Stormrage

Když byl svět nazývaný Azeroth ještě mladý, dali mu titáni, bohům podobné bytosti, řád. Hnětli pevniny, hloubili moře, vše s cílem naplnit dokonalou představu o tom, jaký by měl Azeroth být. A přestože titáni z Azerothu dávno odešli, jejich dílo přetrvalo dodnes. Je známé jako Smaragdový sen, svěží a divoká prapůvodní verze World of WarCraft. Nesčetná jsou tajemství halící Smaragdový sen i jeho samotářské strážce, příslušníky zelené dračí letky. V časech dávno minulých vstupovali do Snu druidi s cílem hlídat úbytek a proud života na Azerothu v rámci svého věčného úkolu udržovat jemnou rovnováhu přírody. Ne všechny sny jsou však příjemné. V poslední době začala ve Smaragdovém snu růst Smaragdová noční můra, prostor plný zkaženosti a zla, a pomalu mění Sen v nepředstavitelnou hrůzu a děs. Noční můra pohltila také nic netušící zelené draky a pokřivila jim mysl a znetvořila tělo. Pro druidy, kteří vstoupili do stále temnějšího snu, bylo najednou obtížné – někdy dokonce nemožné – uniknout. Nejsou však jedinou obětí Noční můry. Ta najednou sužuje čím dál více lidí. Rostoucímu nebezpečí by mohl padnout za oběť dokonce i Malfurion Stormrage, první a největší z azerothských druidů. A tak zatímco se světem šíří děsivé sny, začíná se zoufalá výprava s cílem arcidruida najít a zachránit. Nepřátelé přírody se ovšem velmi brzy dozví pravou podstatu jména Stormrage....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160841/stormrage-8t1-160841.jpg 3.791

World of WarCraft (7.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Heidrekr
27.03.2017

Svět WarCraftu miluju, přečetl jsem všechny knihy, a i přesto, že styl Knaaka je vynikající jsem se nedokázal prokousat knihou ani na druhý pokus. Zbytečně zdlouhavé, akce skoro žádná (teda alespoň do té doby do které jsem se prokousal, kousek za půlku) , začátek zbytečně zdlouhavý a místy až nudný. Přesto, že všechny knihy jsem přečetl jedním dechem, tak tenhle počin mi prostě absolutně nesedl.

Zapinka
21.03.2017

Ano vznik druidů byl krásný nápad, moc hezky napsáno.
No a pro hráče (WoW) tak konečně se člověk dozvěděl proč se stal Illidan Illidanem :D

Israha
26.12.2016

Troufám si říct, že nejlepší kniha od doby, co knižní univerzum Warcraftu vychází pod hlavičkou WoW. Je to sice opět jen vyprávění o boji dobra proti zlu, ale má velmi netradiční, pochmurný až horrorový nádech, a tím z řady ostatních Warcraft knih výrazně vybočuje. Knaakův klasický styl psaní, založený na rychlém spádu a velké akčnosti, opět nechybí, a díky němu je kniha hodně čtivá. Fanoušky warcraftovského světa (ať už pouze knižního, mezi něž se řadím; nebo i herního), potěší velké množství známých charakterů a odkazů. Snad jen bez obligátní megalomanské závěrečné bitvy by se příběh obešel, rozmach a osudovost by tím nikterak neztratil.

Estarenius
19.12.2016

Tento díl ze světa Warcraftu mi přijde jako dvousečný meč.

Na jednu stranu oceňuji propojení herního světa s knižním, kdy se děj z knihy skutečně promítl i ve hře, což je vážně dobrý nápad. Příběh samotný byl napínavý, atmosféra na Knaaka temnější, také velký plus za spoustu známých postav, co jsem si za ty roky oblíbil, ale co mi skutečně hodně vadilo, tak byl samotný překlad, který na mě místy působil nepatřičně. Věřím, že se překladatel Jan Netolička zvlášť potrápil, protože kvůli přímému promítnutí do samotné hry a naopak, je v Malfurionovi narážka například na schopnosti z online světa, které mají svůj unikátní název již v jiném jazyce, které si každý může vyložit trochu jinak. Ale taky jak přeložit některé části, aby to vyhovovalo všem. To mi připomíná jedno přísloví „Tisíc lidí, tisíc chutí“...

Dreamless
28.12.2015

Ponurá nuda.

Jacob123
08.03.2015

Ze všech warcraft knížek co sem četl, byla tato nejnapínavější ze všech. Nikdy sem neveděl co bude následovat a místy sem pomalu ani nemohl dýchat. Tohle je jeden z nejlepších příběhů v celém warcraftu a rozhodně stojí za to si ho přečíst, za mě plných 5 hvězd.

Permatheus
25.11.2014

Má první kniha ze série knih World of Warcraft.

A co si o ní myslím? JEN TO NEJLEPŠÍ! Děj je úžasný a napínavý. Temná atmosféra je dalším kladným elementem této knihy. Během čtyř dnů jsem knihu přečetl. Vždy jsem si kousal nehty, jak co dopadne. Dávám 5 * z možných 5 c:

Ruzaaa
01.06.2014

Jedna z nejlepsich warcraft knih. Pribeh zasazeny do Smaragdoveho snu a Nocni mury me velmi bavil svou vaznosti a misty ponurosti. Provazani s pribehem Valky prastarych je dalsi bonus k teto knize a pro fanousky sveta warcraft ji vrele doporucuji.

Ardein
11.02.2014

Temný a trochu depresivní příběh z dosud neprobádaných vod světa Azerothu. Druidi mají velký problém, protože jejich nejvyšší představitel Malfurion se ztratil ve Smaragdovém snu a ten se nyní mění ve noční můru. Ani strážci Smaragdového snu, zelení draci aspekta Ysery, netuší co proti nim stojí. Temné síly pomalu přebírají moc nad osudem Azerothu! Příběh mi přišel trochu zbytečně natahovaný, ale nedá se říct, že bych se u čtení knížky někdy nudil. Nechybí zde zrada, přátelství či sebeobětování. Navíc se potkáte se spoustou starých známých, jako je například Broll, Varian či třeba Hamuul.

Pro fandy se jedná o povinnost, pro ostatní je to dobré fantasy, které ale vyžaduje alespoň malé znalosti z Warcraftu. :)

Iverson
06.12.2013

Už dlouho jsem z fantasy knihy necítil takovou dávku deprese jako tady. Těžko uvěřitelný a až příliš megalomanský konec. Občas slušně napínavý horor, ale převážně ponurá nuda.

serpent6
23.08.2013

Stormrage je velice poutavá kniha se zápletkou čerpající z dosud "nezkalených vod". Hlavní motiv nového příběhu ze světa Azerothu se vrací k hrdinům a postavám známým z již předchozích příběhů a s lehkou nostalgií protkává dění vzpomínkami na ně, zejména na úvodní trilogii Válka prastarých. Četné obraty ve vývoji děje a nová, místy šokující, zjištění udržují čtenáře přisátého ke knize až do závěrečného rozuzlení. Jediná negativní připomínka by se týkala Netoličkova překladu, který působil místy lehce vágně, a občasných chyb ve shodě podmětu s přísudkem, to je však více záležitostí korekce než překladu. Přesto vynikající příběh a pro skalní fanoušky WoW samozřejmost!