Aleen Online Aleen komentáře u knih

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Mám takový pocit, že tohle byl poslední díl, který v Čechách vyšel...škoda, protože tohle je šťavnaté a vtipné čtení. To prostě chceš, bavit se se smrtkou a její ďábelskou láskou. Nevědí, jestli se mají zabít, nebo si to rozdat. Každý díl byl lepší, než předchozí...Budu doufat, že si to v Betě rozmyslí a vyjde ještě alespoň jeden, dva...…..

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Téměř do úplného konce to byla kopie tolika knih a tolika detektivek, které jsem četla a viděla, že jsem četla hooodně rychle, abych se dostala k něčemu překvapivému. Naprosto nic překvapivého nepřišlo, až na ten závěr, ale podle mnoha indicií, které nám autorka již nějakou dobu předkládala, se dal čekat i on. To bylo jediné neokoukané v příběhu. Škoda... Protože mi přišlo, podle anotace, že kniha má potenciál... Nevyužitý.

28.10.2019 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tolik podezřelých, tolik indicií, tolik zvratů! Je šílené, když si člověk uvědomí, čí smrt musel Harry vyšetřovat. Ale dal to. Tedy s pomocí téměř všech podezřelých, což mi přišlo chvílemi až komické. Dobře, trochu se mi rehabilitoval s tím svým chlastem, ale asi další díly číst nebudu, protože předpokládám, že po tomto všem, čím si prošel v Noži, ho Nesbo k alkoholu bude muset navrátit...škoda, protože tady mu to chvílemi opravdu moc pěkně šlo.

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Ano, Arťom asi jednal jako člověk, který téměř celý svůj život prožil v pokřivené společnosti poválečné katastrofy, schované hluboko v podzemí, jako by neměl ani rozum, a ani zrnko snahy o přežití. Ani své, ani nikoho jiného. Zaobalil to v pravý opak a asi to nakonec opak byl, ale bylo to s ním opravdu těžké. Ale těžko posoudit, když jsme sami nezažili a, doufejme, nezažijeme. Mně se Metro roku 35 líbilo a líbilo moc, ačkoliv děsivé a temné.
Co se mi totálně nelíbilo, a za co ubírám hvězdu, ačkoliv to běžně nedělám, je KOREKTURA. To ji nikdo nedělal? Ve větách chyběla slova, aby dávaly správný smysl, některá slova, která nechyběla byla špatně vyskloňovaná a o čárkách ve větách snad nebudu ani psát. Mně to totálně rušilo v četbě. Člověk něco takového čekal před pár lety od Omegy a spol., ale Knižní klub?!?!?!? Škoda jedné hvězdy!

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kdybych ji měla přiřadit nálepku, byla by to "milá duchařina", věděla jsem, že se nejedná o horor, tudíž jsem nebyla zklamaná. Nenudila jsem se, některé pasáže nebyly úplně super, ale celkově jsem si hezky početla. Autorka je šikovná, s tajemnem nakládá v rámci žánru dobře, i když se nevyškrábe asi nikdy mezi elitu, bude jí patřit, alespoň v mé mozkové knihovně krásná střední příčka.

28.10.2019 4 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Na předchozí knihy o Mechanice jsem využila všechny superlativy, které znám....Já už nevím, kam až se dá vyšplhat s chválou na toto dílo! Nové dva příběhy překonaly opět o stupeň předchozí a já jsem u vytržení ze zpracování i děje. Díky za další osvětlení Ladynčiny historie. Naprostý skvost!

Království meče Království meče František Niedl

Krásné osobní příběhy na pozadí středověké historické skutečnosti. Vše se v této sérii propojuje a proplétá. Moc si užívám stavbu Vřesova a řešení finančních i rodinných problémů, jak Beneše, tak Wolframa, ale i ostatních aktérů. A celkem nečekaně si užívám i mocenských bojů tehdejších českých pánů, včetně krále. Velice si vážím vypravěčského umění pana Niedla.

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Dvě hvězdy za odvahu vydat knihu s takovou literární "kvalitou". Forma deníku asi byla zvolena správně. Ačkoliv musím říci, že takové přeskakování, nedokončování...ani nálepka chaotičky moc nepomáhá akceptovat zmatek, který z knihy čiší. A nemluvím jen o emočních zmatcích... Přečetla jsem velmi rychle, abych měla za sebou. Moc mě nezajímají informace o "VIP", chtěla jsem udělat výjimku a zjistit nějaké pikantnosti z této společnosti, ale ani to se nekonalo. Jen zklamání a smutek z neurovnaného vyprávění.

28.10.2019 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Hezky se mi Bryndzovy knihy čtou...Vždy jsou napínavé, po stránce vyšetřování, ale i po stránce Eričina přístupu k práci a hlavně nadřízeným....Někdy bych takovou podřízenou asi zabila, ale ona má prostě takové procento vyřešených vražd, že ji ledacos odpustím....Případ byl spletitý a zajímavý, prostě opět spokojenost. Když beru do ruky jeho knihy, jsem v klidu, protože vím, co chci a to také dostanu - dobře napsanou detektivku. A to vůbec není málo.

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Posloucháno na CD v autě. Krásně načtené Matoušem Rumlem. Vím, že je Gaiman velmi vtipný a tentokrát mi to ukázal již v předmluvě (doufám, že jste ji nepřeskočili!). Příběh je prostě skvělý, svět Podlondýna je promyšlený a propracovaný a postavy jsou skutečné, osobně jsem kvitovala s povděkem, že byly lidské. Celé to bylo správně vypointované a já si poslech báječně užila.

Pravda Pravda Terry Pratchett

Konečně mají i v Ank-Morkpolku i noviny!! A že přišly do města s pěkným vyrválem! Jsem velký milovník Pratchettovsko-Kantůrkovského humoru. Všechny postavy jsou vybroušeny do nejmenšího detailu. Tohle prostě musíte milovat. Tu dokonalost, spád a satirický pohled na náš svět. Přesně takhle si totiž představuji fungování všech médií :-)

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tenhle svět je mi blízký, cítím reálie Evropy. To je občerstvující. Příběh napínavý, zauzlený a překvapivě místy i vtipný. Líbila se mi výuka princezny mezi zaklínači a příchod čarodějky. Opravdu jsem se bavila. Putování je vždy úspěšná součást fantasy příběhů a tady také funguje. Výborně jsem se pobavila.

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Netušila jsem, že Pines má pokračování! Ačkoliv se mi některé prvky zdály laciné, profláknuté a místy jsem byla zklamaná z vývoje událostí, pěkně jsem se pobavila. Kniha má spád a napětí. Atmosféra již není tak překvapivá, protože víme z předchozí knihy, přesto svíravý pocit nepomíjí a já jsem si čtení fakt pěkně užila.

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Mám celkem ráda její předešlou řadu detektivek, i když ji nemám celou přečtenou. Líbí se mi ženský přístup k detektivce. Vztahy, které autorka popisuje odpovídají tomu, jak se ženy skutečně chovají a co cítí. Kolik z nás si, v přesvědčení, že jsme potkali Pana Božského, vytvoří vzdušný zámek a ani zcela zjevné indicie o opaku, nám neotevřou oči. Až když, dá se říci, je pozdě. Jsem rada, že od začátku vím, že má kniha dva díly a já budu mít možnost poznat, co všechno z dětství a raného mládí udělalo z hlavní hrdinky takovou nenápadnou psychopatku.

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Myslela jsem, že sérii o Platnéři, v mých očích, nic v oblasti historického románu, nepřekoná. Stalo se však. Velmi mi sedlo, jak se vyprávění věnuje dvěma, v této chvíli, nejsilnějším postavám ságy, služebníkům mocných, Benešovi a Wolframovi. Jejich morální pohled na svět je asi na tehdejší dobu dost neobvyklý a oceňuji jej. Byla jsem z tohoto dílu nadšená a, jako ten předešlý, jej přímo zhltla.

16.10.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

CD, které jsem poslouchala, načetla, opět bravurně, Petra Špalková. Musím přiznat, že anotace ke knize je pro mě mírně zavádějící. Příběh mě místy opravdu šokoval, i když po těch pár zkušenostech s literaturou, které mám, ne úplně překvapil :-) Kdo by totiž nečekal od takové prazvláštní, uzavřené a podivínské osoby, velmi zajímavý, nebo spíše hrozivý příběh, pokud možno z dětství? Málo jsem čekala, spíše inťoušské plky, hodně jsem dostala: poutavý příběh o tom, že se úplně každý může kdykoliv rozhodnout, jaký bude, jak se bude chovat a jaký chce život. Držela jsem té podivínce palce a asi to pomohlo.

16.10.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Clona se mi líbila o něco víc, než předchozí případ. Bylo méně piluli, méně alkoholu a více vyšetřování. Podle mého názoru se hlavní protagonisté polepšili. Napětí tak akorát, jen nemohu říci, že je to moje oblíbená série. Seveřeni mně všeobecně už moc neberou...

11.09.2019 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Předchozí knihy o mladé aristokratce jsem četla, tuto jsem poslouchala na CD. Bylo to krátké... :-) Pobavila jsem se, i když jsem se nepopadala za břicho. Fakt jsem ráda, ze jsem nedala na názory o upadající zábavě Bočkových knih. Za mně slušná spokojenost.

11.09.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Mám poslední dobou velmi šťastnou ruku ve výběru knih. Také u této jsem měla štěstí, ale co to píšu? Vlastně šlo o sázku na jistotu...i když po minulém dílu jsem měla maličko obavy, jak si s prekérní situací L. Penyova poradí. Nechci prozrazovat, tak raději jen náznak. Poradila si velmi dobře a já byla napjatá jak struna, až do samého konce a zároveň velmi spokojená s vývojem situace a také z toho,že mohu pobýt se svým oblíbeným hrdinou v oblíbené vesnici. Bezva!!!

11.09.2019 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Z Niedla se velice nenápadně stal jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Uvědomila jsem si to právě u tohoto románu. Zhltla jsem ho za pár večerů a vždy jsem se těšila na chvíli, kdy se k hrdinům ságy připojím v jejich nelehkém boji se středověkem. Musím uznat, že autor popisuje dobu, v níž se děj odehrává velice barvitě a velmi uvěřitelně. Ráda o něm říkám: Představuji si středověk tak, jak ho Niedl popisuje.

11.09.2019 5 z 5