aishimizu

Losos v kalužiLosos v kalužiMarkéta Lukášková

Asi jsem první knihu od autorky vybrala špatně. A nebo mi celkově tenhle styl nesedí. Naštěstí krátká kniha a nemrzí mě ztracený čas. Chybí mi tam ten wooow pocit...

Na smrtNa smrtJozef Karika

Knihy s tématy holocaustu či druhé světové války příliš nečtu. Ale protože je pan Karika můj oblíbenec, nemohla jsem Na smrt vynechat.
Každá strana knihy byla tíživá. I po dočtení v sobě cítím neskutečnou úzkost.

OčistaOčistaSofi Oksanen

Dost silný příběh...

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Ze začátku jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec jsem ji dala šanci a během chvilky ji dočetla. Složitý vztahy obyčejný rodiny. Hanka mě od začátku vytáčela, konec překvapil.

Má temná VanessaMá temná VanessaKate Elizabeth Russell

Snad po každé přečtené stránce mi přeběhl mráz po zádech. Dostalo mě to.

DoupěDoupěJ. Katalpa (pseudonym)

(+ SPOILER) Asi jsem čekala víc. Místy mi připomínala Sběratele od Fowlese. Květa byla šílená a nebavila mě. Jediný co tak nějak ušlo, byla linka Akiko.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Málokdy se stane, že knihu nedočtu. Tahle kniha je toho příkladem. Podle recenzí tady jsem se asi nepřehoupla do tý části, kdy to mělo bejt záživný. A nebo jsem kus ledu. :D Příběh z bažiny mě fakt nezaujal...

Ani později, ani jindeAni později, ani jindeDelphine de Vigan

Mathildina část byla úžasná. I přesto, jak nemilosrdný a hořký to bylo.

Bál šílených ženBál šílených ženVictoria Mas

Původně jsem čekala úplně jiné čtení, nakonec to bylo opravdu příjemné a milé.

"Bytí je něco úžasného, víte to?"

PropastPropastJozef Karika

Ona asi žádná kniha od Kariky Trhlinu nepřekoná. Strach byl slabej, ale Propast - ta byla ještě slabší. Naprosto neosobní a nesympatický postavy, zdlouhavej děj o ničem.

Nádraží PerdidoNádraží PerdidoChina Miéville

Dost divná knížka, ale zatraceně mě bavila. Kolikrát jsem si říkala, jakou práci musel překladatel mít.
Po dočtení se cítím poněkud prázdná - těším se na pokračování...

12.12.2021

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Na můj vkus moc krátké... ale citlivé a něžné!

22.11.2021

SmršťSmršťJozef Karika

Dokud jsem četla knížku večer, byla fajn, až mi běhal mráz po zádech. Přes den jsem jí dočítala a hrozně jsem se k tomu nutila. Karika má lepší knížky.

12.11.2021

Ať řekneš cokoliAť řekneš cokoliGillian McAllister

Knížka mě zaujala v knihovně. Pak jsem se mrkla na hodnocení a říkala si, že jí i přes nízký hodnocení stejně dám šanci.
Udělala jsem dobře.
Líbil se mi styl, jakým to bylo napsané, četlo se to moc hezky. Thriller to není teda ani omylem, ale člověk se při čtení fakt zamyslel. Kolikrát stačí maličkost a člověku se z minuty na minutu úplně překope život...

30.10.2021

TmaTmaJozef Karika

Audiokniha byla skvělá. Klasická kniha mě moc nebavila.

05.10.2021

Sama v černém leseSama v černém leseC. Green (pseudonym)

Nic moc, průměr. Ale četlo se to celkem dobře a rychle. Ale že by mě uchvátila, to ne.

19.09.2021

Norské dřevoNorské dřevoHaruki Murakami

Milé, jemné, něžné...

13.09.2021

Dřív než půjdu spátDřív než půjdu spátS. J. Watson

Musela jsem přeskakovat odstavce, jak mě nebavilo číst pořád to stejné dokola. Chápu, že to k tématu patří, ale fakt mě to nebavilo. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Konec předvídatelný.

07.09.2021

NašeptávačNašeptávačDonato Carrisi

Mně naopak začátek přišel nudný a postupně se to rozjíždělo. Občas jsem se musela zastavit a popřemýšlet, myšlenky ucelit, aby to dávalo smysl. A to mě taaak baví:)

17.08.2021

Nebudete se bát ničeho zléhoNebudete se bát ničeho zléhoJohn Searles

Čekala jsem víc. Knížka by mohla mít určitě o 200, možná i 300 stran méně. Zdlouhavé, roztahané a hlavní zápletka byla shrnutá snad ve 20 stranách. Škoda. Konec divnej, nepravděpodobnej.

09.08.2021

Slyšet jeleny zpívatSlyšet jeleny zpívatFrantišek Šmehlík

Moc se mi knížka líbila podle obálky. Ale ten obsah mě docela zklamal. Nemohla jsem se začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc postav a žádná neměla tolik prostoru, abych si dokázala představit, kdo to je, co dělá a proč. A najednou byl konec, kterej obsahoval tak moc informací... No, za mě nic moc.

03.07.2021

Zákopová válkaZákopová válkaYvette Heřtová

"Buďte tiše, hrdinové odpočívají."

15.12.2020

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Víte, co je skvělý? Když najdete knížku, na kterou se těšíte celou pracovní dobu, celý čas vaření a uklízení, učení a spousty dalších hodin, kdy se jí nemůžete věnovat... a pak konečně přijde těch pár minut, kdy se do ní můžete ponořit. A hltáte každý slovo, představujete si každý dokonale popsaný okamžik.
Naslouchač je boží!

26.09.2020

TmaTmaBernard Minier

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.

18.04.2020

Tichý - Kronika vrahaTichý - Kronika vrahaThomas Raab

Neobvyklé. Netradiční. Zvláštní. Bylo to zkrátka jiné. Stylem psaní, příběhem, vším. Kniha je opravdu tichá, mlčenlivá. Líbilo se mi poznávat hlavní postavu, vžít se do ní a snažit se porozumět. Otáčet stránky a začít chápat. Naslouchat.

06.02.2019

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Třeba to není pro každého jeho šálek kávy, ani bych tuto knihu nezařadila do klasiky, kterou by měl každý přečíst, možná se ani nevyrovná slavným básníkům. Přesto něčím vyčnívá. A pokaždé, když ji otevřu a začtu se, najdu v ní něco víc, než v předešlých momentech. Asi i záleží na současném rozpoložení. Každopádně tuto knihu ráda otevírám, líbí se mi grafické zpracování, které i obyčejným citátům dodává ten správný smysl.

07.01.2019

MájMájKarel Hynek Mácha

Trvalo to. Potkali jsme se. A nakonec jsme se protkali.

04.09.2018

Maminčin mazánekMaminčin mazánekSarah Flint

Rozhodně jsem od knihy čekala víc. Nezaujala mě od první stránky, jediné co mě nutilo číst dál bylo to, abych nenechávala knihu rozečtenou. A taky jsem si říkala, že se to třeba rozjede ve čtvrtce... v půlce... na konci. Ne, něco tomu chybělo.
Nehledě na to, že hlavní hrdinka byla ta dokonalá, která vždy všechno dokáže a každého zločince dostane do basy. Ne, tak to nefunguje, přece! :D
Je to škoda, podobné náměty knih mám ráda, celé napětí, kdy se člověk nemůže dočkat rozuzlení, těšila jsem se. Bohužel přišlo jenom zklamání.

27.02.2018

Toulky českým tajemnemToulky českým tajemnemAleš Česal

Pravděpodobně jsem od knihy čekala víc. Témata byla opravdu zajímavá, dozvěděla jsem se rozhodně spoustu nových věcí, ale vadilo mi utnutí určitých tajemných částí. Myslím, že spousta z nich se dala ještě rozebrat.

07.02.2018

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Šílenství, šílenství, šílenství!

29.08.2017