Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Knihu jsem četla na základě doporučení. Všichni z ní byli unešení. Knihu jsem absolvovala tzv. rychločtením. Obsahovala pasáže s příběhy lidí, kteří podnikli různé změny a jak se jim na základě toho proměnil vztah. Kniha také obsahuje mnoho dotazníků, které Vám pomohou si uvědomit, jak si s partnerem či manželem v jednotlivých oblastech stojíte. Mně kniha žádné nové informace nepřinesla, maximálně uvědomění, že si s manželem vedeme v manželství opravdu dobře.

09.02.2023 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tak tahle knížka mě fakt dostala. Při čtení nemáte až do posledních stran tušení, jak to dopadne. Stále se vám honí hlavou, o co tady sakra jde, hltáte slova a stejně máte snahu nahlížet dopředu, jestli nenajdete nějakou indicii, která by vám to trochu objasnila. nenajdete. celé je to zapletené a neskutečné.

01.07.2017 5 z 5

Kniha neurazí, ale že bych si z ní sedla na zadek, to taky ne. Četla se mi mnohem lépe, než Stoletý stařík, který leží v knihovně stále nedočtený. Autorův styl vyprávění je totožný i s jeho ostatními díly a typický svými neuvěřitelnými zvraty a situacemi. Knihu řadím jako oddychovou četbu, kterou ale znovu už číst nebudu.

01.04.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak to byla síla. Nádherný, silný a dojemný příběh. Nemám slov. Těším se na další díla jdu se podívat na film.

12.02.2017 5 z 5

Nové povídky o ženách Nové povídky o ženách Michal Viewegh

Super povídky, nejlepší jaké jsem z téhle série četla. každá měla něco do sebe. nejvíce se mi líbila povídka od Marka Epsteina a Alice Nellis. Povídky Viewegha byly nejslabší.

30.01.2017 3 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Nuda, nuda, nuda. Povídky jsou na jedno brdo. Nejvíc mě asi zaujala povídka o manželce, která trávila dovolenou se zesnulým manželem. Ani jsem knihu nechtěla dočítat, nakonec jsem se překonala a přečetla celou. Už nikdy více.

28.01.2017 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Věřím tomu, že vzhledem k množství postav a vyprávění chvíli v přítomnosti, chvíli v minulosti, se někomu kniha četla obtížně. Mně to nevadilo, bavilo mě to a spletitý osud postav jsem vnímala jako hlavolam, který mě bavilo luštit. Jednotlivé příběhy byly odlišné a přesto tak stejné. Žádné happyendy a konečné resumé, vše zůstalo otevřené, takže je na každém čtenáři, jaký konec si domyslí. Já jsem optimista, takže paní Dobrovolná měla jenom otřes mozku a rozjela se jí nová životní etapa. Ze všech osudů mě asi nejvíce zasáhl osud Milušky.

25.01.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Super pokračování podivného příběhu. Vůbec bych nesrovnávala první a druhý díl. Druhý díl krásně navazuje na to, kde ten první skončil. Příběh plný akce, dobrodružství, nových podivných a dalších dosud neodhalených záhad. To vše doplněno krásnými fotografiemi. Celkově mě tato podivná kniha nutí k zamyšlení, co je pravda a co je fikce. Jak to je s těmi fotografiemi? Kde vzal autor inspiraci? Jelikož jsem člověk, který vidí pro většinu lidí "nenormální" věci a bytosti, takže jsem svým způsobem také podivná, tak si říkám, jestli nás podivných v tomto světě neběhá víc. :-) Dále časové smyčky. To je tedy něco. Téma, se kterým se nesetkávám poprvé a které mě hodně baví. Kdybyste věděli o nějaké knize, která pojednává o časových smyčkách, napište mi do zpráv. :-)

14.01.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem si přečetla, protože jsem na ní slyšela chválu ze všech stran. Ironický humor autora mi sedl, ale že bych se u knihy válela smíchy, to ne. Spíš vždycky jen takové uchechtnutí. Jediná pasáž, kdy jsem se začala smát opravdu nahlas, byla, když se hrabě učil jezdit na koni. Každopádně knížka mi zdobí knihovnu a určitě si i zakoupím druhý díl. Kdo se nudí, nebo se chce pobavit, tak doporučuji.

02.01.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Další seversky autor, který umí. Na Nesba nebo Larssona tak úplně ještě nemá, ale dobrý. Bavilo mě to. Rozjezd byl náročnější, ale potom bezva čtení. Chvílemi jsem musela knihu večer odložit a pokračovat až druhý den za světla, jak mi jednání některých hrdinů nahánělo strach. Také mě překvapil zvrat v dějové linii. Nejdříve řešíte Josefa a jeho stíhání a najednou se ocitáte deset let zpět v praxi Barka. Každopádně se mi příběh líbil, byl napínavý, chvílemi děsivý. Určitě doporučuji k přečtení.

01.01.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Oblíbená aristokratka opět nezklamala. Když jsem si myslela, že už autor nemůže s ničím přijít, tak se objeví tetička Nora a oživlá historie na Kostce. Těším se na další díl, protože tento skončil docela otevřeně a zajímá mě, jak se to bude vyvíjet mezi Marií a Maxem, co bude s Deniskou a Miladou, zemře pan Spock a nestane se s z Marie debilní škudlilka? :-) Nejlepší postava je pro mě hrabě Kostka.

01.01.2017 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tahle kniha se mi dostala do ruky náhodou na doporučení kolegyně z práce. Autor mě svým barvitým vyprávěním okamžitě vtáhl do děje. Vzhledem k tomu, že jsem nevěděla, co se mi dostalo do ruky, neustále jsem si myslela, že to bude oddechová četba. Rány osudu, které utrpěly hlavní hrdinky mi doslova rvaly srdce a nejedna slza mi při čtení ukápla. Vřele doporučuji.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Další díl Hry o trůny za mnou a já se nemůžu dočkat pokračování. Zaujala mě především dějová linie, kolem Zdi, že je zeď v ohrožení a hlavně osud Jona. Jsem zvědavá na další osud Brana a Aryi. Zítra asi naběhnu do knihkupectví pro další díl. Hodnotím 100%, protože v dnešní době mnoho zdařilých knih už nevychází.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Po přečtení Tisíce planoucích sluncí jsem s nadšením sáhla i po tomto titulu. Začátek byl vynikající a četba strhující, v půlce knihy nastal zvrat, dějová linie už neměla takový spád, byla to docela nuda. Návrat hrdiny do rodného Kábulu, a to co se tam odehrávalo, už knihu nezachránilo. Proto hodnotím pouhými 60%.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Zatím nejlepší díl ze série, kde dostaly prostor do té doby postavy vedlejší. Uchvátil mě příběh Jona a docela jsem si oblíbila Jamieho. Už se nemůžu dočkat, co bude následovat.

14.12.2016 5 z 5

A celý život budem šťastný... A celý život budem šťastný... * antologie

Oddechová knížka, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Některé povídky byly povedené, některé nudné, ale všechny byly ze života....

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Musím dát za pravdu většině a přiznat, že tento díl byl zatím z celé série nejslabší. Martinovi nelze upřít vynikající vypravěčský styl, který vás zatáhne do děje, ale v tomto díle děj plynul líně a velice pomalu. Martin si chystá půdu zřejmě pro něco většího. Krásně si to nachystal, takže se těším....jak to bude dál....

14.12.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Jedna z nejhorších knížek od Kinga, co jsem četla. Nevím, jestli je to tím, že mám za sebou Temnou věž a ostatní mi už připadá jako slabý odvar jeho tvůrčích schopností, přesto to nevzdávám a pokračuji v četbě jeho děl dál. Tahle knížka mi přišla jako dobrý nápad...viděla jsem v tom nadsázku, jak jsou lidi dneska zfanatizovaní různými typy soutěží jako Vyvolení, atd. I zde postávají u silnice fanoušci a je jim jedno, když jim před očima někoho odstřelí. Líbily se mi myšlenkové pochody hrdiny, to King vykreslil pěkně, ale závěr. Celou dobu člověk čeká hlavně na závěr a on to takhle odfláknul! Ode mě pouze čtyři hvězdy, má na víc!

14.12.2016 4 z 5

Povídky o mužích Povídky o mužích * antologie

Oddechové čtení na cesty. krátké a výstižné povídky. Některé zdařilé více, některé méně. Líbil se mi mužský pohled na určité věci.

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Edice krátkých povídek mě nadchla, proto jsem předpokládala, že i v téhle knize najdu povídky usměvavé a oddechové. Povídky se mi ale nelíbily, byly spíše depresivní, nudné a rozhodně ne oddechové.

14.12.2016 2 z 5