Dědička světla

Dědička světla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407478/bmid_dedicka-svetla-diA-407478.jpg 4 127 30

Stříbrné perutě série

Magie, láska, napětí: Zcela nová romantasy autorky bestsellerů Emily Boldové! Thorn může sotva dýchat, tělo ji bolí, ze zad jí vychází záře – děje se s ní cosi nevysvětlitelného. A brzy se to má dozvědět: Je napůl člověk, napůl příslušnice národa Stříbrných perutí a zcela nečekaně se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Jako polobytost totiž měla být zabita hned po narození. Ještě větší dobrodružství však začne ve chvíli, kdy se dostane do rukou Lucienovi, synovi mocného náčelníka klanu Stříbrných perutí v Londýně. Lucien Thorn učaruje…... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CPress

Erbin des Lichts , 2018

LilianaFalcon
06.12.2019 4 z 5

Kdyby mi bylo 13, tak asi budu nadšená.
Psychologie postav trochu pokulhávala, ten závěr už byl na můj vkus až moc překombinovaný, i když byl tak nějak očekávaný.
Občas jsem musela protáčet oči, ale proč ne. Když to vezmu kolem a kolem, ať je to smutné jak chce, tohle patří k tomu lepšímu, co v rámci YA fantasy vychází.

julie0026
27.10.2019 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala sice mne hlavní hrdinka trochu ze začátku štvala s jejím kňučením ale pak už se to četlo úplně super a musela jsem vědět co se bude dít na další stránce určitě doporučuji jsem zvědavá jaký bude druhý díl doufám že ho spisovatelka nepokazí

EvaSupovic
25.09.2019 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a hned se pouštím do pokračování.

Jeninas
24.09.2019 4 z 5

Ach-můj-Bože! Z této knihy jsem natolik hin, až se za to stydím. Je vidět, že ji napsala zkušená autorka milostné literatury a zároveň méně zkušená autorka fantasy (o stříbrných perutích toho víme jen nutné minimum, což je dost na škodu). On jí opovrhuje kvůli jejímu původu, ona ho nesnáší pro to, co provedl, a přece se na sebe nemůžou vynadívat. Přičtěte k tomu schopnost létat a jste v pasti... Já jsem!
PS: tohle vlastně není kniha o andělích.
PPS: hlavní hrdinka má super jméno (zadejte si trnku do AJ slovníku) a oslovení "malá Trnko" je k sežrání!

AniDi
08.09.2019 5 z 5

Dlouho mi trvalo se začíst ale spíš to bylo okolnostmi. Nicméně některé situace se mi jevily dost umělé. Možná k tomu přispělo i to, že jsem před touto knihou opět četla Dvory. A srovnání se prostě neubráním. Ale! jakmile jsem se začetla, příběh měl spád, hlavní hrdinka je opět oběť a mě to nevadí, romantická linie příběhu je dobře započatá a moc se těším za týden na další díl, škoda že ještě není dostupný. Za mě doporučuji.

ciaram
28.07.2019 3 z 5

Je to povrchní. Vlastně se celou knihu nic pořádného neděje. Dominantní je tu romantická linka, obligátní trojúhelník jako ohnisko nedorozumění. Hlavní hrdinka se chová hloupě, ale asi to odpovídá 16-ti leté dívce. Proč být k sobě upřímní, když lze všechno halit do tajemného hávu, o čem by pak autorka psala, že? Začínám být na to alergická. Nevíme nic z historie Stříbrných perutí, ale víme, že kvůli jedné polobytosti jsou nenáviděny všechny a čtenář to jako vysvětlení musí přijmout. Proč???? Atd.

Majuš333
28.07.2019 5 z 5

Chápem, že obdobie anjelov a upírov je už za nami, ale to vôbec nevadí :) A tiež mi vôbec nevadí, že toto už nie je pre moju vekovú kategóriu, pretože to bolo skvelé a nutne potrebujem pokračovanie... Už na začiatku Vás to vtiahne do deja a stránky budete prevracať ako šialení...a nedá sa prestať...až na konci :)
Thorn som si obľúbila, ničím mi neliezla na nervy, čo sa o veľa hlavných hrdinkách povedať nedá :( Ale dúfala som, že muž v jej živote bude Riley a nie Lucien...

Pedruska01
21.07.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem popadla do rukou, protože momentálně rozečtená mi dělala potíže. Samozřejmě mě zaujala už anotace, ale nečekala jsem, jak moc mě bude bavit a líbit se mi. Možná se mi to líbilo ještě víc, díky tomu, že jsem "andělskou" érou nebyla nikdy nijak zvlášť políbená. Četlo se to hrozně dobře a rychle. Byť se objevil víc než jeden úhel pohledu (dva hlavní hrdinové), mohlo to být třeba graficky rozděleno, ale knize jako celku to vůbec neuškodilo.
Hlavní hrdinka Thorn se mi líbila. Mohla být přeci jen starší (aspoň ta plnoletost), ale vem to čert - respektive, asi jsem na tyhle příběhy už stará já a lepší to už bohužel nebude. :D Díky tomu věku se mi zdálo, že tam bylo pár hodně slabých pubertálních výtřelků - především, co se názoru potažmo slovy vypuštěné z hrdinčiny pusy ven týkalo. Jinak jsem jí docela fandila a oblíbila si ji, i když občas ty její myšlenkové pochody byly jak na houpačce.
Hlavní hrdina Lucien. Ten byl hodně zvláštní povahy, ale zatraceně se mi líbila. Uměl být nenávistný, rozzuřený, žárlivý, majetnický a násilnický, však dokázal i otočit a byl milý, starostlivý a láskyplný. Padnul mi neskutečně do noty, vážně jsem si ho zamilovala, získal si mě. Tahle protichůdnost u hlavního hrdiny je prostě něco... :)
Musím zmínit i další postavu, a to Rileyho. Viděla jsem v něm potenciál, co se týče vztahu, minimálně větší náklonisti k Thorn. Ano, zavánělo to malinkým milostným trojúhelníkem, a o to víc jsem si to užívala. Ten kluk a ty jeho žvýkačkové bubliny mi přirostli k srdci. Bylo mi ho hrozně líto, co mu Lucien provedl (ta jeho malá zvrácenost) a vůbec jak skončil. Bohužel musím zmínit i postavu jménem Nyx - první zmíňka o ní byla v pořádku, každá další už byla horší a horší. Respektive tu nanynku bych vystřelila na Mars, nesympatická, vypočítává a nezletilá mrcha.
Ten svět potažmo celý příběh je skvěle vymyšlený, přeci jenom to je neotřepané téma - především pro mě a úžasně zpracované. Užívala jsem si to a nemohla jsem se odtrhnout. Jak to jen šlo, měla jsem nos v knize. Nenudila jsem se, na každé stránce se něco dělo, plné akce, zvratů a šílených překvapení. Tahle kniha mě po dlouhé době nakopla a jsem nad míru spokojená. Jsem především hrozně zvědavá na pokračování, protože to skončilo hodně zajímavě a rozhodně tam je dost co vysvětlovat, hodně postav ještě musí na scénu a já už se vážně nemůžu dočkat, až budu držet druhý díl! - už teď lituju, že se jedná jen o dilogii. Nejsem si úplně jistá, zda to zvládnu, protože zatím žádné info v éteru není a já a moje kšandy jsme napnuté k prasknutí. Chci se vrátit k Thorn a Lucienovi - ten chlap mě až fascinuje :D, a zjistit další jejich osud, projít s nimi tu jejich cestu. Myslím, že se tam budou dít ještě velké věci!
Pro shrnutí, je to báječný příběh a ani jsem nečekala, že mě tak chytne a mile překvapí. Našlo by se pro mě pár much, ale celku to vážně neškodí. Jsem plná dojmů a pocitů, tuhle fantasy záležitost rozhodně můžu a snad musím povinně doporučit dál. Byla by velká škoda, kdyby tahle kniha byla opomíjena. Velké doporučení a všech pět hvězd k tomu! :)

anishta
02.07.2019 5 z 5

Och bože. Nutně potřebuju druhý díl. Vím, že "andělé" už teď moc v módě v knihách nejsou, ale sakra tohle bylo skvělé. Pokud vás kdysi v pubertě vzalo za srdíčko Stmívání, tak tohle budete milovat. Já se každopádně zamilovala. ????

maca5449
03.06.2019 3 z 5

Mno, řekněme si to na rovinu. Tahle knížka nepřináší nic nového. Ostatní knihy o andělech/upírech a jiné havěti jsou i lépe obsahově zpracované.

Ale... má to málo stran, klišé je tam jedno za druhým, napětí je budováno epickým způsobem, láska, žárlivost, možná i nějaká ta pusa (není to spoiler?), takže pokud zapomenete o čem to bylo? Neva! Stačí vzít do ruky jakoukoli jinou knihu z tohohle žánru a máte tam to samý! Jsem samozřejmě napnuta, co přinese druhý díl, to si nesmím nechat ujít...

Pokud je to vaše první kniha s anděli, možná budete nadšeni, ale pro mě je to jen průměrná četba na jedno odpoledne. Jedinou odlišnost spatřuji v tom, že naší Thorn pořád teče ze zad krev proudem a nikomu v okolí to není ani trochu divný. Jo a obdivuju její vlasy. Za celou dobu si je nemusela ani jednou umýt a přitom se jí pořád tak krásně leskly! To bych aplikovala i do reálného života.

To, co mě ale hrozně vytočilo, je forma toho salátu. Pominu překlepy a chyby, na to už si od Albatrosu/Fragmentu/CooBoo/CPressu začínám pomalu zvykat... Ale pro boha živýho, mohl by jim někdo říct, co to je "zarovnání do bloku"?!?! JAKO!!! Konce řádků v téhle knize lítaj víc, než hlavní protagonisté!

andělé pro dívky dobrodružství

Emily Bold