Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Jedna z lepších povídkových sérií. Nejvíce se mi líbila povídka Mám to ve svých rukou a Anděl na půdě.

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Další série českých povídek. Nejvíce se mi líbila povídka Chceš čaj? Příběhy byly usměvavé i k zamyšlení.

14.12.2016 3 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Super knížka, první od této autorky, kterou jsem četla a určitě se vrhnu na další. Čtivý, jednoduchý příběh, který mi zpříjemnil jedno odpoledne. U některých scén jsem se nasmála, něco mi připomínalo mě a mého manžela, a když jsem mu některé pasáže odcitovala, souhlasně se uculoval.

14.12.2016 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Průměrná oddechová knížka. Hlavní hrdinka mě rozčilovala svoji hloupostí a naivitou. Přes všechny rány osudu jsem ráda, že autorka ponechala otevřený konec a hrdince tak šanci šťastného konce.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Konečně je zpátky ten starý King. Tenhle styl vyprávění miluju. Navíc kombinace fantasy, scifi a hororu je výborně skloubená. Miluju svět Temné věže a příběhy, které se v tom světě odehrávají. Měla jsem obavy, aby ten příběh nebyl násilný a úplně mimo, když King sérii Temné věže už ukončil. Ale nebyl. Navíc, jak psal v předmluvě, kniha se dá číst i bez znalosti ságy Temné věže. Jsem opravdu nadšená, knihu jsem, přečetla jedním dechem a určitě si zaslouží pět hvězd.

Láska v New Yorku Láska v New Yorku Iva Pekárková

Kniha mě moc nenadchla. Povídky většinou končily velice pesimisticky. Vypravěčský styl autorky je průměrný. Doporučila bych tak ke kávě, když si chcete něco přečíst. Možná ale článek v nějakém časopisu by byl lepší.

14.12.2016 1 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Kniha o různých podobách lásky. Myslím, že neurazí, ale ani dvakrát nenadchne. Od autora jsem četla už lepší.

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Děj plynul pozvolna, ale byl velice čtivý. Líbily se mi osudy některých postav a jsem velice zvědavá, jak to bude pokračovat. Na posledních 50 stránkách likviduje zase hlavní postavy a já jen pevně věřím, že ne všechny zemřely!

14.12.2016 5 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Vypravěčský styl autorce nelze popřít. Do děje mě kniha vtáhla snadno. Problémem bylo velké množství postav, takže chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Také jsem postrádala napětí a gradaci děje. Přesto kniha nebyla špatná a svým způsobem se mi líbila. Není to ale kniha, kterou bych si přečetla podruhé.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kniha se mi líbila. Téma cestování v čase je moje oblíbené a románek George a Sadie byl velice silný. Tajně jsem doufala, že vše dopadne dobře, Kennedy bude zachráněn, Sadie se aklimatizuje v současnosti a všichni budou šťastni až do smrti. Realita byla ale jiná, pravdivá a je dobré, že King nakonec ukončil příběh takto. Knihu hodnotím mezi ty zdařilejší Kingovy výtvory, ale stále u mě vede Temná věž.

14.12.2016 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knihy Simony Monyové mě velice baví. Je to oddechové čtení, témata jsou různá a hlavně ze života. Při čtení této knihy jsem byla vděčná, že žádnou tchýni nemusím řešit :-) Očekávala jsem happyend, ale samozřejmě život není samý happyend, tak to skončilo podle reality. Doporučuji. Film jsem neviděla - nemohu porovnat.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Zajímavý pohled na současné trendy a ženy, které jsou těmito trendy posedlé. Samozřejmě je neodsuzuju, ale Mojmírova manželka zkombinovala vše co šlo a samotného Mojmíra mi bylo líto. Z děl autora mně tato publikace přišla slabší, ale bylo zajímavé to sledovat z pohledu muže a z pohledu feministky. :-)

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Váchal chtěl předvést, co je to Krvavý román,a tak co nejvíce motivů z tohoto druhu literatury nacpal do jedné knihy. Setkáme se zde s vraždou, výměnou dětí, nevěrou, falšováním peněz, zkorumpovanou církví, zmrtvýchvstání, nadpřirozenými postavami, kanibalismem, atd. V knize se objevuje spousta postav a dějových linií, autor "skáče" z jedné do druhé, takže je složitější se v tom zorientovat. Pobavil mě konec, kdy nakladatel Paseka nemá peníze na další papír, tak příběh "usekne". Dávám pouze dvě hvězdy, protože to nebyla četba dle mého gusta. :-) Přesto nelze upřít, že Váchalův humor je vskutku originální.

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Kniha nepotěší ani neurazí, ale některé příběhy byly opravdu "slabé". oddechové čtení, které nezabere mnoho času, ale určitě po této knize nesáhnu znova.

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Kniha se četla velmi dobře, za dva dny jsem ji měla přečtenou. Také se mi líbilo grafické provedení vydání knihy. K samotnému příběhu:čtenář se dozví spoustu zajímavostí ze světa umění, především o katedrále sv. Víta. Příběh vypráví dvě postavy - Roman a Klára. Klára používá dost nespisovnou mluvu :-) V knize nechybí vraždy, tajemná Sidonie, milostná zápletka. Celou dobu jsem čekala, jak to vlastně je, aniž bych tušila...a tak mě rozuzlení a konec, jen na několika málo stránkách trochu zklamal.

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Toto dílo mi připadá z dílny Viewegha jako jedno z těch slabších. Střídání vypravěčů mě ze začátku zmátlo a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo a o kom zrovna mluví. Příběh byl průměrný, ani nenadchnul, ani neurazil. Viewegh umí mnohem lépe, proto jenom dvě hvězdy.

14.12.2016

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Začátek knihy byl velmi slibný, ale zbytek zklamal. Myslela jsem, že autor zpracuje příběhy jednotlivých postav trochu do hloubky, ale bohužel. Kniha je jako když napsána narychlo a bez nápadu.

14.12.2016 2 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Kniha se skládá ze dvou vyprávěcích rovin - fiktivní autorka a její literární postava. Už jen to, že příběhy fiktivní autorky a její postavy jsou téměř totožné, činí z knihy nudné čtení. Od této autorky jsem četla mnohem lepší knížky. U tohoto díla jsem měla pocit vyhoření autorky...že neví o čem psát...jen to tak nějak "plácá" dohromady.

14.12.2016

Švédské stoly aneb Jací jsme Švédské stoly aneb Jací jsme Michal Viewegh

Kniha obsahuje autorovy fejetony. Přečetla jsem jenom polovinu z nich, druhá část, ze starších let, která se zaměřovala hlavně na politickou situaci mě fakt už nebavila, a tak tuto knihu řadím mezi jednu z mála, které jsem nedočetla.

14.12.2016 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi podařená a čtivá kniha, která zajímavým způsobem pojednává o národní historii z oblasti Hrozenkova. Autorka poutavým způsobem vylíčila život tzv. bohyní a jejich nelehký osud. Zaujal mě samotný konec hlavní hrdinky Dory Idesové, to jsem opravdu nečekala. Také se mi líbilo, že v knize se objevila různá tajemství, která hlavní hrdinka postupně odhalovala. Určitě se k příběhu v budoucnu ještě několikrát vrátím.