Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Naprostý propadák. Autor se v otcovské roli snažil vtipně podat pohádky pro nejmenší, ale vůbec se mu to nepovedlo.

14.12.2016 1 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Od tohoto autora jsem četla vše a i tahle kniha mě nezklamala. Zabývá se zase úplně jinou problematikou, kde v pozadí se opět dozvíte něco o dějinách Afganistánu a něco z jeho kultury. Příběh byl napínavý a dojemný zároveň. Čekala jsem happyend, ale je to ze života a v životě se mnoho heppyendů nestává. Hlavně u lidí, co mají tak komplikovaný osud, jako hlavní hrdinové knihy.

14.12.2016 5 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Tak tenhle díl zatím považuji za nejslabší. Osobnost Přemysla, mě zaujala až ke konci tohoto dílu. Jinak mě vyprávění nebavilo, asi hlavně proto, že byly líčeny světové dějiny a neustále upevňování moci Přemyslovských zemí.... Doufám, že čtyřka bude lepší. Jinak celkově tetralogii Přemyslovskou epopej považuji za zdařilou.

14.12.2016 2 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Další kniha z pera této autorky nezklamala. Příběh ze života psaný s lehkým humorem a nadsázkou. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a obdivuju ji, že celou situaci takto zvládla.

14.12.2016 3 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Jelikož mám doma osmiměsíční dceru a na mateřské dovolené jsem poprvé, naprosto jsem chápala pocity a výkyvy nálad hlavních hrdinek. Jsem na tom podobně stejně asi jako každá druhá matka. Naštěstí jsem se s nimi neztotožnila, protože mám skvělého manžela, který je z dcery unešený a dělá pro nás první poslední.... není vždy růžovo, ale tak hrozný jako v knížce to není. Kniha se mi líbila, četla se jedním dechem, proto uděluji čtyři hvězdy.

14.12.2016 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

To bylo tak hezký. Klasická červená knihovna s happyendem. Hlavní hrdinka mě byla velice sympatická. Byla cílevědomá a šla si za svým snem. To, že jí osud rozdal dobré karty, je věc druhá. Příjemné a oddechové čtení, nejlepší co jsem od Monyové četla.

14.12.2016 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála případů, kdy se mi líbila kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Tyto fejetony byly mnohem zábavnější a zajímavější, než fejetony z knihy Švédské stoly (ty jsem ani nedočetla).

07.12.2016 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Viewegh patří mezi mé oblíbené autory. Moc mu fandím už jen proto, že napsat tento titul ho muselo stát mnoho úsilí a také odvahy, něco takového vydat. Něco zcela odlišného od jeho předchozích děl, něco realného, smutného a depresivního. Autorovi fandím a přeju mu, aby našel zase životní optimismus.

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Na tuhle knihu jsem náhodou narazila, když jsem tápala knihovnou a hledala něco na vypůjčení. Zaujala mě obálka a ilustrace knihy a nelituji, že jsem si ji vybrala. Formánek má osobitý vypravěčský styl, který v Čechách nemá obdoby. jeho vyprávění není nudné a náměty nutí k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

07.12.2016 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

První kniha od této autorky. Nenadchla ani neurazila. Styl vyprávění mi moc nesedí, ale zaujaly mě příběhy v knize. Jsem zvědavá, jestli další tituly budou podobného rázu nebo o něčem jiném. Každopádně témata jsou trochu depresivní. Trošku mi to připomíná Monyovou, ale ta je čtivější a vtipnější.

Chalupářkou z donucení Chalupářkou z donucení Marcela Mlynářová

No nechápu, jak autorka sehnala vydavatele. Tohle by dokázal napsat i lajk. Celá kniha je jen výčet a popis práce na nově pořízené chalupě během deseti let, občas zmínka o něčem ze soukromí. Knihu jsem přečetla, ale nijak mě neuchvátila. Zkusím sáhnout ještě po nějakém titulu této autorky, zda to nebude lepší

07.12.2016 1 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Na to, že to je bestseller teda nic moc. Hned v první kapitole mě zarážely vulgarismy, které používala Dora. měla jsem chuť knížku odložit, protože to autorka kapánek s vžitím se do role puberťačky docela přehnala. Působilo to uměle. zaujala mě postava Oscara postava, která byla dost bizarní. Jinak, o vtipnou knihu u které bych se propadal za břicho se opravdu nejedná. Spíš je to takový docela reálný příběh jedné rodiny s dospívajícími dětmi. Četla jsem už lepší.

Goldstein píše dceři Goldstein píše dceři Irena Dousková

No, kniha nebyla špatná. Formou dopisů dceři Kláře jsme se dozvěděli životní příběh Goldsteina, který žije v cizině. Zároveň zde byla nepřímo popsaná i doba, ve které žil. Že bych ale z knihy byla vedle nebo po ní znovu sáhla, to říct nemohu.

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

No, vzhledem k tomu, že jsem tuhle publikaci četla jako druhou, první byla Chalupářkou z donucení, musím říct, že se nesla v podobném duchu. Opět popisy prací na nově zakoupené chalupě. Tato kniha byla alespoň obohacena ještě popisy z výletů a autorka chvílemi nechala nahlédnout i do soukromého života. Přesto je to kniha nekvalitní, kterou by dokázal napsat kdekdo. Dám autorce ještě jednu šanci a uvidíme, jestli se to ponese v podobném duchu.

07.12.2016 1 z 5

Deník matky na pokraji šílenství Deník matky na pokraji šílenství Niamh Greene

Další britský bestseller, u kterého jsem se měla potrhat smíchy. Tak to fakt nehrozilo. Autorka vylíčila formou deníkových záznamů každodenní život matky na mateřské dovolené. Podala to tak, že tyto ženy jsou naprosto bez sebevědomí, ušmudlané, věčně přejídající se chudinky, které volný čas s dítětem tráví v kavárnách, nákupních centrech nebo u televize. Aby se neřeklo, občas uvaří nějaké to teplé jídlo z polotovarů. Jsem matka na mateřské dovolené a myslím, že většina českých domácností takhle nefunguje. Knihu jsem přečetla, ale nijak mě nezasáhla. Happy end na konci byl trošku jako z červené knihovny a ne reálného života. Tahle kniha za mě - NIC MOC.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

První kniha od tohoto věhlasného autora, která se mi dostala do ruky. Říkala jsem si, že když ho všichni tak opěvují, je na čase si od něj něco přečíst. Lovci hlav mě bavili od začátku do konce. Koukala jsem po přečtení i na film a s tím jsem byla taky spokojená. Teď mám nachystaného Netopýra, tak jsem zvědavá, jestli bude kniha stejně dobrá.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Tak takhle jsem se naposledy bála u Kinga. Kniha byla skvělá. Příběh hlavního hrdiny, který se prolínal postřehy a komentáři autora mě doslova pohltil. A nejvíc děsivý na tom je, že příběh založen na skutečné události a skutečné budově. Druhá kniha od tohoto autora, která pojednává úplně o něčem jiném, mě opět pohltila a bavila od začátku do konce.

07.12.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Druhá kniha v pořadí od tohoto autora, tentokrát z řady případů Harryho Holea. Děj a hlavní hrdina mě zaujali až po sté stránce. jsem ráda, že jsem nakonec vydržela. Začátek příběhu byl nezáživný, kolem vyšetřování vraždy se tam nic moc nedělo a hrdina byl takový nemastný neslaný. vytrvalost ale růže přináší. Zbytek knihy už jen gradoval. Stejný problém jsem měla s některými knihami od Kinga a nakonec se stal mým oblíbeným autorem. Za ten pomalý a nezáživný rozjezd proto jen tři hvězdy.

07.12.2016 3 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Druhá kniha od této autorky. Báře Nesvadbové se musí nechat, že má svůj osobitý styl psaní. Knihu jsem přečetla během dvou večerů, byla nenáročná. Že by mě ale nějako nadchla nebo jsem si z ní "sedla na zadek", tak to ne. Proto uděluji jen dvě hvězdy. Navíc mi hlavní hrdinka není příliš sympatická.