Arthas: Zrod krále Lichů

Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne – Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život na… Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky. Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení. Zavedl Arthase věčně zmrzlými pustinami na severu až k Ledovému trůnu, kde ho čekala nejtemnější část jeho osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44829/big_arthas-zrod-krale-lichu-sV1-44829.jpg 3.9315

World of WarCraft 6.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Arthas: Rise of the Lich King, 2009

Kniha Arthas: Zrod krále Lichů

Radesan
13.08.2021

Knihu jsem si užil, ale to, proč nemohu dát vyšší hodnocení je, že oproti jiným knihám se v podstatě jedná jen o okopírování děje z warcraftu 3... a nic moc navíc. U jiných knih jsem ten pocit neměl, ale třeba se jedná jen o můj pocit. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní zápornou a velmi zajímavou postavu pro mne byla kniha nutnost, ale.... čekal jsem asi více zajímavějších infromací okolo hlavního děje.

Vjeerus
23.05.2021

Tak tato kniha mě totálně dostala. Ačkoliv mě první polovina knihy moc nebavila, jelikož jsme spíš dostali něco na styl příběhového životopisu hlavního hrdiny, kdy byl vykreslen jako hodný a milující s občasným pubertálním výlevem "ale já chci".
Za to druhá polovina knihy byla odpálena ve velkém. Jeden zvrat za druhým, jedno mrazivé rozhodnutí střídalo druhé. Setkali jsme se s tolika známými postavami a mě v hlavě do sebe vše krásně zapadlo (k WoW jsem se dostala až s datadiskem Wrath of the Lich King).
Nutné to není, ale upřímně doporučuji přečíst před touto knihou minimálně Zrod Hordy a Vládce klanů, i když na škodu by nebyl ani Kruh nenávisti, Poslední strážce či trilogie Války prastarých. Opravdu je v této knize tolik postav, které pomohli zformovat příběh Arthase a zároveň se člověk v těch postavách neztratí a ví, kdo je kdo.
Ač jsem se bála, jak mě kniha zklame (vzhledem k zdejšímu hodnocení), opravdu její přečtení stojí za to a i se ukáže, že ne vše z nudnějšího začátku je zbytečné. Některé zdánlivě drobné události měli obrovský vliv.

Drunknlanding
23.03.2021

Kamarád mi tuto knihu půjčil na podzim 2012, ale při čtení poslední kapitoly mi spadla v Německu do řeky, musel jsem potom koupit novou, abych si to dočetl a následně ji vrátil onomu kamarádovi.
Čtivá kniha, stejně jako většina dalších knih z prostředí Warcraftu.

Luigi1
07.02.2021

Opět jsem poctěn,že se mi dostalo té cti takovou krásnou knižní sérii číst.Doporučuji.

Palorizek85
09.12.2020

(+ SPOILER) Výborná kniha ze světa WoW. Postupná inklinace Arthase z rytíře světla k rytíři temnot, zvraty, zlomený duch...příjemné počtení na mrazivé zimní noci :)

GerhartRoth
18.08.2020

Příběh Arthase byl vždy můj oblíbený a tady máme knihu, která ho zpracovává výborně. Sám v tom nevidím jen doplnění příběhu, ale knihu která by mohla obstát sama bez potřeby her.

Stejně jako Vůdce klanů bych jí doporučil všem hráčům World of Warcraft nebo původních RTS strategií. Jako fantasy knihu nadchne definitivně i mnoho fanoušků high fantasy.

Michalechal
28.02.2020

Vzhledem k tomu, že u her jsem vždycky ty "příběhový videa" atd. přeskakoval, celkem obohacující.

DK_Ronie
03.01.2020

Pokud jste pařili Warcraft 3 (ROC i TFT), tak nic nového - v zásadě kopíruje příběh obou her. Ale pěkné shrnutí.