alois.randa alois.randa komentáře u knih

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Asi ovlivněn filmem se mi zdály některé pasáže spíše nudné. Naštěstí to takto nefungovalo při čtení celé knihy.

15.09.2021 4 z 5

Hvozd Hvozd Adalbert Stifter

Nádherný popis šumavské krajiny, příběh je velice romantický, pohádkový. Pro chvilkové snivé čtení doporučuji.

15.09.2021 4 z 5

Vzpomínání Vzpomínání Eleonora Dujková roz. Bubna-Litic

Zachycení doby očima skromné ženy, které do života zasáhl osud takovým způsobem, že její životní dráhu otočil zcela jiným směrem, než jakým se měla ubírat. Přesto tato žena nezatrpkla a dokázala se s touto nepřízní poprat a žít plnohodnotný život a k tomu vychovat 4 děti.

04.09.2021 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Předchozí díly se mi četly lépe. Tady mi to přišlo takové zdlouhavé a místy až nudné, možná to bylo i množstvím postav, které se v ději střídaly.

06.08.2021 4 z 5

Petr Brandl Petr Brandl Jaroslav Humberger

Náhodou objevená kniha ve veřejné knihovně. Krásné čtení, svižné, informativní. Doporučuji všem milovníkům historie. Naprostá spokojenost. Chci si přečíst další knihy tohoto autora.

05.06.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Smutné, ale poučné. Jinak jedna z mála knih, kterou jsem četl na etapy. Nevadilo mi přeskakování v čase, ale až tak mě to nevtáhlo, jako jiné knihy tohoto typu.

05.06.2021 4 z 5

Bílý žralok Bílý žralok Peter Benchley

Má to spád, je to napínavé, klasická romantika hlavního hrdiny. Přirovnal bych to k béčkovým hororům, ovšem v tom dobrém smyslu.

28.04.2021 5 z 5

Anna z Kunštátu Anna z Kunštátu Josef Svátek

Oddechové čtení o statečné kněžně, která zachrání krále Vladislava před smrtí a zároveň svého otce Hynka z Poděbrad od provedení nekalých úmyslů.

21.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Výborné pokračování, ještě více detailněji popsané příběhy již známých postav a jejich potomků. Předpokládám, že je to díky autorčinu naslouchání pamětníků, kteří zažili dobu první republiky a 2. světové války. Spousta informací z dějin tohoto hornického kraje, které nám ve školách jaksi zapomněli říct.

05.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Možná pro lidi z jiné části republiky trochu sci-fi, ale místní určitě ocení příběh, který se hodně přibližuje historkám naposlouchaným od svých prarodičů.

05.04.2021 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

dobře se to četlo, povahové vlastnosti postav jasně vylíčené, zajímavý děj i prostředí, konec však předvídatelný

21.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

tak tentokrát to bylo myslím více předvídatelné, než jiné knihy. Rozhodně to je jiný styl než HH. Spíše bych to přirovnal ke Krev na sněhu a Macbeth. Ale určitě bych knihu doporučil k přečtení

14.01.2021 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Opět pobavilo, potěšilo a neurazilo. Saturnin pana Jirotky je sice jen jeden, ale toto pokračování je myslím důstojné. Za sebe ale musím říct, že předchozí kniha mě bavila více. Ale uvidíme za čas, až si knihu přečtu opakovaně.

08.01.2021 4 z 5

Urozený podivín Špork Urozený podivín Špork Jiří Svetozar Kupka

Pěkný román, který nás zavede do lázní Kuks, kdy Matyáš Braun začíná budovat svůj Betlém a pan hrabě Špork bojuje s Jezuity.

01.01.2021 5 z 5

Osudy a lásky Matyáše Brauna Osudy a lásky Matyáše Brauna Jana Janusová

Krásný román o Matyáši Braunovi, pro mě umocněn letošní návštěvou Kuksu. Když si člověk prohlíží nádheru, kterou stvořil, musí pochopit, jak citlivý to byl člověk.

29.12.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Perla mezi knihami zabývající se 1. světovou válkou.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

(SPOILER) Výborné, i když smutné, čtení. Rád tuto knížku čtu za sychravých podzimních večerů. Vždy mě děj knížky rychle pohltí a najednou zjišťuji, že už je zase konec, Ester je mrtvá a Pavel musí žít dál bez ní.

Babička Babička Božena Němcová

Nevím, kolikrát jsem už tuto knihu přečetl, ale čím jsem starší, tím více mě baví. Krásná pohádka. Ale vzpomínám si, že jako školák jsem měl problém ji dočíst. Do některých knih by se nemělo nutit, prostě si k nim čtenář musí nalézt cestičku sám. A myslím, že zrovna toto je ten případ.

14.09.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Zase napínavé čtení, tentokrát nám autor přiblíží památky Španělska, hlavně tedy Barcelony. Tato kniha je v sérii Roberta Langdona asi nejvíce sci-fi.

01.05.2020 5 z 5

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Kniha se četla rychle, velice totožná s filmem. Ponuré, depresivní čtení se smutným koncem.

15.03.2020 4 z 5