anishta anishta komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jednohubka, ale hodně jsem se nasmála. Bála jsem se, že je to jen jedna z dobře propagovaný knih, ale stálo to za to. Vtipné, hodně vtipné.

08.04.2020 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Grafický skvost. Příběhově asi nic světoborného, ale ten styl jak je to napsané je geniální. Navíc se to čte strašně rychle a je to pastva pro oči.

08.04.2020 5 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Tak jsem to přečetla podruhé, tentokrát v češtině a musím říct, že se mi to líbilo tentokrát stejně. Stejně je nejlepší postavou Jax. :D

08.04.2020 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Rereading - tentokrát už mě štvalo, dost štvalo, jak se místy hlavní postavy chovali, takže úvěru jednu hvězdu.. Ale přečetla jsem to podruhé, takže furt je to oblíbenec...

Jooo, to mě bavilo, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka postavila šikaně... Některé scény byly úsměvné a i když jsem některé myšlenkové pochody hlavní hrdinů úplně nechápala, tak mě dej, emoce a vztahy mezi hlavními aktéry naprosto uchvátili...

06.04.2020 4 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

SPOILER

Tak rozhodovala jsem se mezi 2 nebo 3 hvězdami, ale nakonec 3, protože ten konec se mi celkem líbil.

Jinak bych to doporučila asi těm kdo začínají s YA fantasy. A kdo teda už nepovažuje draky za zajímavé a chce něco jiného, ale hooodně podobné. V tom smyslu, že si nepředstavíte draka, ale velkou vránu, trošku s hadími prvky... ehm... Za mě to jsou vránodraci :-D Tady ty naše obří vrány jsou prostě draci s peřím a zobákem... Nemůžu si pomoct, ale fakt jsem je víc kvůli jejich magii a tak stejně vnímala jako draky.

Dále jsem zklamaná, jak to bylo vše předvídatelné, jakože hodně. 90 % zápletek jsem odhadla..

Ale co se mi líbilo, tak i když byl naznačen pitomý milostný trojúhelník, tak nakonec nebyl i když si k sobě hlavní postavy vztah vybudovaly.
Líbilo se mi zapojení depresivních pocitů hlavní hrdinky. Hrdinka prostě reálně reaguje na tragédii v jejím životě. Mysl chce něco dělat, ale tělo odmítá.
Konec se mi teda taky líbil. Tam bylo těch 10% co jsem neodhadla a dokonce jsem zvědavá co bude v dalším díle, takže průměr, pro "nováčky" fajn start. Akorát já bych nejradši zůstala u starých dobrých draků... :-D

03.04.2020 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Sakra, to mě rozsekalo. Musím si utřídit myšlenky, abych vůbec o tom byla schopná něco říct. Konec se udál tak rychle a tak nemilosrdně změnil tolik věcí, že jsem asi v šoku.

29.03.2020 5 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

SPOILER...

Nevím jestli mám být zhnusená nebo ještě zhnusenější.

Neobvyklý, drsný a dost nechutný příběh, kde autorka předkládá incest a pedofilii tak geniálně, že vlastně to prvně ani nevnímáte špatně. Až jak příběh postupuje a počet dívek z Roanoke roste, tak Vám šok a zhnusení vypaluje do hlavy díru, stále větší a větší.

Asi mi to nechá šrám na duši. Na druhou stranu je to celé tak skvěle napsané, že nedokážete přestat číst a když to skončí jste zklamaní, že je konec, i přes všechna hnusná témata, která se zde objevila.

28.03.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Sakra fix... První pětina knihy, byla taková růžová, květinková, sluníčková. Tak jsem byla zvědavá kdy se to zvrtne a pak jsem se dostala a musím říct, že se mnou cloumalo hodně emocí... I když mě hlavní hrdinka místy jako štvala, zase si hrála na vzdorovitou, ale furt to nějak odkládala, tak musím říct, že na konci jsem byla jejím chováním překvapená a dokonce jsem si ji oblíbila.. Co je tady ale zásadní, tak je velice kvalitní, nervy drásající záporák.. Bože, ta mě s**la... :D Nakonec to musím shrnout jako hodně luxusní a jsem zvědavá co bude v dalším díle...

25.03.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Ježíši jak já jsem se bála konce. Hezké, sexy, hodně těžkých témat, ale opět se víc těším na Trentův příběh. Už aby to bylo.

22.03.2020 5 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Příběh lépe odsýpá, máme za sebou seznamovačku, poznali jsme záporáka. Uvidíme co bude dál, Oberon byl dost vtipný.

21.03.2020 4 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Asi se mi to líbilo, ale bylo to takové jenom nakouknutí. Každopádně se těším na další díly a budu pokračovat.

19.03.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Ani mě to nezklamalo ani nenadchlo. Pěkný příběh, ale takový moc růžový. Asi by se mi tam líbilo nějaké větší drama, stalker nebo tak něco.

16.03.2020 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Nemůžu říct, že se mi to líbilo více než Ve stínu hvozdu, to se mi líbilo asi o chlup více, ale tohle bylo taky skvělé a můžu jen doporučit. Hlavní hrdinka projdou neskutečným vývojem a na konci jsou celkem prďácký frajerky. Takže jo. Super.

14.03.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Awww, moje srdéčko poskakuje radostí. To bylo tak krásné. Něco mezi Austenovou a Gierovou. Prostě dokonalost. Našlo by se pár chybiček, ale kvůli celkovému dojmu je to úplně fuk. Krásná kniha.

02.03.2020 5 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Ztratilo to to kouzlo prvního dílu a navíc se Thorn místy chovala fakt jako úplně nesmyslně. Začne se střílet a kulka mine jejímu milovanému hlavu, tak jediné co ji napadne, že se za ním rozběhne a samým štěstím mu skočí kolem krku a obejme ho.... Fakt? Za mě oproti prvnímu dílu zklamání. :(

27.02.2020 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Ehm, trošku jsem se trápila... Nějak mě to nechytlo... Nejlepší pasáže byly ty, kdy si dělali naschvály, ale jinak to byl průměr... Škoda...

20.02.2020 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Awww... Hrozně mě baví tyhle příběhy, co se škádlívá, to se rádo mívá.. A Lucy a Joshua byli prostě boží... Pardon všem cestujícím v autobuse, když jsem se začala hlasitě chechtat a nešlo to zastavit...

14.02.2020 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Srdcovka... Vasja je prostě skvělá hrdinka a její dobrodružství mě bude bavit snad vždy... Opět jsem se ocitla v ruských pohádkách a miluju to... Nádhera...

12.02.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Isabelle jsem si asi úplně neoblíbila, každopádně se mi hlavně líbilo pozadí celého příběhu. Sudičky, mapa života, jejíž lajny je možné měnit. Házení klacků pod nohy aby naopak Isabelle šla po cestě, kterou jí sudička určila. Zajímavé.

06.02.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Knihu jsem začala číst po čtyřech dílech seriálu. Prostě jsem potřebovala vědět jak to dopadne. A wow. Prostě King. Bylo to drsné, nechutné odporné, strašidelné a uf. Pecka.

01.02.2020 5 z 5