Hospoda Jamajka

Romantický příběh, odehrávající se v Anglii v prvé polovině 19. století, vypráví o energické a odvážné dívce, která se vlivem neblahých životních okolností octne přímo v hnízdě nebezpečných námořních lupičů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15203/big_hospoda-jamajka-PiH-15203.png 4.2699
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Odeon

Jamaica Inn, 1936

Kniha Hospoda Jamajka

Trudi806
03. listopadu

Četla jsem mladší a u žádné knížky jsem se zatím táák nebála jako tady. Od té doby se k ni chci i nechci vrátit :)

ZUZANA-123

Příbĕh lásky i když to tak zpočátku nevypadá.

Mirka2778

Hospoda je nejspíš nejznámější knihou autorky, přesto jsem zklamaná.
Ponurost Jamajky a nevlídnost slatin z knihy přímo čiší. Ale o tom, že by byla Mary Yellanová chytrá a statečná, mě autorka nepřesvědčila. Hrdinka byla spíše nevyrovnaná.
Jsem zmlsaná nevšedními náměty této skvělé autorky, a proto tahle napůl červená knihovna a napůl dobrodružný román, se mi zdají příliš obyčejné, i když napsané skvěle.

Pavla181

Tuto knihu mi několikrát doporučovala k přečtení babička. Nakonec jsem si ji poslechla až jako audioknihu a rozhodně mne nezklamala.

maris123

Posloucháno jako audiokniha na ČRo2. Autorka skvěle vystihla kouzlo blat, strašidelných, nebezpečných a přesto krásných, a v protikladu k nim líčí jednotlivé postavy - přímočaře hrubé a zlé i ty, které svoji podstatu umně skrývají.

nadali

Příjemný a napínavý příběh, na konci s neočekávaným (nebo možná ocekávaným?) zvratem. Ponurá atmosféra je skvěle vykreslená do nejmenších detailů, budete si připadat, že jste se ocitli na blatech v opuštěné hospodě u nevrlého strýce a tiché tetičky. Možná ucítíte slaný vítr od moře a také se vám zježí chloupky na zátylku, neboť víte, že tady ale vůbec nic není v pořádku.
A konec, tak ten se mi fakt líbil :)

Heyhey

Na to, že je příběhu 85 let je naprosto skvělý.

Amazonka72

Další z audio knih, resp. počinů ČR2, která zařadila četbu této knihy do svého prázdninového programu.
Moje první setkání s autorkou. I přesto, že literaturu, která se odehrává v historii, zrovna moc nevyhledávám, začínám až tak na přelomu 19. - 20. století, mě tato kniha zaujala. Nejsem si jistá, zda bych ji zvládla přečíst (obávám se, že bych se ztratila v množství postav a jmen), ale audio podoba byla velmi zdařilá a každý večer jsem se už těšila na příběh Mary a jeho pokračování. Skvěle vykreslená ponurá atmosféra anglického venkova. Zajímavé zakončení celého příběhu.