annasglamour034 annasglamour034 komentáře u knih

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Příběh, který začíná smutně a končí ještě víc smutněji. Třicetiletá Anna přijde o dva prsty na noze a dlouhou dobu leží v nemocnici, kde potká svou učitelku francouzštiny. Ta se léčí s rakovinou a tak začne Annu znovu učit francouzsky a následně ji pošle do Paříže pracovat pro svou bývalou lásku. Krásné prolínání dvou romantických příběhů napříč časem. Kniha je velmi příjemná z prostředí čokoládovny, ale zároveň smutná na lidské příběhy. U konce jsem uronila nejednu slzu.

21.11.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nečekala jsem, že si sérii Harryho tak oblíbím v knižní verzi a jak se začíná rozcházet s filmem. Knihu jsem sice četla déle (především z důvodu, že nejde číst furt ten stejný příběh), ale zároveň jsem potřebovala tento díl už více vstřebávat (je tam mnohem víc informací, co je jiných než ve filmu). Přesto jsem si knihu užila a upřímně bych doporučila dále i když už nejste dítě :)

18.11.2019 5 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

V knihkupectví mě nejvíce zaujala obálka a trochu jsem se bála, že to opravdu bude pro malé čtenáře. Avšak příběh je poutavý a zajímavý i pro starší čtenáře. Zajímavé postavy i nadějný děj. Jedině co mě trochu odradilo byl nepovedený konec, který opravdu mě nenadchnul. Děj mohl být také trochu více propracovaný a je škoda že nebyl více popsán životů rodičů Setha a také jak přišli jeho zaměstnavatelé k hotelu. Ale opravdu skvělá byla postava černostínky a detektiva.

09.11.2019 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Trochu mám pocit že tento díl se mi líbil propracováním více než první. Nová škola, kde je to prostě perfektní (velký odklon od tajemna) a spolužáci, kteří jsou potomky andělů. Zajímavá zápletka mezi Luce a Milesem. Opět jsem mu fandila více než Danielovi, který se furt tak nějak chová jak pako. Prostě ten nekonečný vztah není tak vášnivý a špatně popsaný. Především mě zaujali postavy vyvrženců, které nejsou více popsané. Tak snad se bude příběh lépe vyvíjet dále.

09.11.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tajemný příběh, který se odehrává na staré škole pro tak trochu speciální žáky (problémové). Těšila jsem se z popisu tělocvičny, která byla postavena ze starého kostela nebo starého hřbitova. Ačkoliv Luce myslí na Daniela, já jsem celý příběh fandila záporné postavě Cama. Příběh je krásný, jen jsem čekala více popisu tajemné školy, větší zapojení Cama do pobláznění Luce a trochu schopností andělů.

09.11.2019 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Krásné pokračování prvního dílu, kde začínají pořádné jiskry mezi Gwen a Gideonem a zároveň odhalení nepříjemného úkolu od hraběte. Honba za minulými cestovateli, krásné kostými a především roztomilý (a otravný) chrlič. Knihu jsem během pár dní měla přečtenou a těším se na další díl :)

09.11.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu jsem viděla dříve zfilmovanou než jsem si ji přečetla, ale přesto jsem si ji užívala. Zajímavý námět cestování časem, zákeřný hrabě a celkem pohledný parťák na mise v minulosti. První část příběhu je zajímavá právě tím, že se z obyčejné holky stane výjimečná. A z vyvolené se stane dívka bez smyslu života. Avšak příběh je doplněn o duchy, bláznivé příbuzné a tajnou lóži vědců (fanatiků).

14.10.2019 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Kniha je psaná zajímavým stylem. Prvotně jsem měla problém se do knihy začíst, ale následně mě příběh pohltil. Námět staré školy, která je jen pro výjimečné. Záhadná vražda, ztracené dítě a neodhalený pachatel. Krásná a nenáročná detektivka pro mladé (oddechovka pro starší). Nejlepší byl asi konec, který jsem si musela přečíst třikrát abych pochopila, že jsem nepochopila. A není to vina knížka, ale otevřeného konce, u kterého si řeknete a co teď? Tak snad další díl bude co nejdříve, abych nasytila vlastní já o lepší pocit. Přesto doporučuji!

14.10.2019 5 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Krásné pokračování ostrova (prvniho dílu) , který jsem si opravdu uzila. Druhý díl byl pro mne trochu zdlouhavý a méně zajímavý. Je tam hodně zvratů, které mi jsou až nesympaticky rychle vyřešeny. Rychlá ztráta zaměstnání a rychle vyřešené nové podnikání. Ztráta peněz a za chvíli opět bohatství. Možná opravdu by stačil první díl, kde mi ta atmosféra byla bližší. Přesto jsem i tak knihu zhltla za pár hodin.

17.09.2019 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nádherný díl, který jsem si užila od první stránky :) Kniha už je obsáhlejší (774 stran), ale čte se opravdu lehce :) Je to jeden z těch kouzelných dílů, který vás jen tak nepustí :) Famfrpálové mistrovství, záhadná zmizení, turnaj tří kouzelníků, okénko do minulosti a návrat toho jehož jméno nesmíte vyslovit. Ideální četba na podzimní večery :)

16.09.2019 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Knížku jsem zhltla během dvou dnů, jak jsem si ji užívala. Příběh je velmi krásný, kde se rozpadá rodina, dochází peníze a dlužné připomínky se hromadí v poštovní schránce. Matka dvou dcer se rozhodne odjet s karavanem do scandinavie a tak stmelit za poslední peníze svou rodinu. Dcera Lily je dvanactileta slecna, která ma uzasny smysl pro humor a co na na jazyku... Naopak s druhou dcerou Chloe prozivate jeji pubertu, nepochopení u mužů a dumani nad smyslem života. Anna je matkou obou dcer, ktera musí odejít z prace, vyřešit dluhy a současně stmelit vztah mezi dcerami a matkou. Do toho vás provází nádherné místa scandinavie a nejednou vyprsknete smíchy (ja treba 5 minut se smála nad zpravou Anny chlapci Chloe). Opravdu knížka, ke které se jednou rada vrátím.

12.09.2019 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příběh je zajímavý svým námětem, ale začátek je velmi zdlouhavý (až bych tvrdila nezajímavý). Hororový příběh jsem čekala trochu děsivější, co se týče právě věže, která je postavena u motelu. Mohlo být více propracovaný příběh dané rodiny a jejich tajemství. Oproti první knize Zimní lidé, je to opravdu slabé. Bohužel se asi ke knížce již nevrátím.

09.09.2019 3 z 5

Z pohádky se začíná stávat napínavý příběh plný zvratů. Nejvíce mě bavil popis Prasinek a jejich obchůdků. Je to naprosto kouzelný svět. Do příběhu vstupují nové osoby a to nový učitel a známý vrah. Avšak ne vše vypadá tak strašně, jak se povídá. Opravdu doporučuji si knihy přečíst, i když jste dospělí a viděli dříve filmy.

03.09.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Hned po prvním dílu (který jsem četla poprvé nedávno v dospělosti) jsem se hned vrhla na další díl. Opět ještě takový kouzelný příběh na styl pohádky, kde pomalu začínají být části více tajemné a "strašidelné". Knížku jsem během jednoho dne přečetla jedním dechem a určitě jsem si ji užila i v dospělosti, kdy už mám za sebou několikrát zhlédnuté filmy. Takže směle k třetímu dílu.

29.08.2019 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Na knížku jsem se opravdu těšila už nějaký měsíc a netrpělivě chodila kolem knihkupectví. Tajemný příběh starého domu, kde žijí lidé mezi nebem a zemí. Zapomenuté město, tajemná věž domu a pravidla, které musí nový zahradník dodržovat. Přesto stačí tak málo, aby se příběh už od začátku vám vryl pod kůži (a nejedno mrazení v zádech). Knížku jsem začala číst večer s tím, že jsem ji prostě musela dočíst ačkoliv jsem skončila ve 2 ráno (a pak zkuste usnout).

25.08.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Dlouho jsem odkládala a ani nevěřila, že si někdy HP přečtu. Nakonec po x letech jsem knížku zhltla za 3 večery a už se těším na další díl. Sice je to řazeno pro děti a mládež, ale já jsem si ten příběh užívala i v dospělosti. Na HP jsem vyrostla, takže věřím, že tyto knihy budou srdeční záležitost.

21.08.2019 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Tato knížka je moje první od autorky a děsně jsem si zamilovala obálku a především námět knížky. Čekala jsem trochu slátaninu, ale příběh mě velmi rychle vtáhl a já jsem zhltla knížku během 3 dní s radostí. Líbí se mi motiv, kdy žena odejde z rozpadajícího se vztahu, odstěhuje se do zapadákova a začne dělat to co jí celý život baví. Škoda jen že se tam velmi promítá život bohatých, který bych i z knížky zcela vyškrtla. Přesto už se těším na druhý díl a určitě bych doporučila jako nenáročnou četbu na dovolenou.

15.08.2019 5 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Knížku jsem si koupila už z toho že byla řazená k hygge tématice, kterou jsem si zamilovala. Obálka už dost značí, že známé ilustrace s atmosférou hygge šli dost daleko, což je škoda. Bohužel příběh mě moc nechytal a měla jsem dojem, že většina podnětů by mohla být více popsáno. Autorka skáče tak rychle v ději, že hlavní postava mi je nesympatická skoro po celou knížku a dost lituji těch lidí kolem ní. Bohužel knížka se mi moc nelíbila, ale je možné že si své čtenáře najde.

15.08.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Od knihy jsem čekala trochu více děsu, ale i tak byla knížka přijemně strašidelná. Krásný popis starého domu, malého městečka a zajímavého rozuzlení strašidelné dámy, která hlídá dům. Ačkoliv jsem čekala více, užila jsem si knížku :)

29.07.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po prvním dílu kavárny v kodani zde spíše víc převládala krize s láskou a méně popis pekárny a jejich výrobků. Byla to krásná knížka, ale po kavárně slabší. Cítila jsem tam méně to teplo domova, ale zase ideální knížka na léto :)

29.07.2019 4 z 5