annasglamour034 annasglamour034 komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nádherná knížka provoněná skořicí a úžasné hygge atmosférou. Odpočinková romantárna :) Hned jsem se do knížky začetla a nepustila se jí do konce ♥

29.07.2019 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Kniha je ideální do zimního období. Děj byl zajímavý, ale trošku mi chyběla ta hygge atmosféra příběhu. Oproti Život zn. Hygge byl tento příběh slabší. Přesto jsem knížku přečetla během jednoho dne. Vztahy Bo mi přišli trochu nedomyslene. Čekala jsem hlavní zápletku v nevěře Bena, která by se potvrdila. Příběh ma své mouchy,ale je to spíše pro relax.

28.01.2019 3 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Kniha je velmi poučná a člověk má chuť změnit své jednání. Sice jsem ji odkladala a vracela se k ní, ale to jn z důvodu vstřebávání informací. Po knize Hygge velmi příjemná změna do trochu jiné oblasti spokojenosti. Řekla bych, že patří mezi motivační knihy.

27.01.2019 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Velmi napínavá kniha s tajuplným příběhem. Knihu jsem zhltla během pár večerů, kdy jsem měla následně problém i usnout. Opravdu velmi děsivý příběh se zajímavým dějem. Doporučuji ostatním, kteří milují duchařské příbehy.

27.01.2019 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Kniha mě velmi zaujala hned od začátku svým příběhem. Zajímavé nadpřirozené bytosti, penzion s pochmurnou historií a několik zvláštních dětí. Tajemné rituály na hostech penzionu jsou jen malá část tajemství. Jelikož konec mi přišel lehce nedokončený, doufám, že bude mít kniha pokračování.

Knihy autorky jsou velmi zajímavé, avšak tato kniha se zaměřuje na jiné detaily než trilogie z ústavu.

18.01.2019 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

První knížka od Kinga a neustále jsem ji odkládala. Jediný příběh, který mě zaujal byl o čtečce knih. Jinak jsem se musela nutit ji dočíst. Bohužel tato kniha mě vůbec nebavila a netuším zda zkoušet od autora další.

16.11.2018 1 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Osobně mi to přišlo velmi zdlouhavé a některé informace prochází celou knížkou. Knížka však o sobě je poučná a krásně ilustrovaná. Pro ty, kteří se zajímají více o zdravý životní styl, přírodu a hledají více informací v jedné knize doporučuji :)

01.09.2018 3 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha se mi trochu obtížněji četla. Přesto oceňuji myšlenku a poučné příběhy. Faktem je, že se většina myšlenek stále opakovala. Věřím, že by se dala zkrátit a doplnit ilustracemi k příběhům. Přesto doporučuji jako knihu k osobnímu rozvoji.

31.08.2018 4 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Knížka se hodně zaměřuje na duchovní rozvoj a pomohla mě se dívat na svět z pohledu kočky. Že stres nikomu nesvědčí a není potřeba mít vše hned. Kočky jsou magická stvoření, která dokáží člověka přimět se podívat na věc zcela z jiného pohledu. Příjemné čtení pro osobní rozvoj.

31.08.2018 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

První uchvátí člověka milá růžová kniha, která svádí k teplé dece a horkému čaji. Já si tuto knížku vybrala do hor, kde jsem se večer zabalila do deky. Ze začátku jsem této knize nemohla úplně přijít na chuť. Je potřeba se naladit na tu správnou hygge vlnu, ale následně příběh nelze opustit. Bohatý ale přepracovaný muž a dívka, která nosí štěstí v duši. Věřím, že se k ní v zimě opět vrátím.

31.08.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha je velmi vydařená a popisuje, jak se stát nezávislým na odpadech. Ukazuje cestu, že se dá žít jinak i s vtipnými příhodami na začátcích. Opravdu jsem si knihu užila a přečetla nejednou.

31.08.2018 5 z 5

I tato kniha mě velmi bavila, jen občas mě chyběl komiks rad a příhod, který byl v první knize. Velmi poučná kniha, která patří na seznam každého cestovatele.

21.03.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížka je velmi humorného rázu, i když věřím, že ne vždy muselo být autorovi do smíchu. Na různé témata jsou v knížce i zábavné poučení formou obrázků. Už od popisu samotného autora, jsem se velmi bavila. Je skvělé že někdo píše o svých zážitcích, kontaktem s cizími lidmi a ne jen o tom co vlastně dokázal. Věřím, že se jednou opět ke knížce vrátím :)

02.03.2018 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Od prvních dvou dílů jsem zde postrádala víc tajemna. Motiv řezbářů kostí by mohl být víc rozvinut v trochu děsivější motiv. Tento díl pro mě ztratil ten správný nádech, kdy se změnil na detektivku a mnoho motivů, které bylo možné více vyzdvihnout (duch otce, řezbáři, minulost rodičů, ...). Začátek knihy popisuje cestu po různých místech a hlavní děj spíše ve městě. Kniha mi přišla chaotická a trochu navíc, ale i tak mě pohltila.

19.02.2018 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Knížka je zajímavým pokračováním prvního díla Asylum. Tři přátelé se znovu ocitají ve škole jako uchazeči o studijum. Začátek se odehrává s motivem starodávného jarmarku a konec s tajným spolkem Šarlatových. Což je škoda, že není zvolen jen jeden motiv. Přesto se snaží opět přijít k záhadě ředitele a záhadných Šarlatových. Knížka místy popisuje detailně lobotomii, vraždy a jiné věci, které nejsou zrovna určená pro děti. Přesto mě díl bavil do konce a jsem zvědavá na další díl.

11.02.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Ze začátku knížky jsem se moc nechytala, dost přeskakování a neúplných informací. Třeba proč vlastně její maminka zemřela. Pasáže o gymnastice mě úplně nebavili. Až tak v půlce knížky jsem se opravdu začetla. Vyprávění o tom, jak to vypadá v Norsku, jak hledala práci a další vyprávění, které šli hezky po sobě. Oddychová četba, kterou mohu doporučit :)

29.01.2018 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knížku jsem si velmi užila, je plná myšlenek a příběhů ze života. Už po pár stránkách jsem se usmívala na každého člověka a nejspíše jsem trošku vypadala jako blázen. Nabyla mě velmi příjemnou energií a doporučuji na zimní počasí s čajem :)

17.01.2018 5 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Knížku jsem si naštěstí půjčila a jsem ráda, že jsem ji nakonec nekupovala. Celkově jsem ji cca za hodinku prošla a upřímně mě nezaujala. Spíše bych ji doporučila pro náctileté slečny. Rady a tipy pro mě známé, lehce se dají nelézt na internetu. Design pěkný, ale pro mě až moc přeplácaný. Upřímně jsem čekala od knížky více, ale videa a blog mě u holek baví. Knížka opravdu pro mladší slečny.

13.01.2018 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha mě velmi rychle pohltila svým příběhem. Ačkoliv je doporučená pro mladší čtenáře, právě příběh bych si dovolila doporučit dospělému. Vraždy, duchové, tajemná budova školy a zamotaný příběh. Ačkoliv se některé části opakovali, musím říct, že se těším na další díl.

13.01.2018 4 z 5

Knihu bych doporučila na cestu vlakem na zpříjemnění dlouhé chvíle. Sama jsem ji přečetla během 5 cest do školy a velmi jsem si ji oblíbila. Text je velmi čtivý, příjemné ilustrace i fotografie. Patří do každé knihovny.

11.01.2018 4 z 5