Závist

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marisa je šťastná: za muže má svou velkou lásku, úspěšného spisovatele, podílí se s ním na vedení renomovaného newyorského nakladatelství... Jediným mráčkem na jasném manželském nebi je nenaplněná touha po dítěti. Jednoho dne ji zaujme nový rukopis knihy, podepsaný pouze iniciálami. Pátrá po autorovi a netuší, že uvede do pohybu události, na jejichž konci mají být nevinní zproštěni viny a viníci po zásluze potrestáni, ani to, že hlavní roli v podivném dění bude mít právě ona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25571/-25571.jpg 4.5234
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

Envy (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Závist

Přidat komentář
Pája699
02. srpna

Bohužel budu asi jedna z mála, které si kniha nelíbala. Vůbec jsem se nemohla začíst, nevtáhlo mě to do děje. Místy jsem i stránky přeskakovala. Až ten konec byl čitelný a skončilo to přesně tak, jak se si myslela a tipovala. Jinak závist je opravdu špatná vlastnost!

comtesa0390
20. července

Sandřina nejlepší kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

alekis
03. června

Závist je nešťastná, neproduktivní lidská vlastnost. Závistivý člověk se užírá, protože by si přál být stejný jako ten, kterému závidí, mít to, co má on. Aniž by ale udělal cokoliv, aby se stal takovým, či lepším, neudělá nic a stále jen závidí. Závist nic netvoří, ničím netěší, nic nepřináší - jenom hlodá závistivci v duši, rozdírá ji a ničí.
Román Závist není jen o závisti a o dalších špatných vlastnostech, připsaných jedné z postav - a že to byl na mou věru pořádný mizera!
Je naštěstí též o přátelství a lásce, a o boji, který občas musí svést člověk sám se sebou, aby se ve svém životě posunul někam dál. Je to napínavý, hodně zajímavý příběh. Zdánlivě se jedná o "dva v jednom", zpočátku totiž čteme střídavě úryvky z nového rukopisu tajemného spisovatele a zároveň s tím příběh ženy, která se, díky své rozhodnosti a odvaze, dočká naplnění svých snů a přání.
Dramatické, romantické, kouzelně jemně erotické, prostě zábavné... A navíc napsané a přeložené velmi čtivě. Každopádně mohu jen doporučit :).

harena
01. června

Čtivý, napínavý, poutavý, nenáročný ale zábavný román pro ženy, který se opravdu povedl. Proto přehlédnu i takové věci, které se podle mě nemohly stát. Hlavní hrdina je poutavě vykreslený, duchaplný a padoucha musí každá žena hned nenávidět. V příběhu je všechno - chamtivost, žárlivost, závist, láska. Po přečtení románu žádný stres a přemýšlení, jsem příjemně naladěná a spokojená. Sandra Brown je profesionálka, která ví, co se líbí a umí psát.

Evaho73
12. dubna

Závisť je oddýchový príbeh, ktorý mne osobne nesadol, mala som problém začítať sa a vôbec dočítať ho. Možno to spôsobil aj fakt, že ani jedna postava mi nebola sympatická, dej príbehu mi prišiel až moc prekombinovaný, opisovaná akože super dobra kniha, autorom ktorej bol jeden s hlavných predstaviteľov pôsobila veľmi fádne.
SB namiešala do príbehu veľa ingrediencií od lásky, nenávisti, žiarlivosti, závisti, nevrelosti, zákernosti, zatvrdlosti, obmedzenosti, napätia až po neviem čo iné, a možno to spôsobilo, že mal síce veľa "príchutí", ale ja som si nenašla tu svoju obľúbenú.

haki34
26. března

v práci jsme se bavili o knihách a kolegyně se rozhodla, že mě seznámí se svojí oblíbenkyní Sandrou Brown, vybrala několik knížek a včera jsem přečetla první - Závist...ano, těch 460 stran se dá zvládnout za jeden den - řekla bych tak 5-6hod. intenzivního čtení...ono vlastně ani nešlo přestat :D

Anotace nelhaly - kdo chtěl napětí, našel ho..kdo chtěl romantiku, našel ji..kdo chtěl sex, má ho tam...dramatická zápletka - ano, je tam..(možná na můj vkus až trochu moc překombinovaný konec v stodole na zpracování bavlny..) - skrátka - první od autorky a hned první dobrá !! budu si pamatovat :) postavy uvěřitelné (i když padouch moc padouchovitý, Maris až příliš dokonalá..), oblíbíte si je, až máte chuť zakřičet : "nechoď tam ! je to past !!!" a tušíte, jak to vlastně celé dopadne... líbil se mi i nápad s psaním románu a vsuvky textu "Závisti" do Závisti - kde krásně vše zapadalo do sebe a brzy mi příběh byl jasný...kdo je kdo.
Moment překvapení byl profesor Hadley -to mě nenapadlo :D (ale pořád jsem přemýšlela, kdože to tak bude, a jestli se to nedozvím, že to autorce vytknu :D)

suma sumárum - čtivé, napínavé, zábavné, romantické, asi tedy spíše pro ženy (když jsem muži sdělila, co čtu a o čem to je - řekl :hlavně mi to nedávej...:D )..dokonalé to není, ale být Maris, Sandru Brown si vyberu jako autorku, po jejichž dílech se bude prášit :) Doporučuji a jdu na další !! Howgh !

pingu1
04. března

Sice předvídatelný děj, ale jinak pěkná, čtivá kniha ...

jankaander
05. ledna

Dokonalá kniha.Ta se moc povedla.A šup na další.....