Život zn.: Hygge

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377968/zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 3.786
Vydáno:, Jota

The Hygge Holiday (2017)

Kniha Život zn.: Hygge

prcek19
předevčírem

Není to moje první kniha o hygge, ale bohužel to byla nejhorší..docela sem měla problém se začíst a hlavně věřím, že časem si ani nevzpomenu o čem kniha byla

KateTheBlogger

Příjemná oddychovka.

Reniee

Je to taková "harlequinka" v hygge stylu. Sice naivní a nerealistická, ale pěkně se četla a ukazovala na problém dnešní doby. Což je přemíra práce, shon, stres, závislost na telefonu a neschopnost odpočívat a radovat se z maličkostí.

jsemvlastovka

bylo mi jasný, že to nebude nic objevného, ale mám ráda občas něco nenáročného, oddychového. Tohle bylo ale tak strašně nudný, že vůbec nechápu, proč tu knihu někdo vydal.

klara225

Z knížky nebudete zklamaní, pokud od ní nic neočekáváte, což poznáte už z názvu a anotace. Jednoduchý, milý příběh, který ve vás ale vůbec nic nezanechá. Čtvrtou hvězdu jsem dala za obálku.

jana79

Jednoducha nenáročná,proste hygge. Pekne napsano,odpocinek zaručen,me zpříjemnila pár jizd vlakem do prace.

Zlatinka.Emilly

Takový oddechový příběh. Klára dokáže vykouzlit útulno vlastně z ničeho. Nad příběhem, nad kterým čtenář nemusí vůbec přemýšlet, jsem zauvažovala o vlastním životě. Opravdu stojí dnešní hektický život za pár korun navíc? (No dobře, pro někoho pár tisícovek navíc). Člověk by měl dělat to, co ho baví, co ho nabíjí energií, v čem se cítí spokojeně. Jak já se cítím ve své práci? Datum jsem si už stanovila a už brzy mi k tomu postačí krejčovský metr, abych si odstřihla den po dni ty, které mě nepřináší hygge.

Vakalik

Pokud pominu, že je děj velice nereálný (žena přenechá cizí ženě svůj byt a obchod po jednom setkání, atd)... Kniha mě celkem zklamala. Přijde mi, jako by chtěla na současné módě "hygge" vyrejzovat. Hygge tam není skoro nic, jen autorka tam násilně při každé příležitosti cpe, jak honem všichni zapalovali svíčky, chumlali se do huňatých dek atd... Konec knihy jasný už od začátku. Ale nebylo špatné si přečíst jednoduchou,oddychovou knihu.