alois.randa alois.randa komentáře u knih

Kniha kralovrahů Kniha kralovrahů Jaromír Šavrda

Velice čtivá kniha pojednávající o soudním procesu nastrčeného královraha. Prokuratura se snaží všemi prostředky zastřít pravdu týkající se tohoto atentátu. Podobnost s atentátem na presidenta jedné vyspělé země, která zaútočila na jeden nezajímavý stát, aby v něm pomohla chránit "nezávislost" asi není náhodná.

14.12.2016 5 z 5

Ostrov v souostroví Ostrov v souostroví Jaromír Šavrda

Opět popis totalitního kriminálu, tentokrát oddělení pro práce neschopné vězně. Je až s neuvěřením, kdo všechno musel pobývat na tomto hrozném oddělení.

05.11.2016 5 z 5

Vězeň č. 1260 Vězeň č. 1260 Jaromír Šavrda

Knihu jsem našel v knihovně poměrně náhodně, přečetl jsem ji jedním dechem. Autentický popis totalitního kriminálu z pohledu politického vězně, který si vše musel vyžrat za to, že po nocích přepisoval pro režim nevhodné knihy.

05.11.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opět čtivé, dokonce se mi zdála mnohem lepší, než Přízrak. Uvidíme, jestli Harry začne žít poklidný život s Rachel. Jo v rozhovoru naznačil, že možná časem bude v sérii pokračovat.

21.07.2015 5 z 5

Kat musí zemřít Kat musí zemřít James Lee Burke

trochu nepřehledné v postavách, ale jinak to nebylo špatné čtení

09.11.2014 3 z 5

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Kniha se četla velmi dobře, zajímavé spojení dvou nezávislých případů

13.07.2014 5 z 5

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Kniha se četla velmi dobře, zajímavé spojení dvou nezávislých případů

13.07.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Výborná kniha. Už se těším na další příběh. Propojení s válkou je zajímavé.

27.06.2014 5 z 5

Rab z Rabštejna Rab z Rabštejna Ludmila Vaňková

výborná kniha z doby panování Jana Lucemburského

02.05.2014 5 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Kdysi jsem viděl film, nyní četl. Místy zbytečně protahované, ale jinak se mi kniha jako oddechovka líbila

29.04.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

výborná napínavá detektivka, i když některé části dost neuvěřitelné asi jako z amerického filmu

28.03.2014 5 z 5