alois.randa alois.randa komentáře u knih

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Nebylo to špatné čtení, autor měl děj promyšlený. Místy velice napínavé, místy však zbytečně natahované, hůře jsem se orientoval ve švédském místopise a názvech. Toto mi oproti knihám od Nesbo přišlo složitější

12.03.2020 4 z 5

Dvojí trůn Dvojí trůn Ludmila Vaňková

Lepší než první díl, už jsem se tolik neztrácel ve vedlejších postavách

16.01.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jedna ze slabších knih ze série. Ne, že by byla špatná, ale prostě jiné díly se mi četly lépe. Místy mi to přišlo zbytečně natahované. Vrah byl pro mě překvapením.

16.01.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Čím častěji to čtu, tím více jsem utvrzen v mém názoru, že Malý princ není kniha pro děti, ale pro dospělé, když je jim ouvej.

23.10.2019 5 z 5

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Opět pěkné čtení o historii, někdy jsem se však ztrácel v postavách, které nebyly úplně hlavní, zejména v příbuzenských vztazích

15.08.2019 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Určitě lepší než Hostina pro vrány, nicméně už mi to přijde zbytečně moc větvené, že člověk musí někdy dlouze přemýšlet, která postava kam patří. Ale těším se, až bude vydaný další díl.

08.07.2019

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Kniha, kterou si rád přečtu znovu a vždy se u ní od srdce zasměji. Po přečtení mě vždy napadá, že válka je vůl.

28.03.2019 5 z 5

Katedrála Katedrála Zdeněk Mahler

Dějiny v kostce, příjemné čtení na jedno odpoledne

28.03.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Čekal bych, že mě už nepřekvapí, jak dokázal člověk jiného týrat a ubližovat mu, ale opak je pravdou. Při čtení této knihy si říkám, že toto ani nemůže být pravda. Bohužel je. Je to smutné a depresivní čtení, ale je jen dobře, že tato kniha byla sepsána a měla by být povinnou četbou.

08.03.2019 5 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Líbil se mi pohled na kriminální případ z pozice novináře. Zápletka zajímavá, děj ubíhal rychle.

26.02.2019 5 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Příjemná oddychovka, chvíli mi trvalo se začíst s ohledem na sled událostí a vyznat se v severských jménech, pak to ale nabralo spád, závěr na hřbitově mě však úplně nenadchl

11.02.2019 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Ač počtem stran nejméně početná kniha ze série, tak jsem ji asi četl zatím nejdéle. Některé pasáže byly vynikající, ale pak následovaly nudné, které se dost vlekly, Snad bude další díl lepší.

15.01.2019 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha, ke které se rád vracím. Láska, nenávist, radost a nakonec smutek. Občas by se krysař uplatnil i v našem životě.

15.01.2019 5 z 5

Malé Vizity ANEB malé vizity Malé Vizity ANEB malé vizity Jaroslav Dušek

Čtení, u kterého nemusí člověk příliš uvažovat, byly zde části, které byly vynikající a kterým jsem se dlouho smál, ale pár míst bylo takových, že mě vůbec nezaujaly.

25.06.2018 4 z 5

Rozkazy z Berlína Rozkazy z Berlína Simon Tolkien

Začátek vypadal dost nadějně, ale postupně se z toho stala kriminálka ala Agatha Christie, s dosti předvídatelným dějem. Jako oddechovka to ale nebylo špatné.

22.02.2018 3 z 5

Rudolf II. a jeho císařská Praha Rudolf II. a jeho císařská Praha Jan Boněk

Kniha se mi četla dobře. Obsahuje pěkné fotografie. Dozvěděl jsem se nové informace jak o Praze, tak o Rudolfovi a jeho dvořanech.

10.02.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem bral do ruk s obavami, že se bude jednat o nastavovanou kaši. Navíc jsem se obával autora. Nicméně již po pár stránkách jsem se začetl a velice se bavil. Na škodu nejsou určitě ani občasné připomínky událostí z původní knihy. Klidné oddechové čtení, které vřele doporučuji všem.

04.01.2018 5 z 5

Zapomenutý král Zapomenutý král Ludmila Vaňková

Kapitoly týkající se Václava byly perfektní, ale v rusko-mongolských osobách jsem se příliš neorientoval.

30.10.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Bylo to trochu jiné, v žádném případě špatné, ale určitě ne nejlepší díl série. Děj byl opět originální, rozhodně se nejedná o opakovačku.

28.06.2017 5 z 5

Přístav poslední naděje Přístav poslední naděje Jan Vyroubal

Nerad odkládám knihy bez dočtení, neučinil jsem ani zde. Jednoduchý, dosti nereálný děj, spíše čtení pro mládež.

03.06.2017 odpad!