Povídky o lásce

Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech - takové je základní téma nové knihy nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha. Ve všech šestnácti povídkách autor využívá svých stylistických a kompozičních dovedností a výše naznačenou tematickou pestrost vynalézavě doplňuje širokou škálou prostředků vypravěčských. Šťastnou i odvrácenou tvář lásky pozoruje Viewegh nejen s porozuměním, ale rovněž s tradičním ironickým nadhledem, takže občasný smutek či melancholii těchto krátkých próz téměř vždy "povinně" provází humor slovní i situační....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25304/povidky-o-lasce-25304.jpg 3.4212
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Kniha Povídky o lásce

oblakaknih

Povídky o lásce jsou skvělé čtení na léto. Nenáročné, oddychové a rychlé na přečtení.
Vzhledem k tomu, že jsou povídky opravdu krátké, nemáte nejmenší šanci vytvořit si vztah k postavám.
Autorův styl psaní mi vyhovuje, knihu jsem přečetla rychle a bez problémů.
Děje jednotlivých povídek mě ale nenadchly. Neurazily, ale ani nenadchly.
Celkově knihu hodnotím průměrně. Prostě letní čtení.

Martina410

Takove nemastne neslane.

alcahanca

Kostka osudu a Vzkříšení se mi líbilo nejvíc. Ostatní povídky dobrý průměr. Existuje mnoho podob lásky, pokud to chcete zjistit, přečtěte si tuto knihu.

ronave

Ani tato kniha povídek od Viewegha mě nezklamala. Je to velmi čtivá, pohodová oddychovka.

Kikim
22.08.2018

Taková oddychovka, pobavila mě, rozesmutnila, přiměla přemýšlet, tak si představuju knihu povídek :)

antonin0999
28.06.2018

Knihy Michala Viewegha jsou něco jako knižní fast-food. Čtení utíká, docela se u něj člověk baví a jakmile knihu odloží, vše zapomene. Jsou to mini(sukňové)příběhy ze života, přináší člověku odreagování. Některé jsou člověku bližší, jiné méně, ale každý čtenář si asi najde to své. Čistý, lehce stravitelný průměr. Cheeseburger.

greetchen
16.10.2017

Jako oddechovka stačí, ale nenadchne. Podobně laděné Povídky o manželství a sexu mi přišly přeci jen o trochu silnější.

Zlatovláska
14.07.2017

Některé povídky byly zajímavé, jiné k zamyšlení a některé se mi třeba vůbec nelíbily. Avšak povídka "Kostka osudu" vše vykompenzovala; smála jsem se na celé kolo (bohužel v metru), nedokázala jsem přestat; totální záchvaty smíchu... Ještě dlouho potom, když jsem si na ni vzpomněla, tak se záchvat opakoval... :-))) Tak už jen kvůli této povídce doporučuji titul přečíst. :-)