Dvojí trůn

Druhý díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Osleplý Jan Lucemburský zasahuje prozíravě do politických intrik v Evropě, aby upravil svému synovi Karlu IV. cestu k císařské koruně. Na římském trůnu však zatím sedí zrádný Ludvík Bavor, který proti sobě popudil celou říši i papeže. Jasnou odpovědí na jeho žalostnou politiku proto bylo zvolení Karla novým římským králem. Román vrcholí nešťastnou bitvou u Kresčaku, kde rytířsky zemřel král Jan. Karel, ozdoben nyní titulem krále římského i českého, však stál v této bitvě na straně poražených a mezi Kresčakem a jeho mocenskou základnou v Čechách leží území úhlavního nepřítele. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/572/dvoji-trun.jpg 4.587

Orel a lev (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

Fizulka71
21.08.2016

Opět bravurně napsáno, člověk si díky poutavému vyprávění paní Vaňkové konečně dostane do hlavy rodokmeny českých vládců, což se mu ve škole tak zoufale nedařilo. Tento díl je z velké části o politice a mocenských bojůvkách Karla, Jana a Ludvíka Bavorského. Ale to nic neubírá na kvalitě a poutavosti příběhu, právě naopak.

R.E.M.
09.09.2015

Druhý díl podařené šestidílné ságy o české historii především o osudech Jana Lucemburského (Českého) a Karla IV., jejich boji o moc a způsobech tehdejší diplomacie.
Autorka si všímá jak českého království, tak jiných evropských královstí a vévodství, sleduje politiku, spojenectví i nepřátelství, válečná tažení a výboje, spletité vztahy napříč Evropou. Právě ta provázanost a ucelenost se mi líbí.

Zdenda20
30.12.2013

Nechci nikoho ovlivňovat co se týče názoru na knihy. Tento díl se mi líbil víc než první, ale stále mi přišlo velmi obsáhlé popisování některých smyšlených událostí.
Kdo má rád barvité a milostné popisování, tak mohu jen doporučit. V této knize je král Karel téměř bez chyb.

Yorika
12.03.2013

Historické postavy znovu ožívají.Díky paní Vaňkové to nejsou jen suchopárné osobnosti,které známe z učebnic dějejpisu ale lidé z masa a kostí,kteří uměli milovat i nenávidět a politicky intrikovat podobně, jako mocnáři dnes.Možná ještě čtivější než první díl.

GepardLady
04.05.2011

Když jsem byla asi tak v půlce, napadlo mě, že je tenhle díl slabší než ten první. Hlavně už mě moc nebavily ty milostný části. Ale pak se děj zašmodrchal, přišly neapolské události, bitva u Kresčaku... a nemůžu nedat plný počet hvězd.