Bouřná vrána přehled

Bouřná vrána
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432107/bmid_bourna-vrana-qLQ-432107.jpg 4 126 126

Bouřná vrána série

1. díl

"Hřmění a tlukot křídel se nesou horkou nocí… První díl originální fantasy série." V tropickém království Rhodaire jsou vrány, vládnoucí magií živlů, běžnou součástí každodenního života… dokud k nim nevtrhne Illuciánská armáda a všechno nezničí. Princezna Anthia se od té chvíle utápí v depresích a jediné, nač dokáže myslet, je obrovská ztráta a prázdnota v jejím srdci. Její sestra Caliza má mezitím plné ruce práce s troskami království, jenž po smrti matky skončilo na jejích bedrech. Ale když je Caliza přinucena souhlasit se sňatkem mezi její sestrou a illuciánským korunním princem, Thiu to konečně přiměje vylézt z postele. A poté co v ruinách hnízdiště nalezne poslední nepoškozené vejce, vymyslí dívky nebezpečný plán – nechat tajně vylíhnout vejce a získat zpátky, co jim nepřátelé vzali.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Storm Crow , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bouřná vrána. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

sarka4934
15.02.2024 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, čtivý a těším se na další díl. Doporučuji

Kate3003
19.09.2023 4 z 5

Kniha pro mě byla opravdu velkým překvapením. Přesto, že bylo pár pasáží, které mě až tolik nebavili tak celkově byla kniha velmi čtivá. Děj plynul poměrně příjemným tempem a nechyběla akce i zajímavé zvraty. Část příběhu byla předvídatelná, ale to už je dle mého takové prokletí YA knih.
Oceňuji originalitu příběhu i celkové promyšlení světa. Ocenila bych lepší seznámení s magií, která je v knize použita, protože i když je tam ukázaná moc detailů se o ní nedozvíme. Autorka se namísto magie a vykreslení světa zaměřila spíše na jednotlivé postavy a romantickou linku, která se za mě měla stočit trošku jiným směrem.
Hrozně mě bavila chemie mezi hlavní hrdinkou a illuciánským korunním princem. Jejich slovní přestřelky byli vtipné a za mě opravdu skvěle fungovali.
Postavy byli celkově příjemně vykresleny a byl na nich znát určitý vývoj. Je škoda, že autorka plně nevyužila potenciál světa a doufám, že to udělala v dalších dílech. Rozhodně mě zajímá jak se bude příběh vyvíjet dál.


Carol1122
01.07.2023 4 z 5

Za mě velmi zajímavý příběh s velkým potenciálem a skvělou zápletkou. Oceňuji charakter postav i zajímavý děj a svět, do kterého prostředí autorka zasadila. Jediné, co postrádám, je větší vývoj příběhu a vysvětlení, jaká je historie země, jak funguje království, jaké jsou motivy... Možná by pomohla i mapa. Věřím, že kdyby se vydal druhý díl, třeba bychom zde vysvětlení našli. Snad se dočkáme pokračování.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (13. týden)

22.03.2020


Citáty z knihy (4)

Řekl vám děvko. Vítejte ve světě žen. Muži nám říkají takové hlouposti pořád.


Bolest plodí bolest.


Na tom, že je člověk smutný, není nic špatného. Každý jsme tu a tam smutný.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Bouřná vrána v seznamech

v Přečtených172x
ve Čtenářské výzvě14x
v Doporučených12x
v Knihotéce126x
v Chystám se číst161x
v Chci si koupit44x
v dalších seznamech3x