Osudy a lásky Matyáše Brauna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je příběhem ze života a díla slavného sochaře českého baroka Matyáše Bernarda Brauna. Líčí umělcovy osudy a práci od jeho příchodu do Prahy v roce 1710 až do roku 1738. Děj se odehrává nejen v Praze, ale i na dalších místech, kde Braun a jeho dílna tvořili. Své podstatné místo má v knize Kuks, jehož atraktivní prostředí lákalo umělce stejně jako jejich mecenáš hrabě Antonín Špork....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61364/osudy-a-lasky-matyas-61364.peg 4.113
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Osudy a lásky Matyáše Brauna

Jonny
03. srpna

Samotný román je čtivě napsaný. O čem pochybuji je jeho historická pravdivost. Autorka popisuje, jak osobně tvořil sochy, které jsou připisovány Branunově dílně, nikoliv jemu samotnému.
A obdobných smyšlenek bude v knize asi víc.

alois.randa
29.12.2020

Krásný román o Matyáši Braunovi, pro mě umocněn letošní návštěvou Kuksu. Když si člověk prohlíží nádheru, kterou stvořil, musí pochopit, jak citlivý to byl člověk.


Mánička178
30.12.2017

Opravdu pěkný historický román o životě sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Ačkoli jsem zpočátku o tomto umělci věděla pouze velmi málo, během četby jsem ho začala mít opravdu ráda - člověka si získá svým zápalem, precizností a pracovitostí :) Čtenář se dozví spoustu zajímavostí nejen o jeho osobním životě, ale také o životě v době baroka obecně, a to přívětivou formou, která ve vás probudí touhu vidět Braunovy sochy, Brandlovy obrazy a Dietzenhoferovy a Santiniho kostely :)

Alma-Nacida
12.04.2011

Čtivě napsaná kniha přibližuje Braunovu dobu, probudila ve mně chuť znovu po letech navštívit Kuks.