Život zn.: Hygge

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/big_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 3.6215
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Hygge Holiday, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Život zn.: Hygge

Knihomolka506
30.10.2022

První seznámení s autorkou se povedlo na výbornou.
Vítejte v Yulethorpe! Malebném městečku v Anglii, kde se ale poslední dobou zastavil čas. Hlavně v jednom podniku, který se místní majitelka chystá zavřít a odjet na vytouženou dovolenou. Místním ,kteří hračkářství rádi navštěvovali to trochu "pocuchá nervy", ale jen do doby než se jako spása z nebes zjeví Klára. Přijela sem až z Dánska původně na pár dní, aby se podívala na místa, kde se natáčel seriál Vraždy v Midsomeru. Nakonec vše skončí trochu jinak, když se objeví dva problémy za sebou na obzoru...

Honey0105
03.08.2022

Z knihy jsem byla nejdřív velmi rozpačitá. Rozjezd byl pomalejší, děj trochu nijaký. Nakonec jsem si ale ve čtení našla zalíbení. Příjemné, nenáročné čtení.


Alma5
02.04.2022

I v kategorii nenáročných oddechovek spíše slabší kus. Šťastný konec mně ovšem potěšil i tak. Byl by to ale ideální námět na béčkový žehlící film...

_Knihomolka_
14.02.2022

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně proto, že jsem zhruba před pár měsíci četla úžasnou knihu s názvem Kavárna v Kodani, ve které autorka Julie Caplinová vysvětluje podstatu hygge zakomponovanou v romantickém příběhu, kterou moc doporučuji. Ovšem zde se také autorka pokusila vysvětlit tento dánský životní styl, ale já bych ho, kdybych předtím nečetla tu Kavárnu, asi moc nepochopila. Jinak příběh ubíhal hezky, romantika také nechyběla a velké plus musím dát za vtip, který příběhu dodával papoušek, který se občas vyjadřoval jako dlaždič :).

Kudík
19.12.2021

(+ SPOILER) Příjemná četba, stejně jako hygge styl. Začátek se mi líbil, pokroky Kláry s obchodem, výlohy, drzá Lady, trhlá Luisa...., ale v samotném závěru mě nejvíc pobavilo Gavinovo tajemství, i když jsem čekala něco trochu jiného, třeba vláčky. :) Celkově nenáročná četba, odhalující část tajemství těch nejšťastnějších lidí. ;) Každopádně 3,5*.

Ila1971
26.11.2021

Pohodove čtení na zimní večery.

Malíček
04.10.2021

Musím se přidat k dalším komentářům zmiňujícím, že tato kniha je zejména oddechovkou. Je to milé, nijak překvapivé čtení, které si určitě získá své oblíbence. Já knihu řadím mezi lepší průměr, protože jsem se do příběhu dokázala hezky ponořit, autorka podle mě vystihla atmosféru prostředí velmi dobře.

Tynyton
22.07.2021

Velice průměrné oddychové čtení na dovolenou. Kniha chvílemi nereálná. Nelíbil se mi nedostatečný prostor pro sblížení hlavních hrdinů, ve kterém by více hovořili o své minulosti a více se napojili na duchovní úrovni. Ději odehrávajícímu se na posledních 50 stranách měl být dán větší rozsah a větší propracovanost, jinde bych ubrala.

1