Dědička světla

Magie, láska, napětí: Zcela nová romantasy autorky bestsellerů Emily Boldové! Thorn může sotva dýchat, tělo ji bolí, ze zad jí vychází záře – děje se s ní cosi nevysvětlitelného. A brzy se to má dozvědět: Je napůl člověk, napůl příslušnice národa Stříbrných perutí a zcela nečekaně se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Jako polobytost totiž měla být zabita hned po narození. Ještě větší dobrodružství však začne ve chvíli, kdy se dostane do rukou Lucienovi, synovi mocného náčelníka klanu Stříbrných perutí v Londýně. Lucien Thorn učaruje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407478/dedicka-svetla-diA-407478.jpg 4.292

Stříbrné perutě 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CPress

Erbin des Lichts, 2018

Kniha Dědička světla

Fortuna7

Stříbrné perutě jsou takové to typické fantasy, kdy se z hlavní hrdinky najednou stane mocná nadpřirozená bytost.
Svět Stříbrných perutí mě moc bavil a byl velice dobře vystavěný.
Pak ale přišel hlavní kámen úrazu, a to neskutečně ufňukaná, naivní, nerozhodná a otravná hlavní hrdinka Thorn. Myslím, že by si občas zasloužila pár facek.
Romantická linka mi taky nepřišla jako nic objevného a byla taková nepřirozená.
Dala bych 2,5/5⭐

Bibliophile6

Jsem strašně ráda, že tohle byla první duologie, kterou jsem v roce 2021 přečetla. Vůbec jsem od toho nic nečekala, proto mě Stříbrné perutě tak mile překvapily. Nejradši bych se propleskla za to, jak dlouho jsem to odkládala. Podle mě si to těch 5* zaslouží.

kachnica14
28.09.2020

Kniha se odehrává jenom během pár dnů.
První den po běžeckém tréninku se Thorn udělalo špatně a doslova se srazila s Reilym. Další den kdy ta bolest neustávala, přišla pozdě na hodinu a musela být po škole. S ní tam byl i Reily. Thorn začala panikařit z bolesti, která ji šla ze zad a Reily ji našeptával, aby utekla. Když už to nevydržela, utekla ze školy mezi stromy. Tam už, ale čekal Reily a jeho parta s křídly na zádech. Thorn z toho všeho a z té bolesti omdlela. Pak už se jenom probudila v neznámé místnosti. Kde je? Co se s ní děje? Proč mají na zádech křídla?
Hodnocení: Kniha se mi docela líbila. Téma andělé mám ráda. První polovina knihy byla velmi čtivá, ale u další poloviny mě hnala jenom zvědavost jak to skončí.

Adyy
21.06.2020

Kniha se mi líbila, ale musím přiznat, že úplně "paf" jsem z ní nebyla, přesto si těch 5* zasloužila.
Děj byl poutavý ale v podstatě se tam nic moc nedělo.
I přesto všechno mě kniha pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem, určitě budu pokračovat druhým dílem, ale přiznejme si - fantasy literatura nabízí i lepší knihy.

I tak nechci knihu nijak shazovat, příběh mě i tak zaujal a dočtu ho.
Je zajímavé, že se to vše odehrává během pár dnů. Spisovatelka si s knihou dobře pohrála a dokonale přenáší čtenáře do děje spolu s postavami.
Co mi akorát trošku nesedělo byl věk Thorn - na to, že se v knize píše, že bude slavit své šestnácté narozeniny, se chovala opravdu více vyspěle, nebo prostě to k ní nesedlo. Osobně bych řekla, že je starší. Ale to je asi na každém z nás, jak to bereme.

Alíček83
12.06.2020

Pěkná knížka s fantasy dějem, četlo se to samo. Rychlý spád. Romantika, akce, ale i smutek a bolest z toho, že Riley přišel o křídla. Už se těším na pokračování.

Denisa31
26.05.2020

Za me hodně povedena kniha. Určitě plus bylo, ze ač bylo hlavní hrdince 16 let, její chování tomu neodpovídalo. Romantická linka mezi hlavními postavy byla skvělá. A teď hurá na další díl.

petusska01
03.05.2020

Okej, moze byt. Takuto anjelsku tematiku necitam az tak casto, takze pre mna take neokukane a zaujimave. Vsetko co treba tam bolo. Ale nejako velmi sa mi to v pamati neudrzalo.

Evik2812
16.04.2020

Kniha se mi četla dobře, Téma andělů je mi blízká, najdete zde jak romantiku tak napětí. Jen bych ráda věděla, jaké by bylo pokračování, zdá se mi konec otevřený.