andrejci Online andrejci komentáře u knih

Les Les Chelsea Bobulski

Začátek byl trošku nudný a asi od prostředka se to rozjelo. Je to super nápad a vůbec by mi nevadilo kdyby ta knížka byla tlustší nebo by měla více dílů. Někdy mi přišlo, že některé věci jsou opravdu náhoda. Jinak postavy hodnotím kladně. Za mě takové odpočinkové čtení, ale doporučuji.

12.08.2019 4 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

První díl byl teda lepší. Tady mi dlouho trvalo než jsem se začetla. Hlavně teda ze začátku. Od poloviny to už bylo lepší, ale pořád to nebylo ono. Z toho důvodu dávám 4 hvězdičky místo 3. Co musím autorce nechat je, že skvěle píše a přitom se řídí podle historie. Těším se na další díl už hlavně z toho důvodu, že jsem zvědavá jak to dopadne a jak moc se bude autorka ještě řídit podle historie.

10.08.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Wow...jedním slovem prostě wow. To bylo neskutečné. To čekání se opravdu vyplatilo. Nic mě od této knížky nemohlo odtrhnout. Skvěle popsané. Ty bitvy, kameny Sudby, zase bitvy, setkání, loučení... Mám pocit, že Maasová dokázala něco úžasného opět se překonala. Nenapadlo mě jaké úžasné dobrodružství se z toho stane když chytnu v knihovně omylem po jiné knížce a už vůbec mě nenapadlo, že dívka ze solných dolů to dotáhne takhle daleko. Doufám že pude ještě nějaký díl z budoucnosti. Budou mi všichni chybět tato série byla součástí mého dětství a mrzí mě, že končí. Kdyby šlo dá více jak 5 hvězdiček tak je dám. Skvělé zakončení série (jedno z nejlepších jaké jsem kdy četla). Těm z vás kdo ještě váhá radím přestaňte a dejte se do toho.

07.08.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tak třetí díl byl husto krutě přísný. To bylo super. Třetí díl u mě vede. Vlastně celá akta vedou. Všechny mi byli sympaticti. Skvělé napsané. Strašně se těším na další knihy. Doporučuji!!!!! Možná si to přečtu ještě jednou (nebo dvakrát).

23.07.2019 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Tak jsem se po dlouhé době vrhla na pokračování. Ten začátek mi přišel takový zvláštní. Přišlo mi takové divné jak se Meira jednoduše srovnává se svojí magií. Bylo to zvláštní. Nevadilo jí to a prostě to přijala a naučila se jí podle mě snadno používat. Od půlky knihy se to zlepšilo a konec byl z celé knížky nejlepší. Původně jsem měla v plánu dát jenom 3 hvězdičky, ale ta půlka to napravila takže dávám 4. Ale zase to bylo takové originální. Pro mě toto byla taková průměrná série a podruhé už asi po ní nesáhnu. Pro ty co ještě váhají nebo hledají nějaké odpočinkové čtení to doporučuji.

17.07.2019 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Závěrečný díl Ohniváka byl pro mě trošičku zklamáním. Co se mi líbilo bylo, že se objevilo tolik dimenzí a všechny jsme procestovali. Nejvíce se mi asi líbila egyptská.
Naopak se mi nelíbilo, že to všechno bylo strašně rychlé, vůbec jsme si ty světy neužili. Mrzelo mě, že jsem se nevrátili do jedné konkrétní dimenze na kterou jsem se velmi těšila a v předchozích dílech jsem z ní byla nadšená. Co se mi ještě nelíbilo byl závěr podle mě byl taky moc rychlý. Prostě to bylo rychle ukončeno. Jinak celou sérii Ohniváka hodnotím kladně, určitě si ji přečtěte.

15.07.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tak tohle bylo skvělé napravení Chaola. Ze začátku jsme ho neměla moc ráda ,ale jsme si hodně oblíbila. Yrene mi byla sympatická i předtím a teď je ještě víc. Bylo takové oddechovka oproti jiným knížkám od Maasové, ale zase to bylo plné tajemství. Super tajemství. Dost mě pobavilo jak se bavili ohledně vzkazu. Opravdu se těším až Yrene odhalí kdo ji ten vzkaz dal. Já se opravdu strašně těším na další díl. Ještě že nemusím čekat tak dlouho.

Předchozí komentář:
(ale platí taky):
Masová je prostě ÚŽASNÁ. Já ty její knížky miluji. Má je všechny úžasné propojené. Nutně potřebují další díl jinak to asi nepřežiji.

08.07.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Na tento díl jsem se strašně těšila. I když jsem věděla co se stane dostalo mě to. Celý díl se v podstatě točil kolem spojenců a vztahu Aelin a Jeřába. Maasová to nachystala tak abychom si na konci sedli na zadek a mučivě čekaly na další díl. Návrat k některým postavám byl super. Například u Rolfa jsem byla překvapena. U Ansel jsem se jenom tiše smála a každopádně se těším na další díl. Líbilo se mi jak i ostatní postavy dostávají prostor. Manon je prostě super a těším se jak dopadne její setkání s čarodějnicemi. Další napínavý příběh u Elide. Strašně jsem se těšila až dostane trošku více prostoru. Na Doriana mám pořád stejný názor od prvního dílu. Ještě, že poslední díl vyjde brzy protože nevím co bych dělala kdybych musela čekat tak dlouho jako teď.
DOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

03.07.2019 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tento díl mě zasáhl úplně stejně jako předtím. I když jsme věděla co se stane Samova smrt mě zasáhla. Pro ty co to čtou poprvé doporučuji přečíst po čtvrtém díle, ale Ti co ti čtou podruhé to klidně přečtené před prvním dílem. Když jsme doslova zhltala čtvrtý díl tak tohle bylo takové pomalé. Ráda jsme se vrátila zpátky k Celaene. Teď se vrhnu na pátý a šestý díl a budu se modlil aby do té doby vyšel poslední díl.

28.06.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Já snad ke každému dílu napíšu, že byl úžasnější než ten předtím. Maasová to napsala tak, že mám pocit, že i když jsem začínala se Cealaenou tak mám teď pocit, že Aelin je úplně jiný člověk. Pořád tam byla nějaká akce, dokonalé zvraty. Od setkání s Chaolem až po setkání s Dorianem to prostě byla bomba. Dorian a Aelin si prošli peklem a teď mám pocit, že si tím peklem musí projít i Chaol. Jsem ráda, že si Aelin našla kamarádku. Stejně jako v minulém díle se tam objevila Manon a pomalu jí začínáme nahlížet pod její krutou slupku a zjišťujeme, že je vlastně docela milá:). Zatím u mně vede 3. díl ale tenhle k tomu nemá daleko.

22.06.2019 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tohle byl zatím nejlepší díl co jsem četla podruhé. Byl pořád taková akční, plný zvratů atd. Moc se mi líbil příběh z pohledu různých osob. U toho se mi také líbilo, že jsem se dokázala rychle přesunou na jiné místo a hned jsem se vžila do děje. Dále se mi líbilo špičkování mezi Celaenou a Jeřábem. Je vidět, že tenhle díl byl hodně důležitý pro Celaenu a pochopila, že ne za všechno může. Byla jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o Celaeně. Aedion je super. Bylo trochu líto Chaola a Doriana. Novou postavu, kterou jsem si hodně oblíbila byla Manon. Ona je prostě super! A na konci se objevila Aelin=super závěr!!! Kdyby to šlo dám více jak 5 hvězdiček. Tohle bylo něco úžasného a strašně se těším na další díl. Mám pocit, že s každým dílem to je větší nářez a je to čím dál víc vtipnější.

16.06.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl mě zasáhl úplně stejně jako před pár lety možná víc. Je pravda, že byl trošku slabší než první, ale asi tak o 5 %. Od té části jsem díl doslova hltala. Výhoda je, že když už to čtu podruhé všímám si takových detailů, které můžu být do dalšího dílu velmi užitečné. Jen mě mrzí, že jsem to nepřečetla dřív kvůli závěru školy a písemkám. Maasová je úžasná spisovatelka a skvěle všechno prolíná.

13.06.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tuhle sérii začínám číst podruhé. Velká rekapitulace před velkým finále. Ale vraťme se ke knížce. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Strašně ráda jsem se vrátila k původní trojici. Už vím proč jsme jsi tuhle sérii hned zamilovala. Hned se vrhnu na další díl. Maasová je prostě úžasná.

30.05.2019 5 z 5

Síla přílivu Síla přílivu Tanya Stewner

Mám pocit, že se tam děje všechno hrozně rychle. Jinak jde vidět, že kniha je spíše pro děti. Líbí se mi tam ta zmínka o ekologii. Čtou to malé děti takže jsou už informovány a budou ses lépe chovat k přírodě. Jinak jako super díl. Ještě, že za chvilku je tady další.

26.05.2019 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Tak tohle byl za mně nejhorší díl z celé série. Mám pocit, že tam v podstatě byla jenom politika a nebyla tam žádná pořádná akce tak jak v minulých dílech. Ten konec bych změnila. Uznávám nemůžu vždy očekávat happy end, ale něco mi tam chybělo. Dále mi vadilo, že to Evangelina jen tak zabalila. Celkem mě to zklamalo. Pro mě prostě zklamání.

23.05.2019 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Tento díl byl sice oproti tomu trošičku slabší, ale jinak byl super. Nechápu jak tohle může někdo vymyslet. Na plné čáře o u mě vyhrál kočkoveverčák. On je prostě super. Kellen mi je čím dál ti víc sympatičtější a Feruis je dokonale tajemná. Líbí se m, že v každé knížce se v podstatě děje něco jiného a přitom to na sebe skvěle navazuje. A ten konec? To je bomba. A když jsem si přečetla o čem má být další díl tak si říkám prosím ať vyjde co nejdřív jinak to nevydržím.

12.05.2019 5 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Stejně jako první díl byl tenhle super. Byl plný zvratů. Líbilo se mi, že tam bylo tolik akce nikde se to nevleklo. Wolfa mám asi ze všech nejraději. Jelikož jsme knihomol tak mi tam jedna část trhala srdce. A ten konec? Nutně potřebují další díl.

27.04.2019 5 z 5

Zvíře zrozené z noci Zvíře zrozené z noci Tochi Onyebuchi

Nápad to je určitě dobrý, ale chtělo by to trochu jinak napsat. Celkem mi tam vadilo, že hodně věcí nebylo pořádně vysvětlených. Během čtení mi v hlavě vždycky běží ,,film'' ale tady mi to nešlo. Další díl si přečtu ale, nebudu se do něho tak hrnout.

22.04.2019 2 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

Tak první díl byl lepší než druhý i když ten druhý taky nebyl nejhorší. Začátek byl dobrý, někde v půlce se to trochu zaseklo a ke konci se to pořádně rozjelo. Bylo to hodně napínavé a nemohla jsme se dočkat toho okamžiku kdy se všichni setkají. Ten konec byl asi z celé knížky nejlepší. Rozhodně doporučuji pokud řadu cestuje časem.

18.04.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tak tohle byla zatím nejvtipnější kniha z celé série. Jinak za mě super. Tuhle sérii zbožňuji. Jinak tohle byla taková tenoučká knížka než na kterém jsme byla zvyklá od autorky.

03.04.2019 5 z 5