animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, protože mi přišlo nemožné, aby byla tak dobrá. Všichni ji četli, a nejen zde se to superlativy v komentářích jen hemží.

Ale ona je vážně TAK dobrá. Já jsem poslouchala audio verzi s Veronikou Khek Kubařovou a Andreou Černou a byl to úžasný zážitek.

Děsivé, smuté, poučné a velmi velmi lidské.

10.04.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak se mi to opět stalo, tahle kniha mě pohltila a já jsem nebyla schopna dělat cokoli jiného než číst. Cestou do práce jsem narážela do lidí a odložila knihu až v kanceláři. Nic jsem neudělala, protože jsem na ni musela myslet. Dokonce jsem jeden den odešla z práce dřív, abych mohla číst a pak četla až do noci, dokud jsem ji nedočetla a hned ráno jsem si šla koupit další díl.
Líbí se mi, že je hlavní hrdina 13leté dítě, které si nehraje na dospělého, ale vlastně často chce maminku. Když už udělá něco hrdinského, je to vlastně jenom pro to, že se bojí. Buď o život někoho blízkého nebo o svůj vlastní. Naslouchá svým instinktům a svému tělu a ono to funguje.

Zkrátka a přesně jsem nadšená. Jsem taky hrdá, protože je to česká autorka. A taky se bojím, že ten další díl přečtu moc rychle a pak budu muset půl roku čekat na další... No co vám mám povídat, znáte to, ne?

11.07.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásná kniha. Je tam všechno! Napětí, láska, lidská blbost, smutek, naděje, nadpřirozené schopnosti, i když ony tak nadpřirozené vlastně nejsou. A je tam taky to, že zlý člověk si najde cestu za nacistů, komunistů i v demokracii.

Líbí se mi, jak bohyně se pořád odvolávají na Krista, že né svojí ale jeho sílou léčí, a vlastně je to on kdo léčí, né ony. Přijde mi krásné, jak říkají, že na některé nemoci se hodí víc doktoři a některé je lepší léčit zaříkáním, protože jsou nemoci, kde uzdraví jen víra.

Ale nebojte, to je tak všechno, co tam je z křesťanství. Rozhodně si to přečtěte!

10.08.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Co napsat ke knize, kterou zná každý čtenář?

Miluju Toma Bombadila, jeho lehkost, jak má rád Zlatěnku a to, že nad ním prsten nemá moc.

Mám ráda Sama. Líbí se mi, jak je na konci knihy jasně řečeno, že Sam není jen hloupý sluha, který sevleče za svým pánem anižby vlastně věděl proč. Dělá svoje rozhodnutí racionálně a s láskou. Jako jediný dokonale rozumí Frodovi a hrozně se mi líbil argument, že ví, že v Mordoru pravděpodobně umře, ale pokud nepůjde s Frodem, umře okamžitě.

Takhle bych mohla psát o každé postavě. Aragornovi, o tom, jak se postupně zrodilo nevídané přátelství mezi Legolasem a Gimlim. O Smíškovi a Pipinovi a samozřejmě o Gandalfovi.

Jediný, kdo mi z celého Společenstva nepřirostrl k srdci byl Boromir. To byl ale asi jeho účel...

Takže kdo by nemiloval Pána Prstenů?

07.09.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha je svělý důkaz toho, jak filmy natočené podle knih často nejsou dostatečné!

Moc se mi líbí autorova fantazie. Líbí se mi, jak z technologických nedostatcích dnešní doby elegantně vybrusil. Pouze naznačuje, jak by taková technologie mohla fungovat (např.: zmiňuje se o AVG - které vyrábí palivo z marzovské atmosféry).
Každopádně kniha má obrovský morální přesah, kvůli kterému má cenu se začíst. A který bohužel z filmu zmizel. Nechápejte mě špatně, nechci říkat, že všechny filmové adaptace jsou špatné, ale tady se to prostě tolik nepovedlo.

16.08.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nerada čtu bestsellery, nevěřím jim. Každopádně jsme ráda, že jsem udělala výjimku. Je to skvělá kniha, která tak od 1/3 je napínavá až do konce. Bojím se číst další díl, protože nemám 3 dny volného času, které tomu pravděpodobně obětuju... Ale vy to znáte, žejo (-:

11.11.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Dokud se Nora nedostala do půlnoční knihovny, kniha mě moc nebavila. Od chvíle, kdy ale otevřela první knížku jak zase já knížku neodložila. Ačkoli tak od půlky jsem věděla, jak kniha dopadne i tak to bylo super čtení!

11.01.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha je jednoduchá a dobře se čte. Příběh je chytlavý a svým způsobem napínavý. Jediné co mi chybí je konec. Jako chápu umělecký záměr, ale přála bych si vědět, jak to dopadlo. Tedy víc to rozvinout.

17.12.2019 4 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Je to krásná kniha pro malé děti i dospělé :)
"Na co myslíš hned po probuzení Pú?"
"Na to, co si dám k snídani, na co ty Prasátko?"
"Na to, co se dneska zajímavého stane."
"To je to samé." Řekl Pú.

13.11.2017 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kupodivu mi tento díl utíkal mnohem rychleji než předchozí. U tohoto jediného jsem neměla poct, že by se děj měl zrychlit. Bavilo mě to od začátku az do konce a četla jsem to jedním dechem.

23.06.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Překvapuje mě mírná hysterie, kolem této knihy.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a byla opravdu krásná, ale není to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ani si nemyslím, že bych si jí přečetla znovu. Ubírám jednu hvězdičku. Ocenila bych totiž trošku hlubší pohled do duše, hlavně teda Hany. Chtěla bych vědět, jak se s těžkostí svého osudu vyrovnává. Byla bych vděčná za to, kdyby kniha byla delší a my se dozvěděli více.
Každopádně kniha má nápad, sílu a emoce. Doporučuji. Styl psaní a vyprávění děje mi připomíná Hlas kukačky od Hany Marie Körnerové.

25.09.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování Naslouchače bylo stejně napínavé a stejně skvěle napsané. Ilan vystupuje opět jako dítě, není to 13 letý dospělý ale opravdu se chová jako dítě. Občas máte chuť ho vzít za ramena a pořádně s ním zatřást a říct "začni se chovat normálně a přestaň trucovat".
Jenomže pak si uvědomíte, že to by byl úplně jiný příběh a právě to, že to je dítě vás na tom hrozně baví a že nakonec vás to dítě samotné překvapí, protože jeho kroky jsou stejně překvapivé, jako každého dítěte na světě.

Prosím prosím, jen u to vydání dalšího dílu neprotahujte, nebo se asi zblázním nedočkavostí :)

17.07.2019 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Kniha mě pohltila. Takovým tím způsobem, jak během čtení vrážíte do lidí a riskujete svůj život při přechodu ulice.

Moc se mi líbila myšlenka, že pokud chceme porazit zlo, musíme mu nejdřív porozumět.
Taky se mi líbilo, jakým způsobem je tam popsáno čarování, že každý čaruje vlastně instinktivně a každému sedí jiný způsob čarování.

Moc se mi líbil důraz na kamarádskou lásku a na to, že dobré přátelství přežije, i když mu ukážete svoje nejniternější a nejčernější pocity.

Sečteno a potrženo: napínavá kniha, která má spousty myšlenkových přesahů.
Osobně z ní mám knižní kocovinu a nějak se nemůžu dostat ze Stínu Hvozdu.

16.08.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Moc příjemná oddechovka. Velké množství emocí a hlavně soucitu s holkou, o které přemýšlíte, jak byste se k ní chovali, kdybyste jí potkali. Je to kniha, která vás donutí se zamyslet, jestli nesoudíte příliž podle dojmu. Zkrátka, jeslti nesoudíte knihu podle obalu :)

10.05.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Retrospektivní vyprávění mě ohromně bavilo a mnohem víc mě napínalo.
Příběh značně zvážněl a přitvrdil. Zlo, které bylo v minulých dílech jen naznačeno se teď pořádně vybarvilo a nenechalo nikoho na pochybách.
Těším se na poslední díl!

09.08.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dobrý příběh! Fascinující pro mě byl začátek, kdy hlavní postava dopadne vraha.

24.01.2023 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem jí podruhé a mohla bych znovu. Je to kratičký příběh, ve kterém je vše.

15.11.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět přečteno jedním dechem. Vžila jsem se do světa Ilan a prožívám knižní kocovinu, kdy jsem stále v myšlenkách tam...

Upřímně mě trošku nebavila první část knihy, ale pak se to zase rozjelo a bylo to super.

28.05.2021 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Márqueze mám ráda. Kdo ho zná nebude zklamán. Kdo ne, tak si přečtěte můj komentář:
Je to něžné a pomalé vyprávění o životě dvou lidí. Je to občas smutné, občas velmi vtipné a občas, což jsou moje oblíbené chvíle velmi neobvyklé. Márquez má tu schopnost vám před očima vyčarovat obrázek situace, která je tak neuvěřitelná a tak nepravděpodobná, ale tak perfektně popsaná, že před očima vidíte, co měl na mysli.
Zábavné na té knížce je, že chvíli trvá, než zjistíte, kdo je hlavní postava.

Je to zkrátka ta kniha, která vás zavede do snových kraji ještě nedávných dob pod karibské sluníčko. A nemůžete si nevzpomenout na to, jaké to bylo, když jste byli nemocní omítanou láskou a vůbec se nedivíte tomu, že tento stav je podobný smrtelné nemoci.

Ale je to kniha náročná a Vy byste to měli vědět předem. Pokud se toho bojíte, doporučuji audio verzi. I přes náročnost vyplatí se zatnout zuby a vydržet.

Opravdu krásná kniha.

26.07.2019 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moc mě bavila. Vůbec jsem o tom nevěděla s trošku se stydím za svoji neznalost. Na knize se mi líbilo hlavně vývoj postav a to, že žádná z nich nebyla kladná ani záporná, prostě obyčejní lidi žijící neobyčejné životy.

10.10.2023 5 z 5