Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Knize uděluji s radostí čtyři hvězdy, protože mě opravdu bavila. Od autora jsem přečetla už několik publikací a tuhle řadím mezi zdařilé. Objevila jsem v knize několik zajímavých postřehů, humorných příběhů a tipů na filmy a knihy. Navíc je zajímavé nahlédnout do soukromí známého spisovatele.

14.12.2016 4 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Kniha nepotěší ani neurazí, proto jí dávám tři hvězdy a řadím k lepšímu průměru. Příběh byl fádní, žádná zásadní zápletka, několik humorných situací a postřehů. Od autorky jsem četla už lepší i horší.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Zpočátku jsem ji četla s velkými rozpaky a příliš mě nezaujala. Nyní, když jsem ji dočetla z ní mám dobrý pocit a i přes počáteční rozpaky uděluji čtyři hvězdy. Líbí se mi, jak autorka dokázala popsat život na slepičí farmě. Vlastně celá kniha je jenom popis činností a každodenního života na farmě. Dialogy se zde mnoho nevyskytují. Některé pasáže a postřehy mě opravdu pobavily.Hlavně když autorka píše ve vší slušnosti, a pak tam střelí větu, že slepice jsou opravdu debilní zvířata. Potěšil mě závěr knihy, kdy to vypadalo, že se blízká na lepší časy a hrdinka se dostane do civilizace. Upřímně Betty obdivuju, že život v horách takhle zvládla.

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

I když bylo v knize mnoho postav a střídaly se ve vyprávění, k mému překvapení jsem se v nich lehce zorientovala. nemám politická témata ráda, ale kniha byla čtivá, námět zajímavý, z velké části podložený realitou. Jenom si myslím, že autor je zaujatý vůči Klausovi. Tahle kniha patří k těm lepším z autorovy dílny, proto čtyři hvězdy.

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Tento deník jsem četla až jako druhý v pořadí....deník z roku 2010 jsem četla dříve. Tento deník byl obsáhlejší, ale méně osobní než deník z roku 2010. Opět mě čtení bavilo. Autor pobavil historkami z rodinného života, dal zajímavé tipy na knihy. Oddechové čtení, které doporučuji.

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Kniha mě příliš nezaujala. Místy měla vtipné pasáže, ale to je asi tak všechno. Příběh byl zvláštní, charaktery jednotlivých postav taky. Je poznat, že knihu psali tři autoři. I když má každý svoji postavu, dílo působí neuceleně a roztěkaně.

14.12.2016 2 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Volné pokračování knihy Báječná léta pod psa mě pobavilo a řadím to mezi lepší autorovy výtvory. Opět mě pobavili historky o této neobvyklé rodince. Kousky Marca a Pava byly k popukání. Také se mi líbil střídavý styl vyprávění - Kvido vypravěč, deník Aničky, vyprávění formou divadelní hry. Určitě doporučuji a uvažuji, že tenhle titul zařadím i do své knihovny.

Inferno Inferno Dan Brown

Inferno mě z Brownových knih bavilo asi nejvíce. Autor píše stále ve stejném stylu - hlavní hrdina doprovázen kráskou musí v krátkém čase rozluštit zprávy v symbolech od padoucha. Inferno se zabývá aktuální otázkou růstu lidské populace. Myslela jsem si, že závěr je předvídatelný, ale nebyl. Dvakrát jsem se ve své domněnce spletla. Věřím, že díky této knize vzroste i počet turistů na zmiňovaných místech. :-) Knihu vřele doporučuji.

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

I když jsem nejprve viděla filmovou verzi a až potom sáhla po této knize, přečetla jsem ji jedním dechem. Viewegha styl mi vyhovuje, je to nenáročné odpočinkové čtení, na mateřskou dovolenou akorát. :-)

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Výborně a čtivě zpracovaná česká historie, a to dokonce jedno z méně oblíbených období, které se vyskytuje v učebnicích dějepisu a žáci se ho musí našprtat. Vzhledem k tomu, že mám vystudovaný dějepis, lituji toho, že kniha nebyla vydána v době, kdy jsem musela skládat zkoušky z českých dějin, hned by se ta látka učila lépe a člověk by se lépe orientoval. Líbil se mi vypravěčský styl autora, popisy bitev a dialogy....nemůžu jinak, než dát pět hvězd. :-)

14.12.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jsem konečně sáhla po tak velmi diskutované knize. Slyšela jsem na ní dobrá i špatná hodnocení, tak jsem se rozhodla, že si udělám obrázek sama. Podle referencí jsem čekala, že to bude psané porno od dvacáté strany, až dokonce. Mile mě překvapilo, že sex se objevil až na stodvacáté straně. :-) Příběh je velice jednoduchý, dialogy postav také a hlavní hrdinka je tak naivní, až mě to místy rozčiluje. Každopádně, jsem zvědavá zda zvítězí dobro nad zlem, jestli Stín výjde na slunce, a co ho stáhlo do temnoty, takže sáhnu i po druhém díle.

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Aby se čtenář pobavil nad touto knihou, měl by znát autory a díla, které Viewegh paroduje. Já jsem vše neznala, ale nevadilo mi to. Kniha neurazila, ale ani dvakrát nenadchla.

14.12.2016

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Opravdu povedený příběh tří žen, jejichž osud se navzájem proplétá. Líbilo se mi, že to bylo opravdu ze života. Přes tragikomický osud jednotlivých hrdinek, jsem se nad některými komickými scénami opravdu zasmála.

14.12.2016 3 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Oddychová četba, tak akorát na mateřskou dovolenou. Tuto knihu řadím k těm zdařilejším. Příběh čtyř žen, které během roku prožijí nemalou změnu v životě, je velice čtivý a ze života.

14.12.2016 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem nedočkavě sáhla i po druhém dílu tohoto bestselleru. Zajímala jsem se, zda autorka odhalí tajemství Christiana, a odhalila. Knížku jsem doslova zhltla, bavilo mě to. Líbilo se mi, jak ztvárnila lásku Christiana a Anny a také, že jsem dostala odpovědi na to, co zajímalo mě. jsem zvědavá o čem bude třetí díl. PS: Kniha je samozřejmě pro nenáročné, takové odpolední oddychové čtení. Žádné hluboké myšlenky v ní nenajdete. :-)

14.12.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

No tak tenhle díl byl nejslabší. Autorka se na to měla vykašlat a vůbec ho nepsat. Dvě třetiny knihy jsou jenom o šukání a životě milionáře, poslední třetina je trochu akční, ale zápletka je rychle rozuzlena a vše odpovídá tomu, že Anna má druhé povolání jako superhrdinka. Navíc autorce opravdu došly nápady, protože jsem se několikrát setkala, jak opakuje v knize pořád ty samé fráze. Konec knihy se dal očekávat, vzhledem k tomuto typu literatury. Ale ještě jednou říkám, autorka si tenhle díl měla odpustit. Byl zbytečný.

14.12.2016 2 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Pokračování vyprávění o rodu Přemyslovců opět nezklamalo. Čtivou formou autor vylíčil významnou část našich dějin. Zaměřil se na osobní život panovníků i tehdejší říšskou politiku (ta mě moc nebavila). Mám vystudovanou historii a tohle dílo bych velice uvítala v době, kdy jsem se učila na zkoušku z českých dějin.

14.12.2016 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Tak začátek knihy vypadal slibně, v závěru jsem byla spíše zklamaná. Jednalo se spíše o vykreslení charakteru obyvatel Sázavy, než o samotnou vraždu. Její rozuzlení a jak se to vlastně celé stalo, byl věnován asi tak odstavec.

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Tak tato kniha je opravdu zdařilá. Poutavý příběh, který jsem hltala od začátku do konce. Závěr jsem opravdu nečekala. A líbila se mi nevyřčená otázka na závěr, co vlastně žárlivý spisovatel provede s Klárou?

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Tato kniha, i když jsem ji četla až po Mráz přichází z hradu, mě bavila. Myslím, že naprosto přesně vystihuje ( i když je to jenom fikce) současnou politickou situaci, a to jak je naše republika zkorumpovaná. Je to úplně jiný styl než Viewegh píše, ale podařilo se mu to.