AjinQa AjinQa komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Od této knihy jsem moc neočekávala. Četla jsem různé recenze na internetu a moc kladných jich nebylo. Ale Sarah mě opravdu opět překvapila. V některých věcech se mi tato knížka líbila více než Skleněný trůn.(Už jen to že je napsána z pohledu hrdinky.) Ale samozřejmě miluju obě série. Nejdříve jsem knihu četla v AJ a musím říct, že překlad se jim povedl.
Feyre se mi jako hlavní hrdinka hodně líbila. Nebyla namyšlená ani nějaká přehnaná hrdinka jako jiné knižní postavy. Tamlina jsem si bohužel moc neoblíbila. Už kvůli konce. Lucien byl příjemný, ale mou nejoblíbenější postavou se stal Rhysand. Miluju ho už kvůli druhého dílu.
Určitě knihu doporučuji a dávám 5*. A nemůžu se dočkat na druhý díl. (Jen dodávám že dvojka je na motiv Persefony a Háda.)

11.08.2016 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Mě osobně tato kniha zklamala. Slyšela jsem na ní samou chválu, já ale nemůžu říct totéž.
Myslím si, že kniha má vystavěný hodně zajímavý svět. Trochu podobný (jak to tady píšou všichni) X-menovi.
Autorčin styl psaní mi celkem sedl, hlavně se mi lébily ty přeškrknuté věty a to že čísla psala čísly.( Ano, zní to divně) :D
Juliett je fajn hlavní postava. Je statečná a má zajímavé myšlení. Za to dávám velké +.
Jediné co se mi v příběhu nelíbilo, byla ta romantická stránka knihy. Juliett se zamilovala do kluka co sotva zná a to se mi fakt zdálo divné. Jejich "scény" se mi vůbec nezdály romantické. Bylo to spíše takové klišé. Už z tohoto důvodu jsem na 100% tým Warner. Mezi němi to alespoň jiskřilo.
Kniha sama o sobě opravdu není až tak špatná, ale já bohužel dávám pouze 3*. Samozřejmě ale doporučuju přečíst si ji.

13.03.2016 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Za mě velké zklamání. Celá kniha se mi zdála pomalu jako pohádka, kdy se místy autor snažil zasadit ty hororové prvky Osvětimi. Ale nešlo mu to. Po celou dobu čtení mi připadalo, že je hlavní hrdinka spíše na nějaké horší dovolené, a ne v koncentračním táboře. Ani styl psaní mi moc nesedl a docela jsem se musela přemlouvat k dalšímu čtení. Pokud máte rádi knihy z této doby doporučuji spíše Vypravěčku od Jodi Picoultové, která je na úplně jiné úrovni. Za mě 2*

06.01.2020 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Určitě zatím jedna z nejlepších knih co jsem v tomhle roce přečtla.
Šla jsem do toho s tím, že tohle bude další slátanina, která nepůjde číst, ale spletla jsem se. Kniha se četla v podstatě sama, postavy byly nanejvýš příjemné, děj sice místy přehnaný, ale nestežuju si. Určitě bych knihu doporučila jako takovou příjemnou oddechovku hlavně teď na léto. Myslím si, že si ještě jednou určitě přečtu, a už se nemůžu dočkat na další díl. Za mě určitě 5*!
*SPOILER*
Upřímně? Celou knížku jsem měla raději Eastona než Reeda. Zdálo se mi, že to mezi nimi více jiskřilo, a byl pro mě více příjemnější. No co. Jsem dost zvědavá na další díl, a o čem bude. To co na konci Reed udělal, se mi zdá celkem neodpustitelné, takže doufám, že se z této knihy nestane další Padesát odstínů šedé, protože podle mě má na víc.

12.06.2017 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Řekla bych, že název této knihy sedí i k jejímu obsahu. Je opravdu neobyčejná.
Victoria mě okouzlila už dříve její sérií Archiv, ale u této knihy jen potvrdila že opravdu psát umí.
Na to že jsem ji četla anglicky, nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje postavy, tak že jsem se kolikrát musela při čtení pozastavit a přemýšlet nad tím kdo je vlastně špatný a kdo dobrý. Řekla bych, že i příběh je takový neobyčejný. U této knihy jsem se fakt nenudila. Doporučila bych ji všem čtenářům trochu vyšší věkové kategorie, protože už určitě není Young Adult. Hodnotím určitě 5* a už se nemůžu dočkat na další díl!

29.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Opravdu jsem nečekala, že mě tato autorka může překvapit a napsat ještě lepší knihu, než jsou předešlé tři díly.
Tahle kniha se četla opravdu perfektně. Děj nepokulhával a nebyla část u které bych se nudila.
Myslím si, že hlavní hrdinové prošli od začátku série velkou změnou. K lepšímu. Mou nejoblíbenější postavou se rozhodně stala v tomto díle Manon. V Dědičce ohně jsem ji moc ráda neměla. Moc mě její kapitoly nebavily, ale tady jsem se na ně těšila. Byly nám představeny i nové postavy, které jsem si ihned zamilovala.
Tuhle knihu si určitě přečtěte. Neváhejte a běžte do knihkupectví. Hodnotím zasloužených 5* a hned se chystám jít na další díl v AJ.

23.11.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tahle knížka je taková blbost, až je to vlastně celkem dobré.
Dobře se to četlo, ale nechápu jak mohla autorka příběh tak na 280 stran napsat do 528 stan dlouhé klišé. Kniha je prakticky jenom o tom jak se Tessa hádá s Hardinem, usmíří se a pak mají sex. Nejvíce mě asi bavila pouze první půlka knížky a tu druhou jsem dočetla s přinucením.
Tessa byla někdy taková naivka, až to nebylo možné. Párkrát jsem si klepala na čelo, co to dělá.
Hardin. To byl prostě jedním slovem kretén. To jak se k Tesse něky choval.. A že ona to vytrpěla..
Jediné co mi celkem vytřelo zrak, byl konec. Ten se autorce poved. Jen kvůli tomu si asi přečtu druhý díl na Wattpaddu.
Jak už jsem řekla, knížka je vcelku dobrá, stojí za to si ji přečíst, ale já osobně bych si ji nekupovala. Celkem ztráta peněz.

20.06.2016 4 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Nechápu jak tahle kniha může mít jenom 75%.
Já si ji náramně užila. Jakožto WoW hráčka jsem se rozhodla tuto knihu ukrást bratrovi z jeho poličky. Nelituju toho.
Kniha je čtivá a místy i napínavá.
Arthas je prostě moje nejoblíbenější postava z celého Warcraftu a tou i zůstane. Jeho příběh mně prostě ohromil.
Upřímně musím tuhle knížečku doporučit i těm, co svět Warcraftu vůbec neznají. Četla to i moje kamarádka s 0% znalostí a líbilo se jí to. Nedivím se. Určitě dávám 5*.

03.06.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Tuto knihu jsem nemohla odložit! Byla jsem do příběhu ponořená už od prvních pár kapitol a teď už se nemůžu dočkat na další knihu. Pokud si chcete přečíst něco unikátního, strhujícího a tajemného a zároveň romantického a sexy, je to právě tato kniha.
Autorka tuto knihu napsala opravdu báječně. Postavy mi připadaly opravdu živé, Calla byla příjemná hlavní hrdinka a Dare. Dare byl prostě úžasný. Ihned jsem se do něho "zamilovala".
A ten konec. Nechci nic spoilovat a tak jen řeknu, že jsem dočítala knihu s otevřenou pusou v úžasu. Trochu jsem to očekávala, ale i tak...
Na závěr bych chtěla dodat, že se nemůžu dočkat až vyjde druhá kniha (Verum). Velmi knihu doporučuji.
Ještě dodám "citát" z Finnova deníku.
"By night, I am free.
No one hears my monster but me.
My freedom is fragile, though,
Because every morning
The night is broken
by the sun
It's a good way to die"

03.06.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Opravdu skvělá kniha! Přečetla jsem ji za dva dny, a to jsem se musela přemlouvat abych nečetla dál! :) Ke knize jsem se přemlouvala dlouho jako ke Selekci a jako u ní, nelituju že jsem ji přečetla tak rychle. Myslela jsem že to bude horší. Hlavní hrdinka mi připadala sympatická, a vyjímečně jsem v ní našla nějakou podobu mně xD . Opravdu doporučuju! :)

07.11.2015 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare už mě více nemůže překvapit. Opět se ji povedlo napsat úchvatný příběh ze světa Lovců stínů, jako tolikrát předtím.
Kniha se mi líbila možná i o něco více než Nástroje smrti, ale na Pekelné stroje to pořád nemá.
Nové postavy pro mě neměly chybu. Všechny jsem si ihned oblíbila. Hodně se mi taky líbilo, že se objevily i postavy předešlých sérií.
Rozuzlení celé knihy ale bylo trochu předpovídatelné (pro mě). Ale i tak jsem si knihu velmi užila.
Už se nemůžu dočkat na další díl, ale jsem zvědavá, jak autorka hodlá s příběhem pokračovat. Za mě určitě 5*

11.08.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mamka mě už přes rok přemlouvala abych si tuto knihu přečetla, že prý nebudu litovat. A opravdu se tak stalo.
Knížku jsem četla dohromady tři dny a to jsem ji opravdu musela odkládat s nevolí. Autorčin styl psaní mi neuvěřitelně sedl. Píše čtivě, hlavní hrdinové jsou příjemní a na konci vás dožene k slzám.
Opravdu lituju, že jsem se k tomuhle příběhu nedostala dříve.
Tuhle knihu opravdu doporučuju, je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

23.11.2016 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Moje druhá knížka od Colleen. Tahle se fajn četla, jen mě už nebavila tak moc jako Odvrácená tvář lásky.
Děj byl zajímavý, postavy sympatické, prakticky by nešlo co vytknout.
Doporučuji, jelikož tato autorka píše skvěle. :)

20.08.2016 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Jako první mě na této knize uchvátila obálka. Je naprosto dokonalá. Bohužel se říká, "nesuď knihu podle obalu", ale tady to neplatí. Krásny obal, krásný příběh.
Prozření Mary Dyerové mě uchvátil už od prvních stránek a já nemohla přestat číst. Knihu jsem přečetla za pár hodin. (Bohužel).
Myslím si, že velká pochvala patří i paní překladatelce, jejíž překlad se mi velmi líbil. Celou knihu to tak trochu "okořenilo".
Já jsem si zamilovala všechny postavy v této knize. Ať už Noaha, Maru, Jamieho, nebo Daniela. A musím uznat, každá holka by chtěla takového svého Noaha. On byl prostě perfektní.
Děj vůbec nepokulhával a myslím si, že tam nebyla ani jedna část u které bych se nudila.
Knihu vřele doporučuji, a dávám 5*. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Jen mě mrzí, že se nebude překládat třetí díl. Což je škoda. Ten je nejlepší. (Přečteno v AJ.)

18.07.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Taková příjemná knížečka. Já ji měla přečtenou za dva dny, protože se četla úplně sama.
Trochu jsem se u knihy bála, že mě nebude bavit, protože jsem si kvůli anotace říkala, jestli to nebude klasické klišé. Ale zas to tak nebylo.
Příběh svižně plynul a nebyla stránka kde bych se nudila. Místy byla kniha i vtipná, což je u mně velké plus. Ještě jsem nečetla žádnou knihu na toto téma a tato nezklamala.
Alex a ostatní postavy byly fajn. Hlavně teda Miles. Jak jinak.
Knihu doporučuju, nejsou to vyhozené peníze. Já dávám 5*.

17.07.2016 5 z 5

Od knihy jsem očekávala trošku více, ale zas tak nezklamala. Je to taková oddechovka na prázdniny, nic těžkého na čtení.
Příběh byl fajn nápad, takový X-men pro mladší, ačkoli mě trochu mrzí, že se tam podle mě nestalo nic velkého u čeho by mi spadla brada.
Kniha je zařazená do žánru Horror, ale zase, nepřipadalo mi to strašidelné, možná je to jinak u mladších.
Jacob mi připadal jako příjemný hlavní hrdina. Někdy se ale podle mě choval jako malé děcko. Na to že mu bylo šestnáct, byl blbý. Ale ostatní vedlejší postavy u mě zabodovaly.
Knihu bych doporučovala hlavně mladším lidem (YA). Jak už jsem řekla, kniha je příjemná, nic náročného. Za mě ale 4*.

16.07.2016 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Upřímně? První díl mě vůbec nebavil a tenhle jsem hltala stránku za stránkou. Je opravdu miliónkrát lepší než Jsem roztříštěná.
Juliette se konečně začala chovat normálně a tím se pro mě stala opravdu příjemnou hlavní hrdinkou. Myslím, že to bylo i kvůli stylu jakým autorka napsala tuto knihu. Myšlení Juliette bylo opravdu zajímavé.
Adam mě pořád bohužel štval. Choval se místy jako malé děcko.
Příběh se konečně začal pomalu posouvat dále. Neskutečně jsem si v tomto díle ještě více oblíbila Warnera.
Doporučuju si tuhle knihu přečíst, i když se vám nelíbila jednička. Tenhle díl za tohle opravdu stojí.

23.06.2016 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Fajn kniha. Autorka píše opravdu skvélým způsobem. Hned po první stánce jsem se začetla. Sice mi trvalo knihu přečíst, ale i tak jsem si ji užila. Hlavní postavy sympatické, děj super.
Doporučuji. Ale přesto dávám jen 4*.

20.06.2016 4 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Před černým ledem jsem četla autorčiny další knihy. Samozřejmě byla čtivá jako ostatní. Hned od začátku se mi líbila. Nemohla jsem od ni odlepit oči. Samozřejmě hlavní hrdinka byla super. Příběh byl napínavý. Doporučuji všem. :)

23.09.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Kniha byla čtivá jako první díl, ale zato se mi tak moc nelíbila. America mi připadala nesnesitelná. Někdy mi opravdu lezla na nervy. Hlavně její nerozodnost vůči Maxonovi.U knihy se mi zdá snadno předvídatelný děj, takže mně tam nic nepřekvapilo. Ale zato mně i rozesmála. Jak už jsem napsala připadala mi o něco slabší než selekce. Ale i přesto se těším až si přečtu další díl.

23.09.2015 3 z 5