Bouřná vrána

"Hřmění a tlukot křídel se nesou horkou nocí… První díl originální fantasy série." V tropickém království Rhodaire jsou vrány, vládnoucí magií živlů, běžnou součástí každodenního života… dokud k nim nevtrhne Illuciánská armáda a všechno nezničí. Princezna Anthia se od té chvíle utápí v depresích a jediné, nač dokáže myslet, je obrovská ztráta a prázdnota v jejím srdci. Její sestra Caliza má mezitím plné ruce práce s troskami království, jenž po smrti matky skončilo na jejích bedrech. Ale když je Caliza přinucena souhlasit se sňatkem mezi její sestrou a illuciánským korunním princem, Thiu to konečně přiměje vylézt z postele. A poté co v ruinách hnízdiště nalezne poslední nepoškozené vejce, vymyslí dívky nebezpečný plán – nechat tajně vylíhnout vejce a získat zpátky, co jim nepřátelé vzali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432107/big_bourna-vrana-qLQ-432107.jpg 3.6105

Bouřná vrána 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Storm Crow, 2019

Kniha Bouřná vrána

whiolet
22.11.2022

Na první dil super rozjezd. Svět a magie vran originální, hlavní hrdinové sympatický jenbta romantická linka mě zklamala, jinak knihu hodnotím pozitivně.

Petkona
29.12.2021

Z téhle knihy mám trošku smíšené pocity, i když nakonec vyhrály ty pozitivní. Začátek zněl fantasticky. Prostě originální fantasy a říkáte si jo,to bude skvělé. I když já jsem vlastně díky recenzním neměla nějaké vysoké očekávání a čekala jsem průměr. No a pak se stal zásadní zvrat a vrány se objevily až tak kolem strany 200 řekla bych. Tak 100 stran po úvodu se docela vleklo a byla to ta nejhorší část knihy. Hlavní hrdinka byla jen zoufalá a nic s tím nedělala. No ale pak už se to zlepšilo a až do konce to bylo parádní. Postavy byly docela fajn, nejvíc jsem si oblíbila Ericena, Thia byla občas v pohodě, ale docela často jsem měla chuť si trhat vlasy kvůli jejímu chování. Vlastně mě nejvíc vadilo, jak se ode všech nechala srážet na kolena a hrozně jí to vadilo, ale nic s tím nedělala. Většinu knihy byla ona za tu slabší a i strana za kterou bojovala byla celou knihu v nevýhodě, což se zase tak příjemně nečetlo, ale občas se vzchopila a byla schopná udělat něco dobře. A co se týče jejího vztahu tak s tím taky nejsem spokojená, ale doufám, že se to v dalších dílech změní. Jinak mě to ale moc bavilo, skvěle se to četlo až na těch pár desítek stran. Musím pochválit svět, který byl skvěle popsaný a moc se mi líbily vysvětlivky vzadu v knize. Takže svět byl skvělý nebylo to takové to, že si autorka něco napíše jen když se jí to hodí a všechno dávalo smysl. Doufám tedy, že ostatní díly budou pokračovat ve stejné laťce ne-li výš a myslím, že když tomu dáte šanci a prokoušete se tím začátkem, bude se vám to líbit.

Nikkey
25.07.2021

(+ SPOILER) Kniha zezačátku působila jako originální fantasy. Vrány, které pomocí magie pomáhají hospodářství království s barvitou kulturou? Wow. Jenže v prologu byly vyvražděny. Pak následovalo 100 nudných stran o tom, jak princeznu zžírá smutek. Číst si o něčích depkách není taková sranda, jak jsem si myslela. I když se pak děj dal konečně do pohybu, nevyhnula jsem se dalším nudným pasážím. Příběh je to dobrý, jen se to zbytečně táhlo. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli krásné obálce.

30.06.2021

Super příběh, který je skvělé doplňován dnešníma bouřkama. Ale hlavně je to zase trochu něco jinačího, než obvykle v knížkách bývá.

_Knihomolka_
09.04.2021

Kniha mě bohužel vůbec nezaujala, byla na mě asi moc pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní, ufňukaná a nesympatická. Za mě teda velké zklamání.

Ajda300
22.02.2021

(+ SPOILER) Knížka, která vypadala, že bude mít obrovský potenciál (- kouzelný vrány, které se používají v průmyslu a každý má svou vlastní, na které se učí jezdit? No, tak! Konečně originální fantasy.)

Až na to, že Vrány v prologu umřou.

A knížku můžeme rovnou hodit do ohně.

Takže po tomhle to šlo celý do kelu. Z Badass hrdinky se stala vypatlaná kvočna, která se naježí, když jí někdo označí jako zbabělce. (Nikdy jsem nepochopila, proč to ty postavy tak štve. Já to beru jako kompliment.) Pak sledujeme, jak se hrdinka pouští do "záchrany" své země a vlastně jediný, co mě u knížky donutilo zůstat, byla skutečnost, že je to jednodílovka.
HAHA. Tak tady jsem se šeredně spletla.
A víte podle čeho jsem usoudila, že to nebude mít víc dílů? Jo. Podle obálky. Protože ten ilustrátor by si přece nedal práci s něčím takovým, aby to pak musel celý kreslit znova, ale jinak.
Tohle mi teda vážně nesedlo a je to spíš průměrná fantasy. Chci své slíbené vrány! Dejte mi je někdo!
Děkuju Suzanne07 za půjčení.

_Bára_
21.02.2021

Konečně fantasy, kde nebyly jen víly a nějaké jiné přízraky. Člověk by se divil co taková tématika Vran dokáže dát knížce. Po přečtení recenzí jsem byla na vážkách, číst nebo nečíst. Udělala jsem dobře, že jsem se rozhodla si knížku přečíst. Thia se potýká s depresemi a strachem, což spoustě lidí vadí protože je prý ufňukaná, ale co byste na jejím místě dělali vy? Pro mě to byla silná postava. Děj se s postupem času dal rozvíjel a ke konci jsem už jenom hltala jednu stránku za druhou. Rozhodně povedená knížka. A konečně po dlouhé době fantasy s odlišnou tématikou.

Fortuna7
30.01.2021

Těsila jsem se na hate-love romantický vztah mezi Ericenem a Thio. Bohužel jsem se nedočkala.
Je to takové průměrné fantasy, ale pokračování si asi přečtu.