akcive11 akcive11 komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Miluju miluju miluju :)
Obdivuji autorku, že dokáže vymyslet a napsat smyšlený příběh, který vás upoutá do posledního slova. V dnešní době již pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by neznal Hunger Games.

Divergence Divergence Veronica Roth

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Preferuji příběhy uspořádané s koncem děje na konci knihy. Autor ve svém vyprávění užívá konce v úvodu. Ochuzuje vás o moment překvapení, vyvrcholení děje. Během čtení tak společně rozkrýváte jednotlivá fakta k dopadení zločince/zločinců. I přesto vás napínavým příběhem dokáže upoutat až k samotnému závěru.
Za mě byla kniha Zabijáci lepší.

30.08.2020 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

kniha je strop! dobrých knih je celkem hodně, ale těch vynikajích je pomálu a tato kniha je jednou z nich

21.08.2020 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

knihu jsem přečetla za 2 dny

21.08.2020 5 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

První zkušenost s autorem a dávám 10/10.
Naprostá bomba! Bohužel na českém trhu chybí překlad všech knih a dostupnost přeložených. Což je opravdu velká chyba.
Kniha má přes 450 stran a není pasáž, kde by jste se nudili nebo vás nebavila. Hrozně dobře se čte. Nemůžete se od knihy odtrhnout, jste v napětí, jak se bude příběh dál vyvíjet.
Velmi doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

Co o knize napsat? Popisuje silný cit mezi otcem a synem, který se vydal na poslední cestu. Cestu se smutným koncem. Kdo se s příběhem ztotožní, věřím, že v něm zanechá hluboké emoce. Bohužel, já musím hodnotit knihu záporně. Ve vyprávění jsem Goffu vůbec nepoznávala. Miluji jeho kriminální příběhy, tento mě vůbec neoslovil.

22.03.2021 2 z 5

Bílé dveře Bílé dveře Olga Scheinpflugová

Opět krásná kniha od této autorky. Její příběhy vám vždy mají co nabídnout, otvírají vaši mysl. Vede k zamyšlení a i k poznání sama sebe.
Krásně zobrazené mezilidské vztahy, obětavost matky ke své dceři a idealismus mládí dcery.

02.03.2021 5 z 5

Paní Parkingtonová Paní Parkingtonová Louis Bromfield

Krásné vyprávění staré paní o jejím životě a mezilidských vztazích. Zéjména vztahu mezí ní, jako prababičky a její pravnučky Jany. Knihu autor napsal již v roce 1944 a je až s podivem, jak lze aplikovat moudra a pohled na svět i do dnešní doby, již skoro 80.let od jejího vydání.
Knihu jsem dostala od své milované babičky a zamilovala jsem si jí od první chvíle.

06.01.2021 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Zvolené téma feťáci, mému srdci nejvzdálenější. Tím se mi dost špatně kniha četla. Za mě nejslabší z jeho děl.

17.11.2020 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Opět skvělý, strhující příběh.

07.10.2020 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Záruka dobrého čtení.

07.10.2020 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásná kniha, velmi silný příběh.

06.09.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Můj nejvíc nejoblíbenější český autor. U jeho příběhů se zasmějete i pobrečíte zároveň. Pan Spisovatel. Doporučuji i divadelní hry, jsou v podobném ražení jako jeho knihy. Člověk se srdcem na dlani a to srdce vkládá do své práce, na tvorbě je to velmi znát.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Z mé strany bylo větší očekávání na hlubší poznání spolků, které tvoří strukturovou linii děje.

04.09.2020 3 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Knihy v hlavní roli s Mikem jsem hltala a přečetla maximálně během dvou dnů. Do Terence se musím nutit, příběhy jsou pomalé, nezáživné,..vždy to trochu zachrání konec. Ani tato kniha bohužel nebyla výjimkou. Nemohla jsem se dočkat konce, kdy to budu mít za sebou :( nedokážu pochopit, jak jedna a ta samá osoba dokáže psát na začátku kariéry takové pecky a teď takový úpadek. Je mi to vážně líto, byla jsem velký fanoušek a nadšenec do knih Martina Goffy a s každou nově vydanou knihou se těším a doufám, že se stane zázrak a ve stylu psaní to zase bude starý dobrý Goffa,..

21.04.2023 2 z 5

Vraždy na Dvojce Vraždy na Dvojce Ondřej Fanta

Kniha je velmi čtivá, velkým překvapením grafika a úryvky z trestního zákona a řádu. Nadšenci z knih Martina Goffy budou spokojeni :) Doporučuji.

11.04.2023 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Na můj vkus se příliš řešila politika u této problematiky a popis nefungování a dopad na jednotlivce byl velmi okrajový. Nemohu si pomoci a srovnávám s knihou Sucho, která se mi líbila o něco více, i přesto, že hlavními aktéry byly děti. Každopádně u obou knih doufám za nás za všechny, že se ani jedna předpověď nevyplní. Připravit se na to nelze, pouze tu katastrofu jen oddálíte. Jednodužší to budou mít lidé na venkově, než ve městech pokud opravdu něco takového přijde.

17.01.2022

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Příběh je suchý, nezáživný, až s jeho koncem přichází děsivé odhalení.
Jsem fanynkou série detektiva Mika Syrového. Bohužel ostatní příběhy mě nijak nenadchly.
Moje 13tá přečtená kniha od autora. Tentokrát 13 nebylo šťastné číslo.

04.04.2021 3 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Krásný, dojemný, citlivý příběh o Palestinsko-izraelských vztazích, o lásce a naději, víře v lepší svět, v budoucnost.
Podoba s autorem Khaledem Hosseini a jeho dílem Lovec draků.

04.03.2021 5 z 5