Andrea2811 Andrea2811 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavá kniha, do poslední chvíle jsem vážně netušila kdo vrahem doopravdy je. Zajímavé rozluštění, nicméně spíše oddychová kniha.

11.08.2020 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Předem jsem nevěděla že se jedná o biografii a proto mě první část moc nezaujala. Bylo hezké vzpomenout si na všechny věci z dětství, ale na druhou stranu mi přišlo, že už toho bylo až moc, a že se autorka snažila udělat z každé kapitoly docela násilnou devadesátkovou senzaci. Potom najednou jakoby se něco změnilo a kniha dostala naprosto jiný ráz. Druhá část knihy o dospělosti se mi asi líbila více nicméně i tak musím hodnotit nízkým hodnocením.

07.07.2020 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Za mě nejlepší kniha Mornštajnové ! Hana byla taky skvělá, ale jiná a určitě nemůže být srovnávána s touhle. Tiché roky jsou velmi čtivé a poukazují na rodinná tajemství a uzavřenost osob. Myslím že pro mnoho lidí i velmi poučná kniha.

16.03.2020 5 z 5

Láska v temné ulici Láska v temné ulici Irwin Shaw

Shaw opět nezklamal, tento autor mě baví čím dál tím více.

11.02.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych ji pravděpodobně nikdy nedržela v ruce. Nicméně není to můj styl četby a myslím, že mi kniha neřekla téměř nic co už bych nevěděla. Možná někdy v budoucnu ji zkusím přečíst znova a pomaleji, ale teď jsem se do čtení extrémně nutila.

06.10.2019 3 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Moc hezká kniha, čtená po cestě do Santiaga. Očekávala jsem méně filozofickou knihu, ale i tak se mi kniha líbila a myslím, že se k ní někdy opět vrátím.

06.10.2019 5 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Knihu jsem koupila v antikvariátu a říkala jsem si by mohla být fajn, ale pravděpodobně to nebude něco co by mě nějak oslovilo. Ale byla jsem opravdu překvapená jak mě kniha bavila ! Je to ohromě nadčasová knížka a vůbec mi nepřišlo, že se děj odehrál tak dávno.

Skvělá kniha

24.04.2019 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Líbilo se mi neotřelé téma, a pro mě vůbec ne očekávaný konec. Dobrá kniha

29.03.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Ze začátku ne moc zajímavá kniha s hodně postavami a trochu chaosem. Ale zhruba od půlky začala být kniha skvělá. Kniha, která mi přinesla obrovské zamyšlení a ještě dlouho na ni budu téměř v děsu myslet.

21.02.2019 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Knihou jsem se vyloženě prokousávala, nicméně příběh je napsán hezky a životem. Smutný konec ale perfektní ukázka literárního realismu.

22.10.2018 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Skvělá kniha, rozhodně si od Austen přečtu další knihy.

17.08.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Ze začátku to pro měl byl ne moc zajímavý příběh a většina postav se mi protivila, nicméně v průběhu mi začínaly být postavy čím dál tím víc sympatičtější. Málo o které knize řeknu, že bych si ji přečetla ráda znova, ale tahle to rozhodně bude.

25.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jako první jsem od autorky četla Slepou mapu, která mě moc nezaujala a tudíž jsem neměla moc velké očekávání. Nicméně tahle kniha byla naprosto perfektní. Skvěle promyšlené a moc pěkně rozdělené kapitoly.

07.07.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

I když poezii normálně nečtu, čekala jsem po tak velké propagaci skvělou knihu, ale dostavilo se velké zklamání. Pár básní bylo pěkných, ale zbytek se mi vůbec nelíbil. Možná v originále by to bylo lepší nicméně v češtině nedoporučuji.

11.03.2018 2 z 5

Ladislava obdivuji za to jak cestuje, musí to být absolutně skvělý zážitek. Kniha je hrozně zajímavá ale musela jsem se do čtení hrozně nutit. Přednášky jsou rozhodně mnohem lepší a zábavnější. :)

06.03.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Při nákupu jsem od knihy neměla vůbec žádné očekávání a o to více jsem byla mile překvapená. Kniha je prostě ze života a vážně jsem se bavila :). Jen bych měla dvě výtky a to že konec byl velmi uspěchaný a druhá že kapitoly měly rozdílné fonty písma. Jinak doporučuji.

04.02.2018 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Velmi dobře a čtivě zpracovaná kniha.

22.01.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla ale nakonec fajn oddechová knížka.

25.12.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha čtená jedním dechem. Líbilo se mi prolínání kapitol z minulosti a přítomnosti, dodávalo to knize více napětí.

11.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherně napsaná kniha. Během čtení mi přišla někdy zdlouhavá ale po dočtení musím říci že to byl krásný příběh.

10.10.2017 5 z 5