiném než ji políbit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478026/big_s-laskou-eloise-7rg-478026.jpg 4.2449

Bridgertonovi 5.

Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love, 2003

Kniha S láskou, Eloise

Luccinda
včera

Po docela velkém zklamání z předchozího dílu jsem si říkala, že zbytek série už asi půjde kvalitou hodně dolů a vlastně jsem ani nečekala, že by mě Bridgertonovi mohli opět bavit tak jako na začátku. Ale s pátým dílem je opět všechno jinak. Tohle bylo skvělé! Autorce se pro jednou podařilo nekopírovat samu sebe a tak po knihách, které v podstatě všechny postupovaly podle stejného scénáře, akorát s jinými postavami, přichází příběh, který je úplně jiný než ty předchozí.

Tohle jsou prostě staří dobří Bridgertonovi. Od příběhu Eloise a Phillipa jsem se nedokázala odtrhnout a ačkoliv mi ani jeden z nich na začátku nebyl příliš sympatický, brzy jsem si je oba zamilovala. Vývoj jejich vztahu byl dobře vykreslený, líbilo se mi ale i praktické smýšlení obou postav, které pravděpodobně odpovídalo tomu, co bylo v té době běžné. Vůbec mi tenhle příběh přišel jako nejrealističtější ze všech. Když vezmu v potaz všechno tohle, dělá to z knížky jeden z nejlepších dílů z celé série.

Medasek
předevčírem

Nebylo to špatné, ale už se mi to nelíbilo tolik jako předchozí díly.

Nattali.ka
02. prosince

Tuto knihu hodnotím o trošku lépe než předchozí, ale první 3 díly se mi asi líbily víc. Tento díl měl větší spád než ten předchozí, příběh zajímavější, čtivější a chytlavější, ale konec - náhlá proměny vášně v lásku po 1 týdnu - mi přišel trošku přeslazený a proměna (vztah k dětem) hlavního hrdiny během tak krátké chvíle na mě působila trošku nereálně. Dala bych 3,5 hvězdy, tedy napůl mezi předchozím dílem a prvními třemi.

Andynka
26. listopadu

Juchuu a jsme zase zpět.
Po minulém díle, kdy jsem byla celkem zklamaná, jsem si říkala, že už to asi půjde z kopce se zbytkem série. Ale to jsem se teda spletla !
Tohle byl totiž tak super díl!
Eloise mě nikdy moc neoslovila, ale když dostala svůj prostor , oblíbila jsem si ji stejně, jako zbytek rodiny.
Celkově mě tenhle díl hodně bavil. Byl jiný.... nápaditý...i když nevím, jestli se to dá psát u tak jednoduchého romantického příběhu, který v jakékoliv podobě dopadne stejně.
Ale musím to napsat. Bylo to spontánnější , ale zároveň docela dobře naplánované. :)

Ivusak7
25. listopadu

Zatím nejslabší ze všech dílů, ale stejně se mi líbil , čekala jsem nějakou zápletku, ale aspoň že se z Elois nestala stará panna. Na konci se mi velmi líbilo, jak pojmenovala svého potomka

michaela4582
23. listopadu

klíčová slova: romance, georgiánská Anglie (éra Jane Austen), od (ne)přátel k milencům

Co jen bych vám k S láskou, Eloise řekla. Problém vidím v tom, že se nám v hlavě míchá představa knižní Eloise s tou seriálovou. V knihách byla do teď v pozadí a po letech se ji dostává prostoru jako hlavní hrdince , ale i tak se mi k ní tato dějová linka úplně nehodila. K siru Phillipovi můžu říct, že vlastně nevím, co si o něm pořádně myslet . Narozdíl od přechozích mužských postav mě nějak neokouzlil. No, ptám se sama sebe, proč si po 6 odmítnutých nabídkách k sňatku vybrala Eloise zrovna jeho. V jednu chvíli Phillip komentuje, že jsou Eloisiny bratři, kteří tu jsou opět třešničkou na dortu připraveni ho vykleštit. No, u toho jsem si říkala, že pokud to neudělají oni tak ho brzy vykleštím sama . Pokud jde o zápletku, vastně by se mi k Eloise mnohem více hodilo, kdyby se na všechno prostě tzv vykašlala, cestovala (třeba ve společnosti přítelkyně Penelope a zcestovalého Colina) a někde na cestách potkala stejně svobodomyslného partnera jako je ona . Takovou knihu by se mi vážně líbilo číst. U S láskou, Eloise jsem si odpočinula, ale v mém srdci stále zůstávají hlavně první tři knihy (u první pokud ji nebudu srovnávat s promakanějším seriálem). A chybí mi Lady Whistledown!!!

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia.

Arlienen
18. listopadu

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo tam všechno - láska, drama, hádky, vášeň a hlavně bratři Bridgertonovi. To se mi na této knižní sérii líbí, ta loajalita a láska mezi sourozenci.
Samozřejmě, Elois zase perlila. Člověk ji musí mít rád, i když nikdy nezavře pusu :-D
Kniha se mi zatím líbila nejvíc z celé série. Myslím, že to tak i zůstane.

Lutzinka
11. listopadu

Musím to napsat znovu! Miluju sourozence Bridgertonovy! (zejména Anthonyho a Colina)
Jejich vztahy mezi sebou, jejich popichování i to, jak se nakonec vždy podporují se mi neskutečně líbí.
Celkově jako rodina jsou boží.
Tento díl byl opět podle stejné šablony jako předešlé díly, ale to všichni víme a nevadí nám to.
Ocenila bych možná trochu víc prostoru pro vztah mezi dvojčaty a Eloise, protože mě jeho vývoj bavil mnohem víc, než její vztah s Phillipem. Ten mi sympatický tedy nebyl ani omylem.
Samozřejmě je čím dál těžší vymýšlet další a další zápletky pro příběh, když máme 8 sourozenců, takže ano, je to klišé, a mladší sourozenci (F.,G.,H.) to mají těžší, protože jsme se o nich v předchozích dílech dozvídali jen okrajově.
I tak skončíte po dočtení s úsměvem na tváři a s pocitem, že aspoň u Bridgertonů dopadne vždycky všechno tak, jak má :-)