Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha má fajn duchařskou atmosféru. Ještě, že jsem ji nečetla v noci na chalupě. To bych se asi bála každého zvuku...Příběh zajímavý a čtivý. Je to moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.

09.07.2021 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Opět úžasná kniha z tvorby K. Klostermanna. Ten klid a atmosféra knihy je balzám pro duši....

21.05.2021 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Zajímavá kniha. Napínavý, neotřelý, trochu kingovsky laděný příběh, který je čtivý a má spád. Někdy jsem se v ději trochu ztrácela, ale postupně se ta mozaika časů a dalších realit začala spojovat a na konci to do sebe přesně zapadlo. Bavila jsem se.

04.04.2023 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Výborná detektivka, není co dodat.

08.06.2022 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příjemné, napínavé čtení. Sáhla jsem po této knize po dlouhé době a nezklamala. Daphne du Maurier je skvělá vypravěčka. Výborně vystihla temnou atmosféru slatin, ponurost hospody Jamajky a charaktery postav, kdy není všechno tak, jak se na první pohled zdálo.

13.05.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Příběh zajímavý, kniha čtivá a konec překvapivý. To je prostě Shari Lapena. Četla jsem téměř všechny knihy, které u nás vyšly a tato se mi zdála nejslabší, ale i tak bezva čtení.

10.10.2021 4 z 5

V ráji šumavském V ráji šumavském Karel Klostermann

Moc hezká kniha. Příběh poutavý, psaný krásnou češtinou. Napadá mě přísloví Pýcha předchází pád. Atmosféra vyprávění jako vždy skvělá.

15.05.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Skvělá, nadčasová kniha. Vnitřní monolog hlavní hrdinky výborně vykresluje tu podstatu hrůz Gileádu. Předmluva autorky je určitě důležitou částí knihy - Změna dokáže nastat rychlostí blesku. Na pocit, že tohle se u nás nemůže stát, nelze spoléhat : kdekoli se může stát cokoli, nastanou-li příhodné okolnosti ... Myslím, že by toto měl číst každý. Už se těším na druhý díl. Vřele doporučuji.

13.02.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Úžasná kniha. Skvělý, silný a napínavý příběh, který mě naprosto pohltil. Děj příběhu v našem světě byl skvělý, ale úchvatný magický svět, kde se děj výborně opírá o známé pohádky, byl snad ještě lepší. A Radar jsem si fakt zamilovala. Vřele doporučuji.

08.09.2023 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Skvělá kniha, která potvrzuje pravidlo, že kniha je lepší než film. Čtivý a napínavý příběh plný nejen informací o genetice a světě dinosaurů, ale i filozofických otázek a myšlenek o vědě, pokroku, jednání a myšlení člověka a lidské společnosti. Stojí za přečtení.

12.05.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Skvělá, psychologicky laděná detektivka, která mě naprosto pohltila. Příběh brutální, ale uvěřitelný, velmi čtivý a napínavý. Určitě si od Cartra přečtu i další knihy.

28.03.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavá zápletka, zvraty v ději, spád a čtivost. Kniha se mi líbila.

23.08.2022 5 z 5

Život v KLDR je plný strachu, bídy, hladu, nedostatku, nespravedlnosti, nadřazenosti a všudypřítomné ideologie. Tato realita je pro nás neuvěřitelná, mnohdy až absurdní. Skvěle napsaná kniha. Doporučuji.
Doporučuji si také přečíst Svědectví o životě v KLDR.

29.06.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Mám moc ráda vesničku Three Pines, Armanda Gamache a jeho přátele. Tentokrát to bylo nejen napínavé, ale i trochu tajemné. Více zápletek a dvě časové linky, které byly velmi dobře propojeny, skvěle zvyšovaly spád příběhu. Opět výborné.

13.04.2023 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Vtipná, milá a nadčasová kniha z prostředí maloměsta před sto lety. Myslím, že se společnost za tu dobu zase tak moc nezměnila. Pobavila jsem se.

21.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je dobré přečíst ji ,, na jeden zátah ,, . Dějová linka je zajímavá mimo jiné i tím, že se opravdu jedná o prožití jednoho dne a vše je řečeno jen jako mimoděk.

28.11.2021 4 z 5

Po letech jsem opět sáhla po této parádní knize. Je to poutavé čtení plné napětí, lásky a mezilidských vztahů, které navíc dává nahlédnout na život ve starém Egyptě. Vřele doporučuji.

02.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný, čtivý příběh o samotě člověka mezi lidmi. Příběh, který ve vás bude doznívat ještě dlouho po přečtení.

22.01.2024 5 z 5

Metráček - I.a II.díl Metráček - I.a II.díl Stanislav Rudolf

Po hodně dlouhé době jsem po této knížce sáhla v rámci čtenářské výzvy a musím říct, že nelituji. Opět se mi moc líbila a díky ní jsem si i trochu nostalgicky zavzpomínala na dobu, kdy jsem tuto knihu četla poprvé.

13.10.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nadčasová klasika, která je čtivá a pobaví.

10.09.2023 4 z 5