Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

Bohemian Taboo Stories - Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421054/bmid_bohemian-taboo-stories-kniha-o-lide-7cV-421054.jpg 4 12 4

Kniha Bohemian Taboo Stories vyšla v roce, kdy jsme si připomněli třicet let od pádu komunismu a znovunabyté svobody v naší zemi. Kurátor Národní Galerie a kunsthistorik Otto M. Urban v úvodním slově Bohemian Taboo Stories napsal: „Nezbývá tak než doufat, že se jedná o první z řady knih, které budou následovat a které ukážou, že náš vztah k sexu je mírou svobody a tolerance společnosti, v níž žijeme.“ Kniha Bohemian Taboo Stories (s podtitulem Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy), tak na 352 stranách veřejnosti představuje zajímavé osobnosti, jež se věnují neobvyklým profesím a koníčkům, a které spojuje toto zásadní téma. Ve dvaceti povídkách a zpovědích z pera Michal Rejzka, Markéty Mathauser Malinové, Lindy Urbáškové, Luboše Y.Koláčka, Markéty Lustigové, Katastrofé, Kateřiny Saparové, Edny Kinbaku a Tomáše Dianišky, inspirovaných skutečnými událostmi, kniha popisuje osudy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají oblasti sexuality a erotiky. Všechny příběhy mají za cíl probudit ve čtenářích zájem o neobvyklé obory a nabídnout jiný pohled na lidskou sexualitu a díky velmi osobním příběhům, popisujícím důležité okamžiky v životech nejrůznějších osobností, možná také řešení stigmat, která s ní bývají spojována. Jednotlivé kapitoly jsou vždy věnovány konkrétní oblasti: od Prague Pride přes Laboratoř evoluční sexuologie a psychopatologie až po kultovního fotografa Petra Jedináka. Předmluvu napsal Otto M. Urban. Publikace je doprovázena poutavými ilustracemi vyhlášených výtvarných umělců, jako jsou Myokard, Daniel Kurz, Katastrofé nebo Martina Kurková Nožičková, fotografie dodali Henryk Mrejzek, Petr Jedinák, Robert Rambousek, Danny Work, Lucie Kout, Leah Takata, Václav Jirásek, Milan Mošna, Bet Orten a Martin Faltejsek. Velmi originální a designově zajímavý je i plastový přebal obálky s tajnou cenzorskou funkcí, který vytvořil grafik Tomáš Cikán. Zpracování celé knihy je pak navrženo tak, aby odráželo vztah, který ke knize její majitel má a jak citlivě nebo vášnivě se k Bohemian Taboo Stories chová.... celý text

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 8

1amu
1amu
24.05.2020 4 z 5

Velkoryse pojatá publikace, která čtenáře zaujme hned na začátku citátem: Skutečně oplzlí jsou pouze cudní lidé.
Jde o výpovědi lidí, kteří se zabývají buď profesionálně nebo jako amatéři u nás málo (knižně) zmapovanou oblastí, která má spíše zelenou v bulváru.
Vůbec by mne nenapadlo, že Filozofická fakulta v Praze nabízí v oboru Informační politika výběrové semináře Pornografie, společnost a nová média.
Zájemci o historii se lecos nového dovědí v kapitole Erotika v době Karla IV.
Protože jsem miloval vždy dějepis, nemohl jsem opomenout kapitolu "Stručné dějiny nemravnosti" - o tom nám úžasný profesor pan Vilém Toman nikdy nepřednášel.
Samozřejmě nelíbilo se mi vše, ale hodnotím průkopnický počin autora vysoko.

Ametymka
Ametymka
11.02.2020 5 z 5

Nadšenost. Těšila jsem se na ní domů, a zhltala jí během chvíle..přičemž jsem hledala informace, o mnohých 'vystupujících', i mimo knihu.
Jediné, co bych vytkla, absolutně se netýkající záležitost obsahu, je průhledný devastující se přebal-snad sám od sebe. Ale paráda hezká. Jinak nic! :)


Mrs.MF
Mrs.MF
23.11.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Netradiční, obohacující a i přesto, že vím s jakým záměrem byly jednotlivé příběhy napsané, občas mi bylo trochu líto, že příběh nepokračuje dál ◉‿◉

Aleen
Aleen
08.11.2019 5 z 5

Velice precizně vytvořená publikace. Z některých kapitol jsem byla úplně nadšená. Rozhodně jde o ojedinělý počin na našem trhu, velice odvážný, přesto nijak nepobuřuje. Ve většině případů jde o otevřené zpovědi, které si na nic nehrají a jen otevírají světy, které známe, nebo naopak jsou pro nás úplně neznámé. Vše je upřímné, uhlazeně podané a já jsem potěšena, že jsem si mohla tuto krásnou knihu přečíst a prohlédnout.