Aleen Aleen komentáře u knih

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Ajajaj, nevěděla jsem, že nejde o uzavřený příběh, ale první knihu série!!!! Teď budu muset čekat na uzavření mnoha různých příběhů, než vyjde pokračování... Atmosféra prostředí mně nadchla. Líbilo se mi na venkově, ve městě, ale úplně nejvíc na univerzitě, kde musela hrdinka doslova bojovat na několika frontách o své místečko pro život. A podle mého názoru si s tím poradila na svůj věk a své zkušenosti velmi dobře. Jsem teď velmi napjatá, kdo se stane jejím vyvoleným, koho se jí podaří zachránit a zda se pochlapí a přeroste až v Černou čarodějku a zachrání všechny...ale to jsou všechno jen má očekávání a takové maličké konspirace :-)

22.02.2020 5 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Co se mi hodně líbilo byla ta stereotipnost a předvídatelnost, lidovost, žádné zkrášlování přístupu hrdiny, takového všeobecného chlapáka současnosti. Chvílemi jsem pocítila mírnou zoufalost ze současného fungování firem a společnosti, ale povětšinou jsem se pěkně bavila.

22.02.2020 4 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Bavila jsem se o příběhu s kamarádkou a ta mi řekla, že před pár lety četla téměř stejnou knihu v angličtině, jen od jiné autorky a s malými rozdíly v ději...ale to jen tak mimochodem. Vyprávění divné holky, která se nechá zneužívat ještě divnější bohatou holkou (i dalšími lidmi) a sama ji také začne zneužívat. Zvláštní a zajímavé čtení. Autorka velmi dobře zvládala přikování čtenáře ke čtení. Fakt jsme byla zvědavá, jak si s tím poradí a kam děj nasměruje, ačkoliv určité ingredience mi hodně napověděli. Trošku jiné čtení, které jsem si celkem užila.

22.02.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Omlouvám se, ale opět se budu opakovat: autor velice dobře zvládá své řemeslo - psát detektivky. Moc se mi líbilo vše. Hlavní postava mi přijde o dost vyrovnanější, než Kate, která okupovala všechny problematické okamžiky předchozí série. Přišlo mi, že do sebe záležitosti v příběhu pěkně zapadají. Nápad na zápletku je neokoukaný a postavy byly uvěřitelné. Žádné wow, ale pěkné počtení.

22.02.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

V listopadu se mně maminka, jako každý rok, ptala, co bych chtěla od Ježíška. Hluboce jsem se zamyslela a řekla: knížku! Všichni přítomní se dali do smíchu, protože "v tom dělám", přece mi nebudou kupovat knihu...Ha, ha, ha...Když jsem asi za týden přišla do práce, čekal tam na mně, jako poděkování za spolupráci, dárek ze spřáteleného nakladatelství...kniha! Sama bych si ji nejspíš nevybrala a o to víc se mi líbila. Historický román postavený na skutečných událostech, vystavěný z běžných starostí takové obyčejné aristokratky a takové obyčejné porodní báby, obviněné z čarodějnictví. Ke konci bylo i poměrně napínavo. Takže: Ježíšku, moc děkuji za svůj vysněný dárek! :-)

05.01.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Těžko hodnotit...práce s emocemi byla i na takovém malém prostoru báječná, přesto asi nejsem v rozpoložení, kdy by na mě platila tolik, jako v předešlých autorových skvostech. Témata byla zajímavá a přiznám se, že jsem si ji pro jistotu přečetla dvakrát, abych měla jistotu, že mi nějaký skrytý význam nezůstane skryt. Myslím, že nezůstal, ale přesto mi NĚCO maličkého chybělo, aby vyprávění vykouzlilo slzičku v mém oku. Netrefa, ale přesto moc pěkná :-)

05.01.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Chtěla jsem vědět, co se skrývá za Asadovou minulostí, ale nečekala jsem to tak masakroidní!!! Carl se nám dost zklidnil, vidím za tím jeho spokojený vztah...a jsem ráda, že ukázal, že dokáže být nejen výborný logik a vyšetřovatel, ale i přítel. Mně kniha dost chytla, opět více než jeden případ naráz a zajímavé propojení. Jako bonus Olsen poukázal na dva ze současných problémů: sklon k zabíjení u velmi mladých lidí a, moje noční můra, přistěhovalci, respektive příliv těžkých zločinců z arabských zemí do Evropy. Velmi zajímavý úhel pohledu. Méně legrace, více tragédií, ale pořád velmi dobrý Adler Olsen.

21.12.2019 5 z 5

Slečna pokladní Slečna pokladní Nina Hořínová

Přečetla jsem si dva předchozí komentáře a zjistila, že tahle knížečka asi pobavila spíše nás, kteří se vyhýbají sociálním sítím, seč to jde a neznáme tudíž tyto již uveřejněné glosy. Chtěla bych autorce poděkovat, za milé a velmi vtipné přiblížení zaměstnání, a to nejen pokladní, či prodavaček, lidí pracujících s lidmi. Pobavila jsem se a jsem vděčná, že TO někdo jasně a pochopitelně píše.

14.12.2019 5 z 5

Básničky o zvířátkách Básničky o zvířátkách Ivona Ďuričová

Povinně jsem přečetla celé, celé rodině. Vtipné a pěkné básničky s ilustracemi, které evokují některé animované pohádky :-). Zdají se mi na dost slušné úrovni a jako bonus na konci hádanky k jednotlivým zvířátkům. Sice byli některé verše maličko šroubované do rýmů, ale u mně neztratily na kouzlu. V naší rodině budou pod dvěma stromečky :-)

03.12.2019 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Nový protagonista příběhů Mistra napětí. Líbí se mi. Stále kolem něj zůstává jisté tajemství, které se asi plně rozvine a možná i odhalí až v dalších knihách, které jednoznačně jsou již někde na cestě. Možná ještě v hlavě pana Deavra. Je to takový James Bond - neohrožený, schopný, odhodlaný riskovat a vždy dokáže VŠE do čeho se pustí. A samozřejmě, ačkoliv je případ totálně zašmodrchaný a obrací nás od jednoho podezřelého k dalšímu a dalšímu, podaří se našemu soukromému agentu 007 vyřešit jej bravurně a téměř bez pomoci bezpečnostních složek...Jak jinak. Dostala jsem přesně to, co jsem od oblíbeného autora chtěla a jsem spokojená.

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Třetí příběh detektiva, nyní již VV Billa Hodgese a jeho partnerky Holly, jsem opět vyslechla načtené. Samozřejmě největší zážitek jsem měla z části čtené Janem Kanyzou. Bylo to napínavé až k zbláznění a tentokrát již více Kingovské, díky schopnosti hlavního Padoucha, který se nám moc krásně proplétal všemi třemi případy. Fakt jsem si řádně užila a neztrácela jsem nit ani při častém přerušování poslechu. Takové knize říkám Řádně odvedená práce spisovatele. Chvála, chvála, chvála....

03.12.2019 5 z 5

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

Panu Vaňkovi není co vytknout kdykoliv se jeho konání týká potravin, nápojů a jiných poživatin. Navíc jeho názory na stravu plně kopírují ty mé. Sladká kuchařka je opět precizně vypravená a zpracovaná. Recepty fungují bezvadně a připravené pokrmy vypadají na doprovodných fotografiích božsky. Vřele doporučuji.

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Jedinou nevýhodou detektivek paní Pennyové je, že všechny knihy, které čtu po ní, jsou v nevýhodě. Mně se totiž týden po přečtení vždy stýská po inspektoru Gamache a po Třech borovicích. Když se blížím k posteli a dojde mi, že jsem poslední knihu dočetla a již čtu cokoliv dalšího, skoro se mi sevře srdce...No dobře, trochu přehrávám, ale zase tak daleko od pravdy to není!
V díle nazvaném Dlouhá cesta domů jde, celkem očekávaně, o "výlet" za hranice městečka a zločin, o kterém se ani neví, zda se stal. Také se týká Petera, manžela malířky Clary, který se mi trochu zošklivil v předešlých dílech. Příběh je, jako vždy, sice napínavý, ale takovým zvláštně pohodovým způsobem. Naprostá spokojenost :-)

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Och, jak ráda bych dala pět hvězd...Příběh by si je rozhodně zasloužil, ale já měla takový problém se jmény! Že by se mi postavy nějak zásadně pletly to ne, nicméně používat tak často úúúplně celá jména, některá přes celý řádek dlouhá, bylo přitažené za kořínky. Musím přiznat, že mě to rušilo v soustředění na zápletku. Geralta a Ciri mám fakt ráda a fandím jim. O ostatních ještě pořád nevím, co si myslet, jsou záludní. Celkově pozitivní zážitek :-)

08.11.2019 4 z 5

Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy * antologie

Velice precizně vytvořená publikace. Z některých kapitol jsem byla úplně nadšená. Rozhodně jde o ojedinělý počin na našem trhu, velice odvážný, přesto nijak nepobuřuje. Ve většině případů jde o otevřené zpovědi, které si na nic nehrají a jen otevírají světy, které známe, nebo naopak jsou pro nás úplně neznámé. Vše je upřímné, uhlazeně podané a já jsem potěšena, že jsem si mohla tuto krásnou knihu přečíst a prohlédnout.

08.11.2019 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Taťána Medvecká na CD dokázala něco mimořádného: vyprávění z mládí znělo jako od mladé dívenky, doba stáří byla načtená nakřáplým hlasem staré paní. Ale nejen toto bylo důvodem, proč hodnotím vysoce. Málo knih o válce, té II. světové, je k úsměvu, až k smíchu. To, co si zažila Róza za jeden život by zabilo deset chlapů. Přesto si dovolím říci, že se jedná o titul, který přesahuje všechny kategorie, protože nikam nepatří úplně, ničemu přesně neodpovídá. Já jsem od ní dostala poselství a to ještě s humorem a je mi úplně fuk, že jí žádná škatulka nesedí.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velká odvaha všech zúčastněných osob vzhledem k době a situaci. Moc zajímavé čtení, které dokáže rozkrýt pocity protagonistů. Pěkně vykreslené situace, místa, lidi. Četla jsem pár let před filmem a musím film pochválit. Jedno z lepších zpracování literární předlohy.

28.10.2019 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Musím přiznat, že atmosféra vyprávění mi nebyla moc příjemná. Já prostě nechtěla, aby ty zas.... husitské války přišly a převálcovaly obyčejné lidi. Nechtěla jsem ani jiné ošklivé věci, které se našim hrdinům děly...Ale ono to prostě ke středověku patřilo, že se nežilo snadno. A o to uvěřitelnější je vše, co nám pan Niedl vypráví.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Hlavní postavy Niedlových knih jsou prostě sympaťáci, které si člověk musí zamilovat. Stejně jako Hynek...i když má své nedostatky, je prostě klaďas....Moc se mi styl psaní líbí, je poutavý a přitom poučný takovým tím nevtíravým způsobem.

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

U detektivek Louise Pennyové vůbec nevadí, že jde o jednu vraždu, že detektiv neběhá jako blázen za masovým vrahem, že prostě přemýšlí a je vlídný, milý, ale i přísný. Naopak, proto její knížky vyhledávám. Abych se vyklidnila a užila si krásnou práci se slovem, charaktery a prostředím. Trochu mi sice chyběly Tři borovice, ale oni tam stejně trochu byly :-)