Další báječný rok

Po pětiletém odstupu se nejpopulárnější český spisovatel Michal Viewegh opět vrátil k žánru deníku. Na otázku Proč znovu deník? výmluvně uvádí: „Za prvé doufám, že kromě nevyhnutelných banalit obsahují moje deníky i nějakou tu nebanální myšlenku, pravdivý postřeh, vtip, slovní hříčku, zajímavou situaci, autentický cit, otevřené doznání, nevšední setkání, veselou historku a tak dále. Za druhé: i já coby náruživý čtenář rád čtu deníky spisovatelů; kdyby vyšel v českém překladu například deník nejprodávanějšího současného španělského nebo norského spisovatele, rozhodně bych si ho přečetl. A do třetice: i kdyby nakrásně můj život banální byl, nemá snad čtenář právo mé deníky ignorovat?“ Další báječný rok je zajímavou osobní kronikou roku 2010, přinášející nebývale detailní portrét nejznámějšího tuzemského autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77003/dalsi-bajecny-rok-77003.jpg 3.5112
Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Kniha Další báječný rok

palka452

Deníky jo knihy ne kdo chce najde v tom spoustu pravdy ale musí hledat tehdy jsem zrovna přemýšlela jak dlouho může vydržet to naštvaní na naši politickou situaci jestli to všechno vydrží...

jprst

Autor opět nepřekvapil ničím mimořádným, jen potvrdil, že jeho tvorba má střídavou kvalitu, i když dobře "řemeslně" odvedenou.

Reacher
18.11.2018

Pan Viewegh se psaním deníku pustil na velmi tenký led. Tím, že minimálně cenzuruje a snaží se být upřímný, hodně lidí popudí, některé třeba i znechutí...
Co se týká mě, tak musím napsat, že je mi zase o trochu bližší, byť to jeho věčné vyřizování si účtů se svými kritiky, mně přijde méně chlapské, spíše dětinské.

mschmidtova
07.11.2017

Je to deník, takže nemůžu hodnotit jen styl psaní a obsah. Musím nutně hodnotit i osobnost autora, která se do deníku promítá. Nemám ráda lidi, kteří se chlubí něčím, o čem by vůbec neměli mluvit a ještě to prezentují jako ironii. Lidé, kteří rádi a často mluví, si často neuvědomují, co vlastně o sobě vypovídají.

ecila13
07.09.2017

Oba deníky mě bavily. Oceňuji otevřenost autora. Nedivím se, že MV stálo psaní a životní styl už dvě manželství ;-)

micha-ella
05.07.2017

Pan Viewegh se předvedl. Páni, to je snobský ubožák!

pinar
05.01.2017

Trochu jiný Viewegh, patří mezi zdařilejší díla. Bavilo mě to číst, má spád a není podbízivá. A našla jsem paralely s mými zkušenostmi - líbilo se mi, když otec vzal všechny své dcery z obou vztahů na dovolenou, že mu dcery z prvního manželství nabídnou hlídat dítě z nového vztahu, aby si otec mohl užít hezký večer s novou partnerkou. Zažila a zažívám to zcela jinak, tak mi tahle epizoda utkvěla, a jestli je to epizoda pravdivá, tak klobouk dolů před výchovnými metodami (otce nebo matky?). Jinak v deníku tipy na fungující vinárny a restaurace, které jsem ze zvědavosti navštívila, stejně jako mě potěšilo, když se autor v pohyboval v místech, která znám a která se mi při čtení vybavovala.

Alaglesia
14.12.2016

Knize uděluji s radostí čtyři hvězdy, protože mě opravdu bavila. Od autora jsem přečetla už několik publikací a tuhle řadím mezi zdařilé. Objevila jsem v knize několik zajímavých postřehů, humorných příběhů a tipů na filmy a knihy. Navíc je zajímavé nahlédnout do soukromí známého spisovatele.

Velké problémy v Malém Vietnamu
Velké problémy v Malém Vietnamu