akcive11 akcive11 komentáře u knih

Intuice Intuice Laurent Gounelle

Každá kniha od G je zárukou dobrého čtení. Myslím, že poprvé se uchýlil k detektivnímu žánru a musím říct, že za mě se mu to povedlo :) Kniha se velmi dobře čte, ostatně jako každá jeho kniha.

17.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Opět úžasný, krásný, vtipný, dojemný příběh od geniálního autora! Velmi doporučuji všechny jeho knihy.

13.12.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Bohužel nemohu nějak přijít na chuť Terencovi. Stále ho srovnávám s Mikem a to je opravdu nerovný boj. Velmi prosím autora, ať opustí v pokračování Terence a vrátí se zpět k dvojici Mika a Tonyho. Četla jsem všechny knihy od autora, jsem skalním fanouškem. Musím popravdě přiznat, že knihy bez Mika nemají takovou šťávu a čtenářův chtíč ve čtení se pomalu vytrácí. Je to škoda, protože styl autorova psaní je geniální. Ale vyměnit hlavní postavy nebyl dobrý tah na branku.
Nedoporučuji. Kniha nenadchne a neurazí.

30.04.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Za mě je tato kniha z 6ti případů Eriky Fosterové nejlepší nebo alespoň druhá nejlepší.

26.03.2021 5 z 5

Několik krátkých příběhů, které se stylem psaní neodlišují od příběhů vydaných v celých knihách.

26.12.2020 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Výborná kniha! Skvělý námět, napínavá do poslední kapitoly. Jo nezklame.

24.11.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Collins píše dobrým jazykem, je to velmi čtivé. Stránky otáčíte a najednou zjistíte, že jste skoro o 200 stran dál.
Ale k příběhu,..nejméně oblíbená posnava prezidenta Snowa má vlastní knihu. Takový jeho životopis, který končí 19tinama. Kniha určitě stojí za přečtení, ale nemějte přehnaná očekávání :)

30.09.2020 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Úžasně napsaná kniha ze dvou pohledů, rub a líc.
Můj nejvíc nejoblíbenější český autor. U jeho příběhů se zasmějete i pobrečíte zároveň. Pan Spisovatel. Doporučuji i divadelní hry, jsou v podobném ražení jako jeho knihy. Člověk se srdcem na dlani a to srdce vkládá do své práce, na tvorbě je to velmi znát.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha stojí za přečtení.

04.09.2020 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Miluju miluju miluju :)
Obdivuji autorku, že dokáže vymyslet a napsat smyšlený příběh, který vás upoutá do posledního slova. V dnešní době již pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by neznal Hunger Games.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

Aliance Aliance Veronica Roth

Jsem velkým fanouškem triologie + Čtyřky.

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Naprostá bomba! Knihy s mafiánskou tématikou od pana Kariky zbožňuji. Příběh je vždy velmi napínavý, čtivý, svižný. Velkým zklamáním pro fanoušky, není druhý díl Ve stínu mafie v českém jazyce :(

06.04.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Podle napsaných recenzí jsem knihu začala číst s velkým očekáváním. To však začalo rychle opadat. Styl psaní je spíše takové vyprávění, velmi rozvité a barvité. Dozvíte se vše o lidech z vesničky o 5ti chalupách. Kniha postrádá energii, napětí. Je to takové dlouhosáhlé čtení o ničem.
Co musím autorce velmi pochválit, drží vraha obětí v utajení, až do samého konce.

09.03.2022 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Čtivá, napínavá do poslední stránky. Závěr famózní. Doporučuji

13.12.2021 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Takové čtivé vyprávění, nenadchne a neurazí.
S úctou k panu Larssonovi doufám, že tento díl byl již poslední.

10.04.2021 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Co se týče 6ti případů Eriky Fosterové autor na střídačku v knihách prozrazuje vraha. Důvodu nerozumím, ale jako milovník kriminálních případů mám samozřejmě ráda ty příběhy, kde během knihy podezíráte snad každého a stejně vás konec překvapí, protože jste se se svým několikátým, pozměněným tipem na vraha prostě netrefili.
I přesto dokázal v ději vymyslet velmi napínavý závěr.

18.03.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Příběh mi přijde dost reálný, na hodně místech již se tak děje, oblasti bez kapky vody.
Kniha vás nutí se nad situací zamyslet a sáhnout si do svědomí, když denně bereme vodu jako naprosto samozřejmou věc. Bohužel se toto téma týká i nás, stále slýcháme o malém počtu srážek, málo sněhu, méně zemědělských plodin, suché studny, zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů..
Děj v knize je průměrný, ale má hlubokou myšlenku. Díky ní stojí za to si knihu přečíst.

08.12.2020 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø