Rebelka noci

Rebelka noci https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417209/mid_rebelka-noci-Fv9-417209.jpg 4 83 26

Stříbrné perutě série

< 2. díl

Thorn už se proměnila z normální dívky v mocnou polobytost – míšence člověka a Stříbrných perutí. Její ohnivě rudé perutě svědčí o zradě, které se v očích klanu kdysi dopustil její otec. Proto se na lov Thorn vydává nejen náčelník klanu, ale také jeho syn Lucien, kterému Thorn darovala své srdce, a současně přitom zlomila to jeho. Thorn uprchne do pověstmi opředeného Glastonbury, aby nabrala ztracené síly. Když se pak ocitne v ohrožení její rodina, musí v sobě Thorn probudit dědictví světla.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

Silberschwingen: Rebellin der Nacht , 2018

Nikei
Nikei
01.09.2022 4 z 5

Druhý díl plynule navázal na první a vůbec nezklamal. Je to velmi pěkná knížka, ideální pro oddychové čtení.

Mihal27
Mihal27
07.08.2022 5 z 5

Skvelé pokračovanie knižky, velmi zaujímavý príbeh so sympatickými postavami. " Malá Trnka s Lucienem boli skvelý. Koniec ma úplne dostal. Mám rád fantasy, síce trochu mimo môj žáner ale vôbec nevadí.

Určite odporúčam.

evineckY
evineckY
02.08.2022 5 z 5

Velká škoda, že serie má jenom 2 díly, protože to mnělo vzestupnou tendenci a líbil se mi tento díl snad ještě víc, než jednička.
S tím zakončením by klidně spisovatelka mohla i pokračovat
Moc krásná fantasy a doporučuji

Majuš333
Majuš333
05.07.2022 5 z 5

Zazvonil zvonec a rozprávky je koniec :(
Rebelka noci bola rovnako výborná ako Dědička světla :)
Ak obľubujete fantasy a prehliadnete veci pritiahnuté za vlasy, tak vrele doporučujem si Stříbrné perutě prečítať.

PS: Prebaly oboch častí série sú krásne!

„Nyní máme oba svobodu milovat,“ pronesl tiše, ale vítr donesl jeho slova až k uším posledního z přítomných. „Protože bez lásky nikdy nedosáhneme na nebe ani na těch nejmocnějších perutích.“

soltera
soltera
18.06.2022 3 z 5

Po prečítaní oboch dielov mám rovnaky názor, akoby tento fantazy pribeh napisala teenagerka, ktorá má síce úžasnú predstavivosť a vymyslela zaujímavý pribeh, ale nestačí ešte na to, aby ho spracovala a dotiahla ho do konca. Nebolo to zlé, ale bolo tam toľko nezmyselných, nelogicky pôsobiacich častí a absolutne nedotvorených vzťahov, že pre mňa bol pribeh sklamaním. Musím ale uznat, že autorka prišla s úplne novým fantasy pribehom a jej vysvetlenie pre kráľa Artuša a jeho družinu sa mi páčilo.

monika3332
monika3332
04.03.2022 5 z 5

Tento díl je trošku akčnější nežli první a chápu, že náctileté čtenářky zejména mohou mít pocit, že Thorn je holka co by si to s ní nejraději vyměnili :) Alespoň má dcera by to brala hned. Četla se dobře je to takové odpočinkové čtení

meda2007
meda2007
09.09.2021 4 z 5

Krasne vymysleny svet, ktery me i bavil. Jen skoda te nedotazenosti postav a v nekterych pripadech i pribehu.

Marry123
Marry123
30.08.2021 3 z 5

Hodně odpočinková duologie... Nebylo to nic extra ale nebylo to ani špatný :) Bohužel žádná z postav mi nijak nepřirostla k srdci, spíš mě pořád něčím rozčilovali... Ale jsem ráda že jsem si je přečetla, a tím bych s nima i skončila :D nicméně co mi vadilo na samotných knížkách byl extra bílý papír a text nezalomený do bloku... Trochu deformace ze školy ale bylo to první čeho jsem si všimla... :D

DreamerX9
DreamerX9
31.05.2021 3 z 5

Thorn mi prisla občas hodně hloupá ale i tak bych řekla že dvojka byla povedenější :) děkuji autorce za andelsky svět a především za styl jakým byla kniha napsaná.

Fortuna7
Fortuna7
05.05.2021 3 z 5

Mně se moc líbil nápad celé série. Svět Stříbrných perutí byl skvěle promyšlený a fungoval, ale katastrofa celé téhle série jsou postavy. Všechny jsou ploché a vztahy, které se mezi nimi vyvíjejí jsou nelogické.
Musím ale uznat, že hlavní hrdinka Thorn přestala být taková naivka a začala se chovat alespoň trochu logicky.
Celkově sérií hodnotím jako takovou průměrnou, až podprůměrnou (a za to mohou opravdu jen ty příšerné postavy).

lenka7679
lenka7679
08.04.2021 4 z 5

Pro náctileté slečny určitě skvělé čtení. Mně zde chyběla u postav větší propracovat. Hloubka příběhu, zde vše klouzalo jen po okraji. V porovnání s jinými, které jsem četla a byly mnohem více propracované dávám tomuto čtyři hvězdy. Za celou dobu jsem se nedozvěděla, jak tyto bytosti vznikly? Co byli, když to nebyli andělé? Nějak mi v tom chybělo vysvětlení a smysl jejich existence. Jako jednohubka dobré a čtivé, ale je lepší u toho moc nepřemýšlet.

kachnica14
kachnica14
02.03.2021 5 z 5

Poté co Thorn utekla s Rielym, schovali se do stromového domku, kde si dříve s Anh hrávali. Thorn a Riely tam nemohli zůstat napořád, a tak musely vymyslet co udělají. Napadlo je, že by jim mohl pomoc Thornin bratr, který se nedávno objevil. A protože nevěděli jak ho najít, tak museli nechat, aby našel on je. Bylo to dost těžké, protože je přitom hledali Stříbrné perutě. I tak se Thorn šla potulovat s příliš nápadnými, avšak pro lidské oko neviditelnými perutěmi městem, aby ji bratr našel. Našel ji někdo? Jestli ano byli to Stříbrné perutě nebo její bratr?
Hodnocení: Bylo to dost čtivé a často jsem se vžívala do knížky. Hodně se mi líbila.

knihomolkaJani
knihomolkaJani
08.12.2020 5 z 5

Pokračování knihy se opět opravdu povedlo. :) Je to skvělá romantasy. Líbí se mi nápad s "Anděly", který autorka dovedla k dokonalosti.. Moc hezké odpočinkové čtení, mohu jen doporučit.

Adyy
Adyy
28.06.2020 5 z 5

Napínavý příběh - dokonale napsán.
Musím říct, že druhý díl této série se mi líbil podstatně víc než ten předchozí - víc akce, hlavní hrdinka se mi začínala líbit víc a víc.
Knihu jsem přečetla jedním dechem - doporučuji všem!!

Osobně si myslím, že bude pokračování, protože hodně věcí zůstalo "nevyřešených". Takže pokud bude, tak už teď se na něj těším =)

Alíček83
Alíček83
16.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla se sama. Myslím, že bude pokračování. Najde se matka Thor a Nyx se zamiluje třeba do Nicka nebo Conrada :-)

Denisa31
Denisa31
28.05.2020 4 z 5

Řekla bych, ze je to na stejně úrovni jako první díl. Jen ten konec mě trochu překvapil. Asi bych i věřila, ze bude třetí díl.

Evik2812
Evik2812
16.04.2020 4 z 5

I druhý díl se mi líbil, knížka zacílená na mladší čtenáře. Stejně dobré jako první díl.Moc hezké odpočinkové čtení, mohu jen doporučit s tématem Andělé. Trochu zklamání nad ukončením.

Damonka12
Damonka12
13.04.2020 2 z 5

Ještě horší než prví díl. Nikomu určitě nemohu doporučit.

anishta
anishta
27.02.2020 3 z 5

Ztratilo to to kouzlo prvního dílu a navíc se Thorn místy chovala fakt jako úplně nesmyslně. Začne se střílet a kulka mine jejímu milovanému hlavu, tak jediné co ji napadne, že se za ním rozběhne a samým štěstím mu skočí kolem krku a obejme ho.... Fakt? Za mě oproti prvnímu dílu zklamání. :(

andrejci
andrejci
31.01.2020 4 z 5

Určitě lepší než první díl. Víc akce. Thor už mi nepřipadala tak naivní a celkově se to zlepšilo. Po prvním díle jsem byla zklamaná, ale tenhle to napravil

láska magie dědictví pro dívky

Emily Bold
německá, 1980