anebar anebar komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek byl trošku zmatečný a slily se mně postavy dohromady, ale pak se člověk naučí orientovat a je to v pořádku. Hodně mně to připomíná knihu E. Zola Zabiják, protože zde hraje hlavní roli alkohol. Takže pokud se vám líbila tato kniha, tahle bude též.

21.04.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Chcete něco na oddech v čem není jen erotika, ale dost realistického humoru? Je to kniha pro vás. Jen nebrat do hromadné dopravy, je velké riziko občasného uchychnutí.

04.12.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

I když se jedná o prvotinu autorky, je vydařená. Co je kladem i mínusem zároveň je to, že napíná do poslední chvíle a nejvíce "děje" je dle mě na začátku a na konci. Avšak emocí je v knize hodně a zahltí vás. Nic pro slabé povahy!

18.03.2021 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Některé knihy k vám musí přijít ve správný čas. A ten správný čas často nejde úplně dobře predikovat. Možná tuto knihu začnete číst, ale vrátíte se k ní až pár let poté znovu.

Pokud se pro knihu rozhodujete a nevíte, zeptejte se sami sebe, zda se vám líbí Star Wars, pokud ano, tato kniha vás chytne ( i když SW si braly inspiraci právě z Duny a ne naopak).

Jedná se o hodně filosofické dílo a donutí vás přemýšlet, některé stránky ve vás budou rezonovat ještě pár dní poté. Tím vám chci říct, že to není úplně kniha na 2 odpoledne.

Pokud jsem vás tímto hodnocením neodradila a spíše nalákala, tak směle do čtení. Bude se vám to líbit.

01.03.2024 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Nedělá vám problém jíst u televizních zpráv? Tak je to kniha právě pro vás. Nic pro slabé povahy. Začátek za mě takový těžkopádný, ale kniha se rychle rozjede a konec zhltnete na jeden zátah.

11.05.2020 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Chtěli byste si přečíst o stejnojmenném filmu? Jste na špatné adrese. Chtěli byste si film doplnit? Zajímá vás robotika? Knihu nedáte z ruky. Přečteno prakticky na jediný zátah. Krásně a čtivě přeloženo do češtiny a za mě, velice reálné příběhy.

01.05.2020 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Ne/líbil se vám první díl? Zahoďte veškeré své předsudky a začtěte se do pokračování. Jelikož k této knize zatím není seriálové zpracování, neovlivní vás to, co jste viděli. Skoro se až přikláním, že je lepší jak první díl. Začtěte se prakticky ihned. Katastrofické události jsou vypsané až tak, že byste jim sami uvěřili, ale někde se autor trochu sekne a vám se nedaří uvěřit, že by to tak opravdu mohlo být, ale takových částí je málo.

+ začtete se prakticky hned
+ dočtete se více o dalších postavách, které vás v dílu 1 zaujaly
+ máte rádi katastrofy? tady je máte na stříbrném podnose

- o Juliette se toho moc nedočtete (feministky při čtení moc plesat nebudou)
- některé události v knize budou k neuvěření, že mohli takhle v budoucnosti nastat
- víte, že vás čeká už jen jeden díl a příběh skončí

01.10.2023 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ke knize jsem se dostala skrze seriál, který jsem viděla jako první. Chtěla jsem si seriál doplnit o případné hluchá místa.
Opak byl pravdou. Kniha zajímavá je a stojí za přečtení, ale seriál byl zpracován lépe z hlediska dramatičnosti a navazujícího děje. V knize mi chybí často i napojení na další kapitolu.
Každopádně, těším se na druhý díl!

25.08.2023 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Na žádné akci, kde jste, od vás nechybí pořádně šťavnatý vtípek? Jste žena? Tak to jste kápla na tu správnou knihu.
Není to úplně nejlepší díl této série, ale hlavní postava je tak roztomile "zlá", že budete chtít její kousavé řeči použít i na kolegu z práce, který vám užírá svačiny.

08.07.2023 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Jste žena a chcete být jednou matkou? Přečtení knihy bych zvážila na vlastní riziko. Příběh matky s dcerou v rámci své funkčně-nefunkční rodiny se zdá tak realistický, že by se to mohlo stát snad i vám. Kniha mě osobně vtáhla do děje velice rychle. Za odpočinkové čtení bych ji nepožadovala, ale každá stránka vás nutí otevřít tu další. Není to vlastně i to, co od knih my čtenáři chceme?

12.11.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Téma je takové, že bych si to nevybrala, kdyby záruku kvality nezaručovalo jméno autora na obalu. Pokud jste četli jiné knihy od stejného autora, tuto knihu si zamilujete. Děj se odehrává rozumně, uvěřitelně a neustále vás drží napjaté.

17.01.2022 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Must have pro věřící i zaryté bezvěrce. Zábavnou formou přestavené různé formy víry, včetně náhledu na ně z různých stran s nádechem humoru. A tak to má být.

Pokud jste nečetli žádnou z knih Zeměplochy a jste u Pratchetta ještě vanilkou, je dobrým testem, zda vám jeho specifický humor a vyprávění bude sedět.

30.12.2023 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Přečetli jste předchozí 2 díly? Tak tahle kniha je prostě must have.
Dokreslí celkovou atmosféru, ale děj bude trochu jiný a bude vám připadat, že jinak ubíhá. Nevýhoda, proč nemohu dát plné hvězdy je to, že konec je popsaný, na můj vkus, velice stroze. Zakončení trilogie by si zasloužilo víc.

03.11.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Pokud bych měla srovnat první díl Jeho banán s tímto pokračováním, nedokázala jsem se do děje po celou knihu nějak začíst. Hlavní ženská postava mi přišla taková moc rozličná a nesourodá. Pokud se to ale týká typického "Bloom" humoru, byl zde úplně stejný jak v prvním díle. Hledáte romantickou (sexuálně realistickou) komedii, kterých je jako šafránu? Jděte i do jejího pokračování.

03.06.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Máte silný žaludek? Jste vegetarián, nebo zapřisáhlý milovník masa, kterého jen tak něco nerozhodí? Je to kniha pro vás. Dystopie, která by se jednou mohla i stát. Možná se však do knihy budete muset trochu začíst, protože vše je psáno s odstupem ve 3. osobě. Konec je taky takový polouseklý, možná si autorka nechala zadní vrátka na další díl. Stojí za to si přečíst? Rozhodně.

30.10.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Do poslední chvíle jsem byla napnutá. Konec mi k osobnosti hlavní hrdinky, jejíž osobnost byla představena na začátku, moc neseděl. Příběh to však plně vynahradil.

29.12.2020 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Autor nechává do od první do poslední stránky čtenáře napnutého, co bude dál. Velice vydařený příběh.

20.08.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zhltli jste první díl a nevíte, zda jít na další? Odpověď je: ANO. Postavy jsou propracovanější a díky jednotlivým dílkům skládačky vložených do první knihy, vám při pokračování budou zapadat hezky do sebe a svět, který Maas vymyslela vám bude dávat ještě větší smysl. Prostě oddechovka i pro dospělé po náročném pracovním dny. Utečte do světa vznešených víl znovu, nebudete litovat.

Tahle kniha je prostě must have po 1. díle.

19.04.2024 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Některé povídky zaujaly více, některé méně. To je tak všeobecný pohled, když čtu ostatní komentáře.

Pro čtenáře, kterým je 30 let a méně je i překlad poněkud kostrbatý, protože jsou jednotlivé povídky už velice staré a psalo se jinak. Každá povídka je zároveň napsána trochu jiným způsobem, takže pokud jste od Kinga nečetli ještě nic, nebo začínáte, povídky doporučuji. Pokud ho již máte načteného, tak spíše sáhněte po celistvé knize v rámci jednoho kontinuálního příběhu.

04.02.2024 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Srovnejme si první 3 díly. "Banán" stále vyhrává, ale na pomyslnou druhou příčku řadím "Zákusek". Najdete zde typický "Bloom" humor a docela realistickou romantickou sexualitu mezi hlavními hrdiny. Doporučuji i pro ty, co neradi sladké.

03.06.2023 4 z 5