Sladké poklady české a moravské kuchyně

Sladké poklady české a moravské kuchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420976/bmid_sladke-poklady-ceske-a-moravske-kuc-Jkc-420976.jpg 5 52 14

Sladké POKLADY české a moravské kuchyně jsou výběrem precizního moderně zpracovaného průvodce českou a moravskou sladkou klasikou. Téměř 190 receptů je již tradičně zpracováno detailním a zároveň jednoduchým způsobem tak, aby je bez problémů dokázal připravit i začátečník.

Kuchařky

Vydáno: , Prakul Production

Lovehorses365
26.02.2024 5 z 5

Uplny poklad!!!!!!!!!!!!!

jarkaska
16.12.2022 5 z 5

Dcera dostala tuto kuchařku, a tak jsem z ní pekla již loni vánoční cukroví. Povedlo se a tak i letos byla využita. Kuchařky manželů Vaňkových se mi moc líbí. Jednoduché recepty a co mám nejvíce ráda, to jsou fotografie k receptům.

lapagerie
02.11.2022 5 z 5

Tuhle kuchařku mám ráda. Přehledné a hezké zpracování, recepty nekomplikované a povedou se!

asam
17.01.2022 5 z 5

radost se dívat na obrázky a ještě větší radost podle toho péct. Vždy se povedlo a chutnalo

Dámaskloboukem
19.10.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná kuchařka. Neobsahuje žádné kulinářské zázraky, všechny recepty jsou známé, ale názorná, logická. Pro začátečníky ideální. Oceňuji na konci vysvětlení chyb při pečení.
Jako první zkusím zázvorový sirup - ideální do tohoto období.
Jedna z knížek, kterou doufám ocení i další generace, až ji po mne podědí.
Já chovám ke zděděným kuchařkám téměř posvátnou úctu.
Tuto jsem dostala jako dárek k narozeninám od sestřenice.

Nuny
06.08.2021 4 z 5

To je asi první kniha, kdy mám problém s výsledkem. Vždy dodržuji přesné postupy a tady se mi často stane, že i obyčejná buchta podle předpisu, se prostě nepovede. Nicméně, opět je to velmi důkladně propracované a s pěknými fotkami.

JancaMia
02.05.2021 5 z 5

Super kuchařka na českou sladkou klasiku, jen m mrzí že jsem nenašla recept na tolik opěvované babiččiny "měchurky" , budu muset zapátrat v regionálních "krkonošských" kuchařkách . Panu Vaňkovi a jeho ženě všechna čest, co kniha to poklad.

Azmodan
06.01.2021 5 z 5

Kniha by se také mohla jmenovat, jako její sestry a bratři, "Jednoduše a dokonale - sladkosti". A nebylo by co k ní dodat. Prostě "jednoduše a dokonale". Jen tak podvědomě tuším, že zrovna u sladkých pokladů to "jednoduše" úplně nebude pravda...

Liteket
30.06.2020 2 z 5

Knížka má sice praktický a pěkný design, ovšem když vidím v kynutém těstě "špetka soli" trochu mě berou mory...protože není nic horšího, než plané kynuté, což se "špetkou soli", pokud nemáte ruku jak obr, poněkud hrozí...škoda...

fis.rena
25.05.2020 5 z 5

Ten ovocný koláč,jo. A čokoládová roláda. Jo,a taky vanilková omáčka!
Uživatelka Clara del Valle by se měla naučit číst...na str.66/67 je 190g smetany,ale zakysané! Je třeba číst pořádně,ano,abysme zbytečně neodradili někoho,kdo by si kuchařku rád koupil a číst umí :)
Recepty jsou opravdu skvělé, poctivé.

Eponka
26.01.2020 5 z 5

Nehlepší kuchařka co jsem měla možnost zkusit. Jsem totalní nekuchař ale díky této kuchařce udělám vše rychle a chutne zatim 14 receptu a vse top. Doporucuji ☺️

SakuraLuci
12.01.2020 5 z 5

Perfektní sladká kuchařka od Vaňka, jeho styl milují a vždy nám chutná

alnahu
03.01.2020 5 z 5

Další výborná kniha tentokrát ji sestavil pan Vaněk se svojí manželkou Janou a připravili pro nás opravdu skvěle propracovanou kuchařku.Tu sestavili s oblíbených receptů ,které připravovaly maminky a babičky,najdeme v ní recepty na sladké pokrmy,koláče,buchty,bábovky ,štrúdly a oblíbené cukroví.Recepty jsou popsány jednoduše ,aby si s nimi poradili i úplní začátečníci,každý recept je doplněn fotografií.Ráda peču a tato kniha ,kterou jsem dostala,jako dárek mě moc potěšila.

Aleen
03.12.2019 5 z 5

Panu Vaňkovi není co vytknout kdykoliv se jeho konání týká potravin, nápojů a jiných poživatin. Navíc jeho názory na stravu plně kopírují ty mé. Sladká kuchařka je opět precizně vypravená a zpracovaná. Recepty fungují bezvadně a připravené pokrmy vypadají na doprovodných fotografiích božsky. Vřele doporučuji.

Autoři knihy

Roman Vaněk
česká, 1969

Kniha Sladké poklady české a moravské kuchyně je v