aleza1 aleza1 komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhý díl a laťka stejně vysoko...výborné...čtivé....každá stránka super!!! Nezapomenutelný popis druhé oběti....Těším se na další stejně dobrý díl.

27.10.2018 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Opět další svědectví drsných, krutých a odporných zvěrstev. Očekávala jsem spíš zaměření na lékařský výzkum, který byl také zmiňován, ale šlo spíše o popisování práce sonderkomanda. Hrůza a děs z každého popsaného slova. I když se po nějaké době vracím ke knihám s tímto námětem, teď už fakt dlouho ne...Rozhodně však doporučuji k přečtení!

16.10.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Knihu s tématem gulagů jsem četla poprvé. Od známějších koncentračních táborů se liší jen tím, že v nich nebyly plynové komory a krematoria. Jinak ta hrůza, utrpení, nemoci, smrt a zacházení s mrtvými je téměř totožné...a vše se dělo již po ukončení 2. světové války...Nespravedlivý osud dvou sester při kterém běhá mráz po zádech a další až hrůza a lhostejnost tehdy československých politiků neschopných pomoci. Divím se, že obě byly schopny vrátit se do běžných životů...

05.09.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi čtivé, katastrofální a kruté. Neuvěřitelné, jak vůbec někdo byl schopen přežít takové útrapy a navíc s novorozenými dětmi. Je to "štěstí" v hrůze, kterou zažily tyto statečné ženy. Doporučuji maximálně a zařadit do povinné četby střední školy!!!!

26.07.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Úžasná další kniha v sérii. Děj, postavy, rozuzlení, vše má vždy ten pravý šmrnc!

15.07.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další, velmi čtivý díl. Napínavé do posledních stran. Neuhodla jsem, kdo za vším stojí, i když jsem měla jiné adepty. Postava detektiva Kim Stoneové je stále oblíbenější.

19.11.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ze začátku jsem se nemohla začíst tak jako u první knihy. Potom se však děj tak rozvinul, že nešlo knihu odložit. Zajímavá postava psychopatky Alex. Těším se na další díl.

05.11.2017 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Kniha vhodná pro teenagery, v tomto věku jsem ji nečetla, což je škoda, měla by být součástí povinné školní četby. Úžasně napsaná od slečny v tomto věku, určitě by se stala spisovatelkou. Klobouk dolů Anne...

09.06.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

O něco lepší a propracovanější než předchozí V lese visí anděl. Co mně však vadilo, tak to samé téma Mia a sebevražda a slova "Pojď Mio, pojď....". Toto by už stačilo a bylo by dobré vývoj postavy posunout dál. To samé rozvinout postavu samotného detektiva Munche a nenastrkovat neustále jeho rodinu do rolí obětí. Jinak celkem dobrá detektivka.

23.05.2017 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Stejně pěkné a čtivé jako první díl.

25.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak tento díl mě vůbec nenadchnul. Nemohla jsem se začíst a celkově děj nic moc. Tuto autorku i sérii mám moc ráda, ale předchozí díly byly o mnoho lepší. Za mě tentokrát horší hodnocení.

29.01.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Průměrná detektivka, neurazí, nenadchne.

16.07.2020 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Úžasný druhý díl!

06.07.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

První seznámení s autorem a určitě ne poslední. Je to přesně typ knihy, které mám ráda. Doufám, že i život Fabiana a ostatních členů týmu bude v dalších knihách více rozebrán. Takže skvěle se četlo a těším se na další.

27.11.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartlovy knihy jsou všechny podobné, s podobnými postavami i osudy. Na dovolenou a relax fajn čtení.

08.08.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

První půlkou knihy jsem se docela prokousávala, ale druhá půlka měla ten správný známý "bryndzovský" spád. Těším se na další Eričin případ.

05.04.2019 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Super, úžasné...tím že je díl jiný než předchozí, tak kniha opět nabrala jiný směr. Vraždy nejsou tak brutální jako předchozí, toto je spíš psychothriller připomínající Mlčení jehňátek...

09.03.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Přestože mám autorku moc ráda, tento díl mi prostě moc nesedl. Rozvláčný děj, spousta až nelogicky vmísených postav, několik dějových linek v rychlém sledu střídání. Nesedlo mi to, doufám, že příští bude lepší.

03.02.2019 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Čtivé psycho s prvkem nadpřirozena. Konec absolutně nečekaný a nepředvídatelný.

17.06.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jsem naprosto unešena knihami paní Mornštajnové. Hotýlek jsem četla jako třetí její knihu. Hana je TOP, ale ostatní dvě příliš nezaostávají. Krásně popsané životy několika generací propletené událostmi českých dějin. Každá kniha je jiná a přitom je snadné poznat, že napsáno stejnou autorkou. Doufám, že další budou brzy následovat.

03.04.2018 5 z 5