Síla přílivu

Síla přílivu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389019/bmid_sila-prilivu-4V9-389019.jpg 5 172 22

"Setká se Alea konečně se svojí matkou? Čtvrté pokračování příběhu o Alee, dívce moře." Posádka Alfa cru prchá před krutým doktorem Orionem. Alea zná jeho děsivé tajemství a ví, že ji nenechá jen tak jít. Cestu jim však komplikuje nejen on, ale i únik ropy do moře. Podaří se jim společně s Rytíři oceánů zabránit ekologické katastrofě? Setká se konečně Alea se svojí matkou a dalšími mořskými dětmi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Macht der Gezeiten , 2018

slay_girl
27.02.2024 5 z 5

SKVĚLÉ

Bookworm345
13.08.2023 5 z 5

Celá tahle série je něco, tak božího, že se to špatně popisuje. Čtvrtý díl není žádná výjimka. Hlavní postavy jsou skvělé i celý podmořský svět a zmíněné ekologické problémy taky. Alpha cru jsou na začátku a hodně v celé téhle knize celkem na nervy z Oriona, což vlastně dobře ukazuje, že to vlastně jsou jenom děti a vůbec to nejsou přesílené postavy. Sám hlavní záporák reprezentuje takovou tu skupinu lidí, která když sežere v lese sušenky, nechá tam obal ležet a je jim to jedno. ( Jo, to byl trochu divnej příklad, ale je to vlastně pravda, akorát v knize je to dohnaný do extrémů.....což vůbec nevadí). Ehm, ve zkratce (a podruhé) je to boží!

KláraH.
30.01.2022 5 z 5

Budu se opakovat,ale to je fakt pecka! Je tam všechno. Gender, social, tolerance, ekologie, edukace, prevence a to všechno opravdu nenásilně a hezky. Jen tak dál.

A.books
26.04.2021 5 z 5

cela serie je moc pěkná a těším se az vyjde poslednk dil

Tialexa
25.01.2021 5 z 5

I čtvrtá kniha série je psaná stejně - to je na tom to nejlepší. Místo abych četla literaturu pro starší baví mě se pokaždé k této sérii knih vracet. I po tom co jsem ji přečetla celou asi 10x.

Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

nikol6230
23.11.2020

Super kniha. Od prvního dílu pořád čtu a nemůžu přestat. Jsou super. Chtěla jsem se zeptat. Kolik jeste bude dílů?
A myslíte si, ze opravdu v oceánech existují magické věci a že třeba existují morští lidé? Prosím odpovězte. Docela me to zajímá. Oceán je přece obrovský a skrývá vše možné. Mě to přijde docela opravdické.

Verunka926
15.07.2020 4 z 5

Čtvrtý díl se mi zatím líbil úplně nejvíc. Opravdu mě bavilo číst o tom, jaká dobrodružství Alfa cru zažívá. Opravdu velmi jednoduché čtení, které mi o prázdninách přišlo vhod. Nemůžu se dočkat, až vyjde 5. díl, protože mě opravdu hodně zajímá, jak to s Aleou a jejími kamarády bude dál.

blackoutzuzi
18.05.2020 3 z 5

Čtvrtý díl série o Dívce moře.
Opět velice jednoduché a milé čtení, které doporučuji mladším čtenářkám, které si chtějí přečíst fantasy příběh se sympatickou hlavní hrdinkou, která má neobyčejné schopnosti. Na mě je to už lehce natahovaná série, i přes to ale byly v knize pasáže, které mě moc bavily. Celou posádku Alfa cru mám moc ráda, ale těším se, že další díl bude už opravdu ten poslední :D

Elka252
19.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha a už se těším na 5. díl...

orangerose
16.01.2020 5 z 5

Další napínavý díl Aley dívky moře, knížka úžasná a taky doufám že po 5 díle budou zase tlusté knížky a ne po 5 dílu který začínám číst - je hodně slabý - mini knížka :(

katka477
22.10.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychle. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

andrejci
26.05.2019 4 z 5

Mám pocit, že se tam děje všechno hrozně rychle. Jinak jde vidět, že kniha je spíše pro děti. Líbí se mi tam ta zmínka o ekologii. Čtou to malé děti takže jsou už informovány a budou ses lépe chovat k přírodě. Jinak jako super díl. Ještě, že za chvilku je tady další.

mysik612
25.05.2019 5 z 5

Poněkud rychle se změnil smysl příběhu. Místo toho, aby Alea dnem a nocí myslela na podmořský svět, teď je tam všude ekologie (což je dobře)

Eorin
24.05.2019 4 z 5

Děj měl spád, jako vždy, zase jsme se podívali někam do světa a opět se děla spousta zajímavých věcí. Ano, stále mi tam vadí různé věci (mj. i místy odfláknutý překlad či gramatické hrubky), ale dá se to prominout. Příběh je silně ekologický - a to je dobře. Víc takových témat pro mládež! Tomu tleskám.
Jinak uteklo zase poměrně dost stran a upřímně, to, co je tady předkládáno už čtvrtým dílem, by se v klidu a lépe vešlo do jedné knihy. Někdy je to rozvlekle popisné, až zbytečné, působí to jako seriál, nebo lépe, jako kdyby každá kniha byla jen kapitolou. To mi na tom trochu vadí, určitě by se to dalo udělat lépe. Na druhou stranu, cílový čtenář je o víc jak 20 let mladší a pro něj to může být naopak vyhovující - a to se počítá :)
Těším se na další díl (snad už konečně poslední, protože mě to až tak moc nebaví, ale nemám ráda neukončené věci :))

Lucy342
16.03.2019 5 z 5

Četla jsem celou sérii Alea - dívka moře a moc se mi líbila, ale TOHLE? Tohle byla ABSOLUTNÍ bomba!! Jakmile jsem to dočetla, okamžitě mi projela hlavou myšlenka: doufám, že to je nebo bude film. Při čtení se mi ten děj doslova přehrával před očima :) A je mi jasné, že to rozhodně není poslední díl, takže budu netrpělivě očekávat další!!

Strážkyně-žab
24.02.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení, i když předchozí díly byly o něco lepší. Celou sérii vřele doporučuji!

Barik05
15.02.2019 3 z 5

Dobré, ale předchozí díly se mi líbily víc

EvčaC
22.01.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, čtení je stejně napínavé jako v předchozích dílech

2289
10.01.2019 5 z 5

TOP série opravdu úžasná.

moře a oceány fantasy pro děti

Tanya Stewner
německá, 1974