Alienn Alienn komentáře u knih

Dítě Dítě Fiona Barton

Hodně dobrý a napínavý thriller od začátku do konce. A ačkoli na mě byl místy trochu moc drsný, rozhodně stojí za přečtení.

To To Stephen King

Autora čtu hodně ráda a to i přesto, že tomuto žánru příliš nefandím. Dokáže mě vtáhnout do děje tak, že prostě za každou cenu musím číst dál. V této knize bylo pro mě ale pár věcí, které byly už za hranou. Přečtení ale rozhodně nelituji.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Poměrně dlouho mě tato kniha míjela. Nemohu říct, že bych se u ní smíchy potrhala, ale úsměv na tváři mi vyloudila poměrně spolehlivě. A to vlastně úplně stačí, abych jí mohla doporučit dále.

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Nenáročná, oddechová kniha, která se velmi dobře čte, stejně jako většina knih této autorky.

Závist Závist Sandra Brown

Autorku mám ráda, kniha byla čtivá, měla spád, nevadilo mi, že byl děj poměrně předvídatelný, rozhodně jí zařadím mezi ty lepší.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Mám ráda knihy, kde je více příběhů. Ráda čtu o normálních lidech, kdy jejich příběh je pro mě snadno uvěřitelný. Styl autora mi sedí, knihu jsem si užila. Není to knížka, která Vás posadí na zadek, ale rozhodně stojí za přečtení.

02.06.2019 4 z 5

Doporučuji jako oddechovku, nic jiného jsem od ní nečekala. Nesmím se nad ní příliš zamýšlet, protože celý příběh je poměrně absurdní a málo uvěřitelný. Na začátku jsem se bavila, mělo to spád, pak už pro mě slabší a dočetla jsem spíše ze setrvačnosti.

02.06.2019 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Opět pěkná knížka této autorky, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbilo propojení s hudbou a krásné texty písniček.

25.05.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nádherná kniha, u které doporučuji dočíst si i doslov. Autorku mám moc ráda a vždy hladově čekám, na každou její knížku. Moc se mi líbí, že ač je to v podstatě romantické čtení, není to jenom romantika, vždy je tam něco navíc. V této autorka otevírá další vážné téma a to domácí násilí.

25.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Psychologické thrillery mám ráda a tento byl jednoduše hodně dobrý. Přiznám se, že ze začátku mě napadlo: "tak podstatné už víme, padoucha máme, o čem to tedy teď bude". Ale moje obava se nepotvrdila, příběh se postupně dobře rozvíjel a celkově měla knížka spád. Těším se na další knihy autorky.

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Moje srdcovka. Knížka, ke které se vracím vždycky, když mi není úplně do zpěvu. Doporučuji.

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Další díl této skvělé série mě potěšil hodně a nemůžu napsat nic jiného, než že to bylo skvělé a já nutně potřebuji pokračování.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedním slovem nádhera. Vůbec nechápu, proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Mám moc ráda příběhy, kdy při čtení cítím emoce a je v podstatě jedno jaké. A u této knihy se to podařilo beze zbytku a ještě se to v průběhu čtení měnilo. Je to jedna z knížek, ke které se ráda vrátím, nejen pro tu lidskost a příjemný pocit, který jsem při ní měla, ale také proto, abych si připomínala, že nic není jen černobílé.

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Autorka je moje oblíbená, knížku jsem si užila a byla pro mě jako pohlazení. Moc se mi líbí to postupné skládání příběhu, až se to před Vámi vynoří a celé to najednou dává smysl. Opravdu doporučuji.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nebudu tuto knihu srovnávat s Dívkou, je to úplně jiné čtení. Kniha se mi líbila, ač výhrady mám. Hodně postav mi nevadilo, jsou výborně vykreslené, to autorka umí. Zároveň umí vtáhnout do prostředí, o kterém píše. Asi to nebyl tak silný námět, který Vás posadí na zadek, ale ani to by mi tolik nevadilo. Co mě ale zklamalo byl závěr, příliš uspěchaný a jakoby useknutý, škoda.

25.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdybych mohla, dám deset hvězdiček. Autorku mám velmi ráda, z každé její knihy jsem naprosto nadšená, i když z každé trochu jiným způsobem a z každé si odnáším jiné pocity. Toto byl neobyčejně silný příběh, který si prostě musíte přečíst, víc k tomu ani není co dodat.

19.05.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ač tento žánr čtu minimálně a rozhodně ho nevyhledávám, tak tato kniha se mi líbila natolik, že se nebudu bránit ani pokračování. Místy bych to tedy zkrátila, protože to na mě bylo trochu zdlouhavé, ale nápad dobrý, bylo to tak správně dávkováno, že mě to nutilo dočíst za každou cenu.

27.03.2019 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Autorku mám ráda a čtu jí už dlouhé roky. Tato knížka patří jednoznačně k těm lepším. Měla spád a zajímavé rozuzlení, rozhodně doporučuji.

27.03.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Oproti předešlé knize se mi tato docela líbila. Vždy při čtení knih této autorky přemýšlím, proč musí být postavy tak “ujeté”, obzvláště ženské postavy se jí vyloženě daří vykreslit tak, že mi nikdy nejsou sympatické.

24.03.2019 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Tak úplně detektivka to nebyla. Opět spousta různě psychicky narušených postav, na to už si u autorky začínám zvykat, konec divný. Rozporuplné pocity mám z této knihy.

24.03.2019 3 z 5