Bouřná vrána

"Hřmění a tlukot křídel se nesou horkou nocí… První díl originální fantasy série." V tropickém království Rhodaire jsou vrány, vládnoucí magií živlů, běžnou součástí každodenního života… dokud k nim nevtrhne Illuciánská armáda a všechno nezničí. Princezna Anthia se od té chvíle utápí v depresích a jediné, nač dokáže myslet, je obrovská ztráta a prázdnota v jejím srdci. Její sestra Caliza má mezitím plné ruce práce s troskami království, jenž po smrti matky skončilo na jejích bedrech. Ale když je Caliza přinucena souhlasit se sňatkem mezi její sestrou a illuciánským korunním princem, Thiu to konečně přiměje vylézt z postele. A poté co v ruinách hnízdiště nalezne poslední nepoškozené vejce, vymyslí dívky nebezpečný plán – nechat tajně vylíhnout vejce a získat zpátky, co jim nepřátelé vzali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432107/big_bourna-vrana-qLQ-432107.jpg 3.698

Bouřná vrána 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Storm Crow, 2019

Kniha Bouřná vrána

Nikkey

(+ SPOILER) Kniha zezačátku působila jako originální fantasy. Vrány, které pomocí magie pomáhají hospodářství království s barvitou kulturou? Wow. Jenže v prologu byly vyvražděny. Pak následovalo 100 nudných stran o tom, jak princeznu zžírá smutek. Číst si o něčích depkách není taková sranda, jak jsem si myslela. I když se pak děj dal konečně do pohybu, nevyhnula jsem se dalším nudným pasážím. Příběh je to dobrý, jen se to zbytečně táhlo. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli krásné obálce.

Super příběh, který je skvělé doplňován dnešníma bouřkama. Ale hlavně je to zase trochu něco jinačího, než obvykle v knížkách bývá.

_Knihomolka_

Kniha mě bohužel vůbec nezaujala, byla na mě asi moc pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní, ufňukaná a nesympatická. Za mě teda velké zklamání.

Suzanne07

Souhlasím s Ajda300, komentářem pode mnou. Hlavní lákadlo byly vrány, ale ve více než polovině se ani žádná neukázala. Hlavní hrdinka byla puťka, která se bála i vlastního stínu. A samozřejmě, u těchhle průměrných fantasy knih to nemůže skončit jen jedním dílem, ale musí to být série. Za mě zbytečně natahované.

Ajda300

(+ SPOILER) Knížka, která vypadala, že bude mít obrovský potenciál (- kouzelný vrány, které se používají v průmyslu a každý má svou vlastní, na které se učí jezdit? No, tak! Konečně originální fantasy.)

Až na to, že Vrány v prologu umřou.

A knížku můžeme rovnou hodit do ohně.

Takže po tomhle to šlo celý do kelu. Z Badass hrdinky se stala vypatlaná kvočna, která se naježí, když jí někdo označí jako zbabělce. (Nikdy jsem nepochopila, proč to ty postavy tak štve. Já to beru jako kompliment.) Pak sledujeme, jak se hrdinka pouští do "záchrany" své země a vlastně jediný, co mě u knížky donutilo zůstat, byla skutečnost, že je to jednodílovka.
HAHA. Tak tady jsem se šeredně spletla.
A víte podle čeho jsem usoudila, že to nebude mít víc dílů? Jo. Podle obálky. Protože ten ilustrátor by si přece nedal práci s něčím takovým, aby to pak musel celý kreslit znova, ale jinak.
Tohle mi teda vážně nesedlo a je to spíš průměrná fantasy. Chci své slíbené vrány! Dejte mi je někdo!
Děkuju Suzanne07 za půjčení.

_Bára_

Konečně fantasy, kde nebyly jen víly a nějaké jiné přízraky. Člověk by se divil co taková tématika Vran dokáže dát knížce. Po přečtení recenzí jsem byla na vážkách, číst nebo nečíst. Udělala jsem dobře, že jsem se rozhodla si knížku přečíst. Thia se potýká s depresemi a strachem, což spoustě lidí vadí protože je prý ufňukaná, ale co byste na jejím místě dělali vy? Pro mě to byla silná postava. Děj se s postupem času dal rozvíjel a ke konci jsem už jenom hltala jednu stránku za druhou. Rozhodně povedená knížka. A konečně po dlouhé době fantasy s odlišnou tématikou.

Fortuna7

Těsila jsem se na hate-love romantický vztah mezi Ericenem a Thio. Bohužel jsem se nedočkala.
Je to takové průměrné fantasy, ale pokračování si asi přečtu.

gabca5316

Dobrý příběh, ale nezklamalo, nenadchlo.. Možná kdyby ta linka mezi Ericenem a princeznou byla jiná ???? Každopádně další díl si přečtu!